Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija glivice na nohtih

glivice na nohtih

Pozdravljeni

zaradi glivic na nohtih sem bila pri dermatologu in dobila kremo mycospor. uporabljam jo že 3 mesece in me zanima, kdaj lahko neham. Poleg tega me tudi zanima, kako je z glivicami potem v čevljih, ali naj jih preneham nosit. Ali si lahko nalakiram nohte? ali se v bazenu – vodi lahko prenašajo.

poleg tega se mi je na roki, kjer nosim uro eno znamenje spemenilo in sem dobila kremo kuterid g. ker bi rada nosila uro, znamenje pa se ne spreminja, me zanima, ali mi ga na mojo željo vseeno kje odstranili.

vnaprej najlepša hvala za vaš odgovor.

Spoštovani,

ker je zdravljenje glivično okuženih nohtov dolgotrajno , Vam svetujem , da se mažete , dokler ne izraste v celoti zdrav noht in si do takrat naj ne bi mazali nohtov (še zlasti to velja, če bi za zdravljenje uporabljali lak).
Spore dermatofitov , ki okužijo noht, so prisotne , kjer je vlažno okolje , zato se lahko z glivicami okužimo v javnih bazenih, kopalnicah, savnah itd., še posebej , če hodimo bosi.

Za razkuževanje obutve lahko v lekarni kupite temu namenjene spreje.
Znamenje lahko odstranite v večini privatnih dermatoloških ambulantah oz. oddelkih za plastično kirurgijo.
Zakaj so vam predpisali Kuterid?

Lep pozdrav
LArisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

New Report

Close