Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Gospa doktorica Sabina Senčar

Gospa doktorica Sabina Senčar

Spoštovani.

Urolog mi je po pregledu ugotovil stanje mešana inkontinenca. Stara sem 56 let in s s težavami uhanja vode soočam že kar nekaj let tako, da imam vedno vložek. Najhuje je ob nenadnem smehu, kašljanju ali kihanju. Zanima me, če bi mi laserska operacija stanje izboljšala in ali katera ginekološka ambulanta opravlja to operacijo tudi v Celju oz. kje v bližini Celja.

LP Monika

Pozdravljeni!
Z lasersko metodo zdravimo stresno urinsko inkontinenco. To je uhajanje urina pri povečanem pritisku v trebuhu, torej med smehom, skakanjem, kašljanjem in kihanjem. Sklepam, da bi se vaše stanje po posegu izboljšalo.
Zaenkrat nobena ambulanta v Celju ali okolici ne opravlja tovrstnega laserskega posega.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni!

Stara sem 45 let in v zadnjih par letih imam težave z uhajanjem urina. Težava se pojavi pri kihanju, kašljanju, predvsem moteče pa je pri teku. Delam keglove vaje, vendar se stvar ne izboljšuje.
Sem iz Ljubljane in me zanima, kje se izvaja lasersko zdravljenje. Na koga naj se obrnem in ali poseg krije ZZZS ali je samoplačniški?

Hvala za odgovore in lep pozdrav

Barbara

Pozdravljeni!
Glede na simptome, gre pri vas za stresno urinsko inkontinenco. Urin vam uhaja pri povečanem pritisku v trebuhu (kašljanje, telesna aktivnost). Lasersko terapijo izvajamo v Ljubljani, v Ambulatoriju, na Savski 10. Poseg je samoplačniški.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

pozdravljeni. Imam eno vprašanje za vas. Star ata je bil operiran za kolk. rana se mu zelo lepo celi, se mu je pa po enem tednu ustavila vodo. bolečin ne čuti ker jemlje tablete za bolečine. vstavili so mu kateter naredili pregled in niso nič kaj ugotovili. Kateter so mu odstranili vendar voda vseeno ni šla ven iz njega in so mu ga nazaj vstavili. ali mogoče veste od česa bi to lahko bilo, v bolnici so rekli od ležanja in s čim mu lahko pomagamo da bi se znebil katetra. (tablete, čaj …) ima pa vsak dan vročine okoli 37,4 kar verjetno pomeni da se nekaj dogaja v njegovem telesu. hvala za odgovor, Saša

Pozdravljeni.

Stara sem 35 let. Že od mladosti (približno od 12. leta) imam težave s SUI, vendar sem do prvega vaginalnega poroda težave obvladovala z vajami (tekla sem npr. lahko, vendar le s praznim mehurjem, sicer pa mi je voda uhajala). Po prvem porodu pred tremi leti pa se je stanje precej poslabšalo.

Razmišljala sem o TVT, vendar sem nameravala še enkrat roditi, zato sem to misel dala na stran in popolnoma omejila športno življenje na hojo in plavanje, pa na sobno kolo ipd. Že po nekaj korakih teka pri praznem mehurju mi voda namreč uhaja. Problem je tudi zaradi poklica, saj sem učiteljica na razredni stopnji in poučujem tudi športno vzgojo.

Po drugem porodu v začetku letošnjega leta sem začela iskati rešitev, saj menim, da TVT še ne pride v poštev zaradi dvigovanja bremen (pri dveh majhnih otrocih bi težko 6 tednov počivala).

Bila sem tudi na pregledu pri fizioterapevtki na ginekologiji, ki je ugotovila, da so moje mišice zelo dobre, kar me je seveda presenetilo. Ves čas sem namreč vzrok pripisovala slabim mišicam in vse napore vlagala v trening (od keglovih vaj, električne stimulacije, do neocontrola), spremenilo pa se seveda ni nič. Logično – če so pa mišice bile ves čas super. Torej je pri meni problem ostalo vezivno tkivo – tako si predstavljam. V mladosti sem nekaj časa trenirala skok v višino – zdaj razmišljam, da je tudi to lahko slabo vplivalo na tkivo.

Zanima me, kolikšna je možnost, da bi laser pomagal v mojem primeru?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

pozdravljeni
Pri dr.Senčar sem letos opravila poseg z laserjem zaradi SUI.Uspeh je bil 80 procenten.Poseg sva pred kratkim ponovili in lahko rečem,da se je splačalo,saj so se mi rešile še druge težave za katere se nam govori,da jih moramo vzeti kot normalne,saj smo rodile.Zato vsem primernim kandidatkam poseg toplo priporočam.Gospa Sabina Senčar pa je dr. z velikim D,
Lep pozdrav.Lidija K.

Pozdravljeni Saša13!
Kateter v sečnici je začasna rešitev. Vaš ata se mora spet naučit iti na vodo, kar po operacijah lahko zahteva precejšen trud. Kateter, ki je v mehur vstavljen dalj časa lahko povzroči zastoj urina po odstranitvi. Vročina nad 38 st. lahko govori za uroinfekt, kar bi lahko bila posledica dolgotrajno vstavljenega katetra.
Svetujem vam, da se dogovorite za pregled pri urologu ali pristojnemu fizioterapevtu.
Lp., Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni Kitekat!
Glede na vašo mladost in težave vam kot terapijo izbora svetujem laserski poseg. V naši ambulanti smo uspešno pomagali že večim mladim, športno aktivnim ženskam s stresno urinsko inkontinenco. Kot ste sami ugotovili, ni težava v mišicah, pač pa v poškodbi vezivnega tkiva, ki daje oporo sečnici in mehurju v njuni anatomski legi.
K nastanku poškodbe pripomorejo genetska predispozicija, porodi in fizične obremenitve. Profesionalen šport z veliko skoki in doskoki (atletika, gimnastika…) spadajo med dejavnike, ki pri genetsko predisponiranih lahko poslabšajo bolezen.
Lp., Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Draga gospa Koprivc!
Nihče ni imun na pohvale. Hvala vam za pismo, ki mi je polepšalo večer, dan in moj svet.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni,
po prebranem sem se opogumila, da vam tudi sama pišem. Stara sem 35 let in še nisem rodila. Imam težave z majhnim uhajanjem urina. Bila na pregledu pri dr. Butu, ki je ugotovil, da za opearcijo ni (ca 5 kaplic toliko, da so hlačke mokre) in dobila tablete (pozabila ime). Te tablete imajo stranski učinek, da izsušujejo grlo in mi oteževale dihanje in še ponoči sem se prebujala in hodila pit. Skratka sem jih opustila. Zanima me kaj bi mi vi svetovali, da bi lahko tekala naokrog brez vsakodnevnega mini vložka. A zame pride v poštev laserska operacija, glede na to, da še nisem rodila?
Hvala vam za odgovor.

Pozdravljeni XYZ!
Glede na terapijo (medikamentozno-zdravila), ki vam jo je predpisal ginekolog in na simptome, ki jih opisujete, gre pri vas verjetno za urgentno inkontinenco ali prekomerno aktiven sečni mehur. Z laserjem pa pomagamo pri odpravljanju stresne urinske inkontinence. Torej, ne zato, ker še niste rodili, pač pa zaradi drugačnega mehanizma nastanka inkontinence, menim, da laserska terapija ne bi pomagala.

Zelo priporočam avtogeni trening, kot alternativo medikamentozni terapiji. Ima manj stranskih učinkov, dolgoročni učinki pa so po študijah povsem primerljivi. Poleg avtogenega treninga je uspešna tudi akupunktura, če se odločate za terapijo z najmanj stranskih učinkov.

Lp., Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni! Stara sem 51 let in odkar pomnem imam težave z uhajanjem urina. Prej samo med kihanjem, kašljanjem in smejanjem. Zadnja leta pa pa vse bolj ob dvigovanju težjih predmetov, tekanju, skakanju…Naj povem, da so mi pred 3 meseci odstranili maternico in jajčnike. Pa še to: nožnična odprtina se mi zdi prevelika, med spolnimi odnosi ne čutim ničesar. Zanima me, ali se da moje težave odpraviti z laserjem? Kje se nahajte in kolikšna je cena posega? V kolikem času pridem na vrsto in ali se lahko takoj po posegu vrnem domov ter koliko časa traja sam poseg? Hvala vnaprej za odgovore in lep pozdrav.

Pozdravljeni!
S termičnim učinkom laserske svetlobe povzročimo krčrnje tkiv. Nožnico skrčimo, ji povrnemo čvrstost in elastičnost.
Naša ambulanta se nahaja v Ljubljani, v Ambulatoriju, na Savski 10.
Cena posega je 700 evrov. Čakalna doba za pregled je približno en mesec.
Poseg sicer traja pol ure. Takoj po posegu se vrnete domov, k svojim običajnim dnevnim opravilom.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovana ga. doktor,
zanima me, če ta laserski poseg pride v poštev tudi zame, ki sem paraplegik?
Že 30 let sem paraplegičarka po poškodbi hrbtenice. V tem času sem rodila dva otroka, po naravni poti, sedaj pa imam težave tudi z meno in zelo močne menstruacije. Kaj mi priporočate kot naravno terapijo pri meni, ki jo spremljajo močne menstruacije in vse ostale težave?

Prosim, za odgovor za na obe vprašanji, za kar se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam,
Zdenka.

Pozdravljeni!
Če je vzrok uhajanja urina v poškodbi živčevja, ki inervira mehur, vam laserski poseg ne more pomagati. Z laserjem le učvrstimo vezivne strukture, ki podpirajo mehur in sečnico v njuni anatomski legi.
Priporočam pa vam, da se s svojim ginekologom dogovorita o uvedbi primerne hormonske terapije, ki bi uspešno odpravila perimenopavzalne težave.
Lp., Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovan!
Stara sem 44 let. Rodila sem dvakrat, prvič medenično in drugič normalno. Pri obeh nosečnostih sem imela “cerklažo”. Tri leta po drugem porodu sem imela operacijo po MenčesterF.(ne vem kako se točno napiše) zaradi povešenih rodil. Težave z inkontinenco so se pojavile že pred operacijo, potem je bilo nekaj časa v redu, zdaj pa se pojavljajo predvsem ob telesni aktivnosti ali pa že ob sami hoji. Kaj predlagate vi oz. ali je to stresna inkontinenca pri kateri se lahko še kaj ukrene?
Lp Klara.m.

Pozdravljeni!
Operacijo Manchester Fothergill naredijo pri prolapsu (zdrsu) pelvičnih organov, tako maternice, kot nožnice. Z lasersko terapijo zdrsa maternice ne zdravimo, lahko pa učvstimo tkivo nožnice, tako, da predstavlja boljšo oporo za mehur in sečnico.
Ker ste mladi, bi bilo dobro kaj ukreniti, vsaj za preprečevanje ali ustavljanje procesa povešanja nožnice in mehurja.
Lp., Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spostovani!
Stara sem 21 let in zadnjih 6 mesecev opazam, da je moja vagina postala prevec ohlapna. Pri seksu skoraj ne cutim nicesar,mislim da partner tudi ne. dobesedno se mi zdi kot ena luknja. Tudi med menstruacijo ob uporabi tampona , preventivno uporabim vlozek. To se mi glede na mojo starost zdi zelo grozno, bi mi ta laserski poseg omilil tezave? Ali to izvajajo kje v blizini Maribora ? Poseg stane 700 evrov,? Je dolga cakalana vrsta? Za odgovor se vam ze vnaprej zahvaljujem. LP.

Pozdravljeni!
Kot je meni znano v Mariboru in okolici zaenkrat laserske metode za učvrstitev nožnice še ne izvajajo.
Z neablativno lasersko tehniko povzročimo krčenje nožnice in s tem zoženje. ker ste zelo mladi, vam brez pregleda težko konkretno odgovorim.
Lp., Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close