Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Gospa doktorica Sabina Senčar

Gospa doktorica Sabina Senčar

Pozdravljeni,

imam podobne probleme in sicer nožnica je ohlapna tako, da pri spolnih odnosih ni več takega efekta kot včasih, imam 46 let 3 porodi sedaj pa me muči nakaj kar pritiska na medenično dno pa ne vem točno ali je to maternica ker je bila že pred tem povešena vsaj tako je rekel moj ginekolog ali pa sama nožnica. Nimam sicer velikih problemov z uhajanjem vode ampak ko zakašljam ali se smejim se mi včasih to zgodi in vedno pogosteje. Zadnjih 14 dni opažam tudi da se na vhodu v nožnico vidi neka bula ki jo tudi potisnem nazaj pa ne za dolgo ker se vrne. Na ginekološkem pregledu sem bila letos marca in mi ni nič rekel glede povešene maternice ali kaj drugega razen tega da vidi malo povečano maternico ampak če ni problemov da to ni nič takega?? Kaj bi bil lahko vzrok? Ker rada kolesarim in hodim v hribe me malo skrbi ker ob hoji čutim kot da mi nekaj potiska navzdol. Prosim za vaše mnenje kaj mi predlagate.

Hvala in lepo pozdravljeni

sanja

Spostovana gospa doktor,

niste se odgovorili V. Tursic, zato tudi jaz postavljam isto vprasanje. Razlika pri vprasanju so samo leta. Moja mati je stara 70 let.

Pozdravljeni gospa Sanja!
Brez pregleda vam težko povem, kaj je bula, ki jo tipate na izhodu nožnice. Sklepam pa, da gre za cistokelo, ali povešeno steno nožnice. Pri cistokeli gre tudi za povešen mehur in od tu simptomi uhajanja urina ob povečanem pritisku v trebuhu (kihanje, kašljanje ali fizična aktivnost). Ne vem, koliko je ob tem povešena tudi maternica.
Ohlapnost nožnične stene ima vpliv na kakovost spolnih odnosov.

Predlagam, da ob pregledu ugotoviva, kaj lahko z novo lasersko metodo naredimo v vašem primeru. Laserska metoda je primerna za zdravljenje ohlapne nožnice, kot tudi za zdravljenje blage in zmerne stresne urinske inkontinence.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni g. Celjan!
Opravičujem se, da se mi je izmuznilo vprašanje gospe Tursic. Hvala, da ste me opozorili. Laserska metoda ne potrebuje anestezije in predhodne kirurške priprave, zato je primerna tudi za ženske, pri katerih bi bil večji kirurški poseg tvegan. Laserska metoda zdravljenja stresne urinske inkontinence je ambulantni poseg.

Potrebno pa je opozoriti na dve pomembni dejstvi: zdravmo lahko le stresno urinsko inkontinenco, blažje in zmerne stopnje. Poseg ni primeren za prolapse maternice ali težje stopnje povešenosti nožnične stene.

Ker z laserjem vplivamo na elastičnost lastnih vezivnih tkiv, se možnost uspešnosti metode z leti manjša. Popravljanje vezivnih tkiv je v veliki meri odvisna tudi od kvalitete in stanja tkiva samega.

Brez pregleda in ocene konkretnega primera vam težko dam natančnejši odgovor. Vedno pa je vredno poiskati najprej najmanj invazivno metodo zdravljenja, ki je še učinkovita.

Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Lep pozdrav,

Sama sem stara 35 let in imam težave s stresno inkontinenco po svojem drugem porodu (prvem vaginalnem, prvič sem imela urgentni carski rez). Pred tem sem imela spodaj zelo močne mišice, zdaj pa je že dve leti od poroda in kljub precejšnjemu trudu nikakor ne morem natrenirati mišic nazaj v neko stanje podobno prejšnjemu. Veliko se ukvarjam s tekom, sem vaditeljica aerobike, inštruktorica pilatesa in je zame inkontinenca nekaj zelo neprijetnega. Urin mi uhaja ob teku, močnem kihanju, kašljanju, ne vem bruhanju, drugače ne. Moja ginekologinja pravi, da nimam povešene vaginalne stene. Baje je to zelo odvisno od tkiva? Imam več vprašanj. Ali laserska terapija vpliva tudi na elastičnost tkiva, torej je primerna za nekoga kot sem jaz? Kot drugo sem tretjič noseča in se bojim, da bi vaginalni porod še poslabšal mojo inkontinenco, če je ta odvisna od tkiva? Ali se lahko laserski poseg opravi v nosečnosti?

Hvala za vaše odgovore!

Pozdravljni!
Stresna urinska inkontinenca je v nosečnosti fiziološka, Nosečnost je kontraindikacija za laserski poseg.
Laserski poseg vpliva na čvrstost in elastičnost tkiv. Zaradi svoje neinvazivnosti je primeren za vsako žensko, ki ima težave z ohlapnim tkivom nožnice, blago in zmerno stresno urinsko inkontinenco.
Vaginalni porod je pomemben dejavnik za nastanek stresne urinske inkontinence, ni pa edini. Ne le vaginalni porod, tudi nosečnost sama pripomore k nastanku SUI. S carskim rezom se torej ne moremo povsem izogniti tej bolezni.
Nehoteno uhajanje urina je neprijetna v vseh starostnih obdobjih in situacijah. Vsaka nova metoda, ki pripomore k preprečevanju in zgodnjem zdravljenju SUI je zelo dobrodošla.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

lep pozdrav gospa doktorica,stara sem 42 let imela sem velik problem z stresno inkontinenco ze od leta 2006 sem pila detrunorum ki mi je delno manjsal pritisk na mehur ki je bil povesen,moj ginekolog je bil mnenja da sem premlada za operacijo. Ampak ki sem ze bila v fazi da sem rabila podloske me je splosni zdravnik napotil urologu, ki mi je svetoval takojsnjo operacijo ki sem jo opravila januarija narejena je prepelacija ali nekaj takega in sem bila kot prerojena, samo da ponovno pri delu in dviganju nekaj tezjega ne uspem vedno zadrzat kaljico vode. Detrunoruma ni vec in moj zdravnik mi ni prepisal nic drugega baje je vec skode kot koristi,tako da me zanima ce bi laserski poseg bil resitev za noznicne misice ki me ne ubogajo ko treba stisnit. Unaprej hvala. Bralka z primorske.E. M.

Pozdravljeni!
Detrunorm je zdravilo, ki ga predpisujemo pri urgentni inkontinenci, pri bolezni prekomerno aktivnega sečnega mehurja. Strinjam se z vašim zdravnikom, da pri stresni urinski inkontinenci ne boste imeli prave koristi od takega zdravljenja.

Z laserskim posegom vrnemo čvrstost in elastičnost nožnici in v določeni meri podpremo mehur in sečnico.Poseg je primeren za blago in zmerno stresno urinsko inkontinenco, kot tudi za zdravljenje ohlapnih tkiv nožnice.

Mišicam zapiralkam posredno omogočimo boljše prekrivanje vlaken in s tem boljšo aktivnost. Neposredno pa z laserjem na mišice ne vplivamo, pač pa na oslabljena vezivna tkiva.

Glede na vašo starost menim, da bi vam laserski poseg utegnil koristiti.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovana g. doktor
Stara sem 60 let in imam že več časa težave z uhajanjem vode.Bila sem že na pregledih in na el. stimulaciji pa ni nič bolje. Diagnoza je stresna ikontinenca.Moj ginekolog mi je svetoval operacijo,vendar se ne morem odločiti.Bila pa sem zelo vesela,ko sem slišala za vaš poseg,ki je mnogo bolj prijazen.Zato bi vas prosila,če mi napišete kako se lahko naročim k vam na pregled in če sem sploh primerna za vašo obravnavo.
Hvala in veliko uspeha še naprej.

Spoštovana gospa Senčar!
Stara sem 58 let in imam težave z inkontinenco. Rada bi se k vam naročila na pregled in lasersko operacijo. Hvala za odgovor in lep pozdrav Irena

Pozdravljeni gospa Urška!
Laserska metoda je primerna za zmerno stresno urinsko inkontinenco. Kontraindikacij za laserski poseg je precej manj, kot za bolj invazivne metode zdravljenja, zato upam, da bo primerna tudi za vas.
Na pregled se lahko naročite kadarkoli, na tel. 280 32 70.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni gospa Irenca!
Za pregled se lahko naročite vsak dan na tel. št. 280 32 70. Po pregledu se z vsako gospo natančno pogovorim o posegu.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovana dr. Senčar,
sem mamica po porodu in imam občasno težave z uhajanjem kapljic urina. Predvidevam, da bi to bila lahko zmerna stresna inkontinenca.
V naslednjih letih si želim še enega otroka in me zanima, če je laserska metoda zdaj primerna ali je bolje počakati na čas po morebitnem naslednjem porodu?
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljena gospa Sabina!

Misleč, da je diagnoza mojih težav urgentna inkontinenca
(in da je z laserskim posegom ne zdravite (?)),
sem po pregledu pri mojem ginekologu (žal) odpovedala dogovorjeni termin pregleda pri Vas
(oziroma pri Vaši kolegici ~ sodelavki; pri kateri naj bi prišla nekoliko prej na vrsto za pregled).
Brskajoč po internetu, sem zdaj (milo rečeno) zmedena glede mojih težav z inkontinenco
in je najbrž najbolje, če Vam najprej prepišem “poročilo” s pregleda pri mojem ginekologu.

Ginekološki status:
Mehur na mestu, vesicovaginalni kot primeren, moč MMD primerna.
Izraziti znaki atrofije vagine in genitalij.

Dg.: -UUI N39.3 kot posledica menopavzalnih sprememb N95.2

Terapija:
Vagifem (po shemi)
Toviaz 4mg – poizkusno za en mesec

Stara sem 56 let. Moja težava je predvsem v tem, da me nenadoma, močno stisne na vodo
in da mi v primerih, ko mi ne uspe takoj najti stranišče, voda tudi uide
(koliko mi uide je pa povsem odvisno od časa iskanja stranišča).

Ker bi navedeno terapijo rada opravila le kot zadnjo možnost zdravljenja
(predvsem zaradi morebitnih kontraindikacij navedenih zdravil),
me zanima, ali je z mojo (navedeno) diagnozo sploh smiselno pri Vas opraviti pregled
oziroma kakšne so možnosti zdravljenja (navedene diagnoze) z laserskim posegom
(kolikor mi je seveda mogoče tako na oko odgovoriti).

Hvala!
[right]Danica[/right]

Pozdravljeni.
Se poseg lahko opravi, če ima pacientka vstavljeno Mireno?
Hvala in lp.

Pozdravljena 2xmamica!
Ne vem, koliko časa je minilo od poroda. Prvo leto po porodu se stresna urinska inkontinenca navadno izboljša ali popolnoma izgine. Če traja dalj časa, ali se inkontinenca poslabšuje, verjetno brez ukrepanja ne bo minila.
Ker planirate ponovno nosečnost, mislim, da je za vsakršen poseg prezgodaj. Po porodih bo še dovolj časa in priložnosti za ukrepanje.
Izogibajte se nošenju težkih bremen, ob vsaki priložnosti poiščite lego, ki bo razbremenila pritisk na medenično dno, delajte Keglove vaje in poskrbite za vsakodnevno psihično razbremenitev. Zdravljenje urinske inkontinence se začne s preventivo.
Vedno me razveseli dejstvo, da se odločate za več otrok. Želim vam vso srečo.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni Danica L!
Kot ste tudi sami domnevali, gre pri vas za urgentno inkontinenco. Laserski poseg je namenjen zdravljenju stresne urinske inkontinence, urgentna inkontinenca zahteva drugačne pristope zdravljenja.
Ne vem, zakaj ste v dvomih glede jemanja predpisane terapije. Če bo izboljšala kvaliteto vašega življenja, boste morali vzeti v zakup tudi možne stranske učinke terapije. Navadno izboljšanje težav odtehta stranske učinke zdravil.
Če imate katero od kontraindikacij za predpisano terapijo, se pogovorite z vašim ginekologom! V tem primeru vam bo našel primernejšo terapijo.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljena gospa Irena!
Poseg se lahko opravi pri ženskah, ki imajo vstavljen maternični vložek Mireno.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovani ga.dr. Sabina Senčar!
Rada bi dobila informacijo glede operacije mehurja. In sicer mami (41 let) je bila operirana prejšnji teden v torek, 18.9.2012. V nedeljo dopoldan so ji kateter (vrečko) odstranili. Včeraj in danes je imela velike bolečine v trebuhu, ker ni mogla odvajati vode (le par kapljic), tako da so ji z inekcijo (nevem točno kako naj se izrazim) izpraznili mehur. In ji nato danes tudi vrnili kateter. Razlog za zaplet naj bi bil neka bulica, ki naj bi bila vidna pri ultrazvoku.
Zanima me, ali je ta bulica zaradi napenjanja, je to zelo nevarno? In kdaj bi se stanje izboljšalo?
Hvala in lep pozdrav,
Danijela J

Pozdravljeni!
Razumem vašo skrb za mamo. Ne vem natančno, kakšno operacijo je imela vaša mama. Glede na starost predvidevam, da je šlo za TVT. Po operaciji lahko pride do prehodnega pretočnih motenj iztekanja urina iz mehurja. TVT trak namreč nenapetostno podpre sečnico. Zaradi zastoja urina v mehurju je imela vaša mama hude bolečine.

Žal vam ne morem odgovoriti, kakšno “bulico”so videli na ultrazvoku.
Odtočne motnje po operaciji niso tako redke in sčasoma največkrat izvenijo. Okrevanje po operaciji traja do šest tednov po posegu.

Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close