Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Genitalni herpes

Genitalni herpes

Pozdravljeni
Obračam se na vas ker namrec z partnerjem nacrtujeva otroka ze skoraj pol leta – (sva ze prejela napotnico za prvi pregled za neplodnost in sva ze narocena), vendar imava oba problem z genitalnim herpesom kateri se pojavijo pri meni vsaki mesec v prejsnjem letu do 3x na mesec. Za to tezavo sem pred leti bila pregledana pri ginekologinji in mi je predpisala antibiotično zdravilo Fucidin in mazilo Virolex s katerima sem si vse do nacrtovanja otroka in do zdaj zdravila sama. Obracam se na vas ker sem zelo zaskrbljena ali je sploh varno nacrtovat otroka ce imava oba s partnerjem problem? Vem da v casu izbruha herpesa ne smeva imeti spolnega odnosa in ga tudi nisva imela in to tudi ovira vse skupaj pri nacrtovanju otroka. Je potrebno kaksno zdravljenje glede na to da nacrtujeva otroka (pregled krvi, protitelesa)? Nevem… Sele sedaj sem izvedela in prebrala, da to zna bit nevarno za samo spocetje, razvijanje ploda in otroka.
Bi se morala posvetovat z ginekologinjo o samem poteku zdravljenja ?

Hvala za odgovor
Lp

Pozdravljeni, kolikor je genitalni herpes pogost, je dejansko obolevnost novorojenega otroka zaradi njega izredno nizka, čeprav je prenos na otroka seveda mogoč. Ker pa to n moje ožje področje dela vam predlagam, da povprašate ginekologa za bolj podrobne informacije.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close