Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Gospa ima dve hiši, pa je v mrazu in lakoti

Gospa ima dve hiši, pa je v mrazu in lakoti

kje boste vi najemniki razumeli, kaj to pomeni lastništvo? Garanje od jutra do večera, da spraviš tiste zidove na tri štuke, odpovedovanje, stradanje. delo na črno, da je bilo za zidarja, opremo. Sedaj pa naj kar proda in gre v neko stanovanje kot zadnja klošarka? Nobene empatije nimate do ljudi, ki so nekaj ustvarili.
Država bi morala podpirati take, ki kaj ustvarijo in si od ust trgajo, ne pa tistih, ki nič nimajo.
[/quote]
Gospa ceglov jesti in kuriti ne more. Kaj ji torej pomaga vse tisto odpovedovanje in navezanost?
Nekateri lastniki ne razumete, da je lastnina predvsem breme. Najprej jo je treba ustvariti, potem pa jo je treba vzdrževati, poleg tega, da je potrebno še jesti, šolati otroke, plačevati račune. Če to počnete s težavo, potem ste se nekje zakalkulirali.
Če nimam denarja, da odplačujem in vzdržujem novega BMW-ja, imam pa za Cliota, je moja izbira dokaj jasna – na dvorišču stoji Clio.
Če ne morem plačati računov, ogreti niti enega štuka sicer 3-nadstropne hiše, v kateri živim sama, in sem povrh vsega še lačna, je moja izbira jasna – prodati in iti nekam, kjer si spodobno in človeka vredno bivanje lahko privoščim.

Iz prve roke povem. Očeta je rešila samo dobra penzija, da je imel lahko ves čas pomočnico in ostal je lahko v svoji veliki hiši. Nič mu ni manjkalo samo zaradi penzije in je to edina rešitev. Delej zdej pridno in imej potem mirno staros

Jst ne bom dočakala penzije, pa delam že 15 let nonstop. bo treba drugači znajdet

Povem kar odkrito. Čez mesec težko shajamo, imam dve študentki, skrbim za mamo vseeno že dolgo varčujem za pokojnino. oba z možem in se ne bom šla revščine v starosti. za kupit kako dodatno stanovanje pa žal nimam dovolj denarja

S čim je pa gospa obnovila hišo?

Mislim, da je imela zavarovano, hiša ji je pa na pol pogorela

Ni ji tako hudo kot tebi zgleda. Ko ji bo hudo bo že nekaj naredila.


Poznam primer starejšega gospe, ki živi v svoji veliki hiši , z možem in odraslimi otroki.
Mož ima penzijo okrog 1000. eur, ta gospa pa sedaj nekaj čez 500-eur.
A namesto ,da bi sebi kaj privoščila,recimo čevlje,ki jih potrebuje,tega ne stori.
Raje jamra,kako ne more hoditi,kako jo bolijo noge – kar se s čevlji ,ki so samo za na odpad ni čuditi.
Denar nalaga na banko.
Od hrane kupuje v glavnem osnovne potrebščine.
Zna pa na račun svojega jamra izkoriščati vse bonitete RK, raznih zastonjkarskih “požrtij”,kjer si nikoli ne pozabi napolniti vrečk,ter seveda zdravstva.
Daljni sosedje ji tudi nenehno prinašajo tudi razno hrano,ker menijo,da gospa trpi pomankanje.
Delajo ji tudi razne usluge,kot so prevozi sem ter tja,kajti mož in sin tega ne delata,čeprav sta pri hiši dva novejša avta-zakaj pa bi,če pa je lahko zastonj.
Ima tudi več vnukov,a nikoli v vseh letih ni bilo opaziti,da bi kdajkoli karkoli kupila tem vnukom za praznike. Le enemu od vnukov da občasno za sladoled.,kar je verjetno 20 evr.

Menim,da to pač ni revščina,pač pa neke vrste skopuštvo ,saj mi nikoli ne bo jasno,kako kljub visokemu bančnemu računu dobivaš vse bonitete.

Pa tudi ,če odmislim bonitete, mi ni jasno,kako lahko živiš na način ,da samo prejemaš in to tudi od ljudi nenehno pričakuješ ,sam pa nikdar ,ničesar ne daš .

Prava revščina ima popolnoma drugačno podobo in na odgovornosti nas ,kot posameznikov je,da jo prepoznamo in ljudem pomagamo!

Ne nabijajte, poznaste humanitarček? Veste kolko takih zgodb je tam in idetnične in logično se ti smilijo k so stari in ne znajo racionalno razmišlat. jst dajem na stran vsak mesec v pokojninsko varčevanje in vsak mesec dajem na stran v zlato in vsak mesc darujem v botrstvo da majo še otroci kej. jest bom mel pa za starost

nimajo šanse ne bom varčeval na koncu ti vse poberejo in na otroških dodatkih in vrtcu se mi kuj pozna

Tukaj smo že imeli tole debato, ker obstajajo pokojninska varčevanja, kjer ne vidi CSD nič in ti nič ne upošteva. Ti upošteva pa država in plačaš manj dohodnine. Tako da prosim …

Pokojninsko varčevanje… v pri nas???… raje si luknjo v koleno zvrtam…ko bo mosnja vseh vplacil dodatnega varcevanja po raznih skladih… bo kar naenkrat slo vse cu grunt… pa nihce nikoli ne bo odgovarjal…upokojenci pa bodo dobili le toliko kot ce nebi varcevali…zgodovina in dogodki se radi ponavljajo… zdej ze imajo muštr kako se to dela…poberejo milijocke…pa ni epiloga

Jaz tudi pokojninsko varčujem in sori, zaupam 100%! Sej ne varčujem kr eni novi firmi, imaš sori tudi preverjene zadeve in ti ni treba trepetat, da bi šlo kej v nič. Malo se dej poglobit in preberi

večina javnih uslužbencev ima to po defoltu pokojninsko zavarovanje tko da verjamem tudi jst

Pokojninsko varčevanje… v pri nas???… raje si luknjo v koleno zvrtam…ko bo mosnja vseh vplacil dodatnega varcevanja po raznih skladih… bo kar naenkrat slo vse cu grunt… pa nihce nikoli ne bo odgovarjal…upokojenci pa bodo dobili le toliko kot ce nebi varcevali…zgodovina in dogodki se radi ponavljajo… zdej ze imajo muštr kako se to dela…poberejo milijocke…pa ni epiloga
[/quote]

Sva ze dva !

Penzija nasa bo mizerija od mizerije ce sploh bo.
Denar za penzijo je treba drugace nalozit IN SKRIT , pametno .
Ce se niste opazili nasa drzava je v fazi privatizacije. Tudi tisto kar ste zasluzili s trdim delom in ste prepricani ,da je vase ., NI vase…se ze najde en gnil zakon da se vam drzava lahko gor vsede.


Poznam primer starejšega gospe, ki živi v svoji veliki hiši , z možem in odraslimi otroki.
Mož ima penzijo okrog 1000. eur, ta gospa pa sedaj nekaj čez 500-eur.
A namesto ,da bi sebi kaj privoščila,recimo čevlje,ki jih potrebuje,tega ne stori.
Raje jamra,kako ne more hoditi,kako jo bolijo noge – kar se s čevlji ,ki so samo za na odpad ni čuditi.
Denar nalaga na banko.
Od hrane kupuje v glavnem osnovne potrebščine.
Zna pa na račun svojega jamra izkoriščati vse bonitete RK, raznih zastonjkarskih “požrtij”,kjer si nikoli ne pozabi napolniti vrečk,ter seveda zdravstva.
Daljni sosedje ji tudi nenehno prinašajo tudi razno hrano,ker menijo,da gospa trpi pomankanje.
Delajo ji tudi razne usluge,kot so prevozi sem ter tja,kajti mož in sin tega ne delata,čeprav sta pri hiši dva novejša avta-zakaj pa bi,če pa je lahko zastonj.
Ima tudi več vnukov,a nikoli v vseh letih ni bilo opaziti,da bi kdajkoli karkoli kupila tem vnukom za praznike. Le enemu od vnukov da občasno za sladoled.,kar je verjetno 20 evr.

Menim,da to pač ni revščina,pač pa neke vrste skopuštvo ,saj mi nikoli ne bo jasno,kako kljub visokemu bančnemu računu dobivaš vse bonitete.

Pa tudi ,če odmislim bonitete, mi ni jasno,kako lahko živiš na način ,da samo prejemaš in to tudi od ljudi nenehno pričakuješ ,sam pa nikdar ,ničesar ne daš .

Prava revščina ima popolnoma drugačno podobo in na odgovornosti nas ,kot posameznikov je,da jo prepoznamo in ljudem pomagamo!
[/quote]

nekateri upokojenci so stisnjeni kot dihtonga. Več kot imajo bolj so revni.

nekateri upokojenci so stisnjeni kot dihtonga. Več kot imajo bolj so revni.
[/quote]

Ne sklepat prehitro,no,velikoooo je res bogih.Videno.

Ja res je veliko je bogih. Zaupali so državi in zdej mizerne penzije, se pa v tem sistemu ne znajdejo, še mladi se ne. Sam se morš znajdet, pokojninsko zavarovanje tudi po moje ziher zadeva. Treba pa pazit pri komu.

predvidevam da gospa z dvema hišama zapravi ves svoj denar za nakup bitcointov.

O moj bog,eni pa res nimajo obraza 🙁 In kaj je ta kolega rekel,ko je videl da se je človek pripeljal z BMW-jem? je vseeno dal hrano??
[/quote]

Je dal hrano, ja. Pa se vodi verjetno deljeno s 5 vrednost njegovega avtomobila.

New Report

Close