Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Glavobol

Glavobol

Pozdravljeni,

nikakor si ne želim odrešitve z MR. Vendr kolikor vem je MR najbolj natančna preiskava, pa tudi ne seva, in če je tumor, bo se tole videlo. Saj ni normalno da glava boli v skoraj da enem istem predelu (za ušesom na levi strani), malo boli pa preneha, če j ok, če je pa tumor, pa koliko vem ne preneha. Kot navajam ni to bolečina da ne bi zdržala, sam tečno je, pa kot da bi me vleklo (takšen občutek). Sem mnenja da treba stvar raziskati, preden bo prepozno, a ne_ Nisem razumela pomena besede “slaba korelacije med tumorji in glavobolom”.Kaj ste tu mislili?
Hvala za vaš odgovor.

Mislil sem to, da večina ljudi z glavobolom nima tumorja v glavi in večina ljudi s tumorjem, nima glavobola.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

neki me zanima in sicer: imam občutek da ste proti MR pa me zanima zakaj??Namreč če v moji glavi tumor se mi bo z MR najbolje in najhitreje ugotovili, kot pa da čakam če bo minilo?
Zdaj je res samo glavobo, kaj pa če za en tede dobim epileptimčni napad, omotice, bruganje,…Saj vem da ne ve nihče vnaprej, vendar mi ahko samo MR potrdi sum na tumor.
Pa še neki: Obstaja kakšna povezava bolečin med glavo (del okrog ušesa)- levim ušesom in vratom???Tudi vi ne morete trditi da imam glavobole od vratu in ne od tumorja?

HVALA VAM, SEM PAČ LAIK IN SPRAŠUJEM TUDI STVARI KI SO VAM ČIST LOGIČNA ALI PA TUDI NE.

HVALA IN POZDRAV

PETRA

Ne trditi seveda, da nimate tumorja v glavi, kot tudi ne morem trditi, da ga nimate na ledvicah, pljučih, trebušni slinavki, jetrih ali kjerkoli drugje. Če bi se šli diagnostiko na tak način, bi lahko zdravim delali vse kar obstaja in morda pri kom kaj našli. Nisem proti MR, samo vrstni red ne gre tako, in običajno se izkaže, da ni potrebno. Forum pa seveda ne služi diagnosticiranju bolezni, ampak pogovoru o možnostih in s tem splošnemu informiranju. Nikakor pa ne postavljanju diagnoz in zdravljenju.
Lep dan!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Prosim še za ta odgovor:
Pa še neki: Obstaja kakšna povezava bolečin med glavo (del okrog ušesa)- levim ušesom in vratom???Tudi vi ne morete trditi da imam glavobole od vratu in ne od tumorja?
Hvala
Lep večer

Petra

Teoretično lahko. Res je, tega ne morem trditi. Še več……po forumu ne morem trditi niti kakšno barvo las imate.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

danes sem bila na MR glave (sem si uredila preko vrste), dr mi je napisal napotnico MR brez kontrasta, in potem mi je med preiskavo med.sestra vzbrizgala kontrast. Zelo sem se ustrašila in ko sem bila gotova sem zdravnico vprašala, ali je tumor, in mi je povedala da se nič hudega ne vidi, in da se ni obarvalo in za 10 dni bodo izvidi, kaj to pomeni da se ni obarvalo???
Če je rekla da ni nič hudega oz. groznega je verjetno mislila na umor??
Hvala še enkrat in upam da mi vas ne bo treba več težit.
Pozdravček

Lepo prosim za odgovor.
Hvala

Joj joj, kako naj vem, kaj je enkrat kdo mislil……verjetno pa ni mislila na umor kot navajate. Če ste jo vprašali, če misli na tumor in je rekla da ne, predvidevam da to drži.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Seveda sem mislila na tumor ne na umor (sem se zmotila pri pisanju, se opravičujem).Moje vpršanje je bilo predvsem kaj pomeni če se ne obarva pri kontrastu?
Hvala in lp

Predvideva, da se “tisto” karkoli so že preverjali, ni izkazalo za neko novotvorbo ali kaj podobnega in se zato ni obarvalo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Bi se dalo bolj natančno povedati:
1.zakaj se daje kontras, potem samo mr slikanje ni zadosti?
2.In če bi se obarvalo bi to pomenilo da so našli tumor?
3. Torej če se ne obarva ni tumorja na možganih, tisto kar pa bi se obarvalo pa bi bil tumor?
4. A se po dodajanju kontrasta obarvajo celotni možganski del, ali pa samo delček?

Hvala upam da nisem preveč radovedna. No naj še omenim da boleč bolečin v glavi nimam drugih težav, edino ne vem zakaj me istočasno boli okrog oz. v ušesu, obstajajo kakšne povezave?
Hvala za odgovore

Petra

MR ni noben čudež, in ne pokaže prav vseh bolezni povsod po telesu. Niste preveč radovedni, ampak predstavljate si preveč preprosto. Kontrast ne obarva le tumorjev in tudi sicer je le pomoč, ki posameznim spremembam doda dodatno informacijo. Nokakor pa ni ne MR in ne dodajanje kontrasta le preiskava, ki išče rake po telesu
lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Glavobole imam že slabih 6 mesecev. Pojavljajo se skoraj vsak dan (ali zjutraj ali dop ali pop ali zvečer, včasih čez cel dan) in sicer na desnem spodnjem delu glave. Bolečino občutim kot kljuvanje. Večinoma je enaka in se ne stopnjuje, je pa kakšen dan močnejša in takrat vzamem lekadol, ki pomaga. Glavoboli me že zelo motijo. Zdravnik me je poslal na rentgen glave. Izvide še čakam. Zanima me, kakšno je vaše mnenje o tem, kaj lahko povzroča tako dolgotrajne glavobole? Ali so lahko povezani s tumorjem, čeprav drugih simptomov nimam?
Hvala!
Lep pozdrav!

Glavoboli običajno niso povezani s tumorji in obratno…..čeprav vsi ljudje z glavoboli trepetajo pred tumorji. V napisanem ne najdem nič neobičajnega in gre najverjetneje le za eno od “običajnih” oblik glavobola
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Kot ostali predhodniki, tudi mene muči glavobol, pri katerem mi tablete pomagajo, vendar neki pritisk v glavi še vedno čutim – med ušesi, za očmi, sprednja polovica glave. Pred približno 6m so mi na ORL rekli, da imam ostanke žrelnice,… tja hodim zaradi ‘alergije’, ki se mi je prvič pojavila 2010 poleti. Mehko nebo me srbi, dobim pike na nebu, nos imam zaštopan, nazalni govor imam-že 9m. slikanje sinusov:OK. Od takrat sem imela 2x vnetje ušes, sluh se mi je precej poslabšal, čutim rahel pritisk v ušesih nonstop, pri požiranju mi poka v njih. V zadnjih 2m sem opazila da imam zamegljen vid, v ponedeljek imam pregled pri oftamologu. Prej nisem imela nobenih težav z očmi in vidom.
Stara sem 28 let. Rodila pred 2 leti.
Kaj pravite?
Hvala in LP!

New Report

Close