Najdi forum

GH

Pozdravljeni!
Imam vprasanje glede kolicin GH.

Sin je star 4,5m, ima kisli refluks, imel je blagi gastritis in veliko poliva oz je polival. Po mleku Allernova je imel konstantno drisko,po drugih zaprtje, tako da ima tezave z odvajanjem blata. Kaksen teden sedaj uvajava GH, lepo je. Na obrok cez dan sicer spije cca 120ml mleka. Do sedaj je pojedel npr 60-80ml korenja ali bucke, nato sem mu ponudila se mleko,ki ga spije od 30-60ml.

-Ali so kaksne omejitve glede kolicine obroka? Se bojim,ker je dokaj zgodaj za GH, da bi ga zaprlo. Po korencku je bil malo. Mu lahko dam ‘poln’ obrok,torej 120ml ali je to prehitro (glede na to da sele kak teden uvajava).
-Ali mu,ce poje manj kot cca 120ml, takoj ponudim se mleko ali pocakam, ko bo lacen? Tu sem v dilemi, ker potem je njegov trebuscek pogosto obremenjen-dela po GH, potem pa znova cez pol ure zopet. 1x sem probala samo z GH pa je bil hitro lacen.
-Ali mu lahko potem tudi za vecerjo dam rizeve kosmice (ali je to prevec,glede na to da dobi ze gosto kosilo?) Ce dam lahko,kako je potem tu s kolicino? Tudi lahko ‘poln’ obrok? Zopet je tu skrb zaprtja in preobremenitve prebavil. Je morda boljse kot kasica,ce mu pripravim zgosceno mleko z rizkom po flasi?
– Kako pa je s hrano ponoci,mu lahko tudi ponoci kdaj zgostim z rizkom? Zbuja se namrec na 3h.

Najlepsa hvala!
M

Količine so sprva majhne, med uvajanjem pa seveda količino počasi dvigujemo, da preidemo na polni obrok GH, ko mleko po hrani ni več potrebno. Običajno je to približno 150 ml obroka GH. Količino dvigujete počasi. Zelenjavi hitro dodate krompir, da bo obrok bolj hranilen.
Mleko lahko ponudite pol do uro po obroku GH.

Za preprečevanje polivanja ali refluksa svetujemo gostenje mleka z žitno kašico, naredite npr. 200 ml dovolj tekoče kašice, da jo otrok lahko zaužije po steklenički. Če ponoči ne poliva, mu nočnega obroka ni potrebno gostiti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close