Najdi forum

Vprašanje je bilo samo kaj si mislimo o homoseksualcih. Lepo in jasno sem povedal, da se mi tako spolno vedenje ne zdi normalno in tudi zakaj se mi tako zdi. Nihče ni podvomil v to, da je ve naravi polno neskladij in odstopanj in eno od takih odstopanj so tudi homoseksualci. Žal, tako je dejstvo, pa če ti je všeč ali ne.

Vprašanje je bilo samo kaj si mislimo o homoseksualcih. Lepo in jasno sem povedal, da se mi tako spolno vedenje ne zdi normalno in tudi zakaj se mi tako zdi. Nihče ni podvomil v to, da je ve naravi polno neskladij in odstopanj in eno od takih odstopanj so tudi homoseksualci. Žal, tako je dejstvo, pa če ti je všeč ali ne.

Prosim, nikar se ne jezi, saj samo razpravljava. Ne vem torej, kaj si hotel povedati s stavkom:

Če bi bila večina ljudi istospolno usmerjenih, potem bi se človeštvu zelo slabo pisalo.

Meni ta stavek pac disi po nestrpnosti do istospolno usmerjenih, ker bi se ocitno, ce bi bili vsi “taki”, clovestvu zato slabo pisalo! Slabo je menda slaba rec, a ne? Torej oni delajo nekaj slabega? Ali pa je zdaj napaka v moji interpretaciji.

To se mi zdi povsem brezvezna farsa in neko teoretiziranje, s katerim ne pridemo nikamor. Saj pravim – ce bi se vsi odlocili, da bodo brez otrok, bi se clovestvu tudi zelo slabo pisalo. A ne?

Pa nic nimam proti tebi osebno ali kaj takega.

Vprašanje je bilo samo kaj si mislimo o homoseksualcih. Lepo in jasno sem povedal, da se mi tako spolno vedenje ne zdi normalno in tudi zakaj se mi tako zdi. Nihče ni podvomil v to, da je ve naravi polno neskladij in odstopanj in eno od takih odstopanj so tudi homoseksualci. Žal, tako je dejstvo, pa če ti je všeč ali ne.

Čisto po pravici ti povem, da gejev ne maram in bi bil zelo šokiran, če bi ugotovil, da je kateri od mojih kolegov homoseksualen. Predsodki pač.

Ja Irenca, se ti opravičujem, če je zgledalo kot da se jezim… nisem jezen, samo ne da se mi nonstop isto pisat. Še enkrat ponavljam. Človeštvu bi se salbo pisalo zato, ker istospolni partnerji pač ne bi mogli delat otrok in sčasoma bi človeštvo izumrlo. Ja, tudi če bi se vsi odločili da ne bodo imeli otrok, bi bilo enako, samo to bi bila odločitev, možnost razmoževanja bi vseeno obstajala, kar pa za istospolne pare ne morema trditi, a ne? Veš kako, brez veze, da midva tule kradema prostor in čas folku ki najino modrovanje bere. Očitno imava zelo različni mnenji in naj tako tudi ostane. Ni nič narobe. Oba pa sva povedala bistvo… Dejma se raje posvetit še kaki drugi temi, mogoče se v čem celo strinjava… :))) Lep pozdrav, pa brez zamere!

Jaz osebno poznam enega geya in moram reči, da pri njem ni samo spolna usmerjenost tista ki izstopa. Človek je brez pretiravanja na pol ženska… ima ženske kretnje, obnašanje, način govorjenja, včasih mu uide še a na koncu glagola (recimo sem delala namesto delal), itd… Očitno imajo nekateri geyi poleg spolnega usmerjenja še precej ženskih hormonov ali kaj… ne vem, o teh zadevah pojma nimam, samo kako bi si lahko razlagali tako vedenje geyev… Pa da ne pozabimo, da si nekateri želijo bit ženske, da govorijo, da so ujeznice v moškem telesu, itd… Ne vem no, meni se to ne zdi “normalno”, prej meji na kako duševno ali hormonsko bolezen.

No, niso vsi geji taki, velja pa ta vzorec vedenja za tisto “nesprejemljivo in neprijetno obnasanje” oz. za “gejevski klise”. Saj gejev, ki se tako ne obnasajo, v bistvu ne prepoznamo kot geje in ne moremo vedeti, kako so spolno usmerjeni. Raziskave pa so ugotovile, da je med homoseksualci visji odstotek tistih, ki so imeli zelo posesivno in odlocno mater. Morda tudi od tod delna indentifikacija z njo in zelja po tem spolu? Vendar Marjanov opis prijatelja ze meji na nekoga, ki je transseksualen – to pa je nekaj drugega kot homoseksualnost.

Ne, tisti znanec ni transseksualen, ima pa kar nekaj ženskih kretenj. Ja, transseksualnost je res nekaj drugega kot homoseksualnost, samo včasih je meja med enimi in drugimi precej zabrisana.

Men so gey-i čist O.K. in pravzaprav ne razumem ljudi, ki jih ne odobravajo. Če jim pač paše biti z istospolniki (ne vem če je to dober izraz, ampak, sej veš kaj mislim), naj bodo. Jst sem prav vesela, če vidim ko se na primer dve tipa sprehajata po mestu in se držita za roke, ker mi je full kul, da se ne obremenjujejo s tem (čeprav je takšnih bolj malo in upam, da se bo družba čez čas otresla predsodkov proti njim). Me pa zanima, kakšni so pa gey-i kot frendi. Jst sem si zmeraj predstavljala, da mora bit prav fino imet enega gay-a za prijatla (mogoče pa samo preveč gledam TV?). Čao!

Vsak po svoje imata prav. Jaz naprimer imam dva znanca, ki sta gaya. Pa nista napačna človeka. Tudi v družbi se obnašata čisto normalno. In tudi sam mislim, da bi ljudje morali biti strpnejši do gayev. Ampak debatirali smo tudi o tem ali je homoseksualnost normalna. V tem pa se strinjam z Marjanom in kot sem že prej enkrat povedal, mislim, da je normalna ljubezen heteroseksualna. Tudi reprodukcija je pogojena z obema spoloma. In če za primer vzamemo dve lezbiki, ki si želita otroka in se ena pač da umetno oploditi, vseeno potrebuje seme nasprotnega spola. IN ko se je Dobra mačka dotaknila vzgoje otroka, ki bi imel dva očka. Lepo bi lahko vzgajala tega otroka in ta otrok bi pač v vrtcu rekel, da ima dva očka. Tu pa se zatakne, ker pač družba še ni dozorela, da bi to sprejela in ta otrok bi bil močno šikaniran. Pa čeprav bi oba očka lepo skrbela zanj. In naj še enkrat poudarim, da nimam nič proti homoseksualcem, naj se ljubijo, ker vsak človek potrebuje ljubezen, ampak biološko gledano pa homoseksualnost ni normalna. LP Igor

Pa misliš, da ga je oni drugi srnjak imel notri? Mislim, da ga je privlačil vonj in se je pač nagonsko vmešaval. LP Igor

ma nej se majo radi gayi in lezbe,sam ne jim dat sans da bi otroke skupi vzgajal…to je bolno in nenormalno,homosexualna in lezbicna ljubezen ni normalna,pa naj si bo se tako pogoosta pri opicah…ma saj nismo opice.Kot je rekel Igor: biološko gledano pa homoseksualnost ni normalna,pa naj kdo rece karkoli.le zakaj obstajata dva spola,a le zaradi razmnozevanja la kaj?mislm zresnite se malo in ne prevec zagovarjat homičev in lezb…to ni normalno…to je bolno…..poznam moskega ki je peder in zanemarja zeno in familijo ze 15 let ,a je to normalno,gravža se mi,in tudi locit se noce,pedri niso normalni in pika

Mislim, da se ne moremo primerjati z živalimi-kadar prihaja do homosexualnosti. Pri njih gre zgolj za nagon(ne verjamem, da kakšna opica razmišlja o tem ali je lezbika ali peder, ali je prav kar je naredila in ali jo bodo ostale opice obsojale in ali bo zaradi tega obsojena na izobčenje in drugačnost). Pri njih gre za nagon in ne za razmišljanje z glavo. Naj mi nihče ne reče, ki je probal z istim spolom, da se ni vprašal, a je to sploh normalno in kako to, da so prav meni všeč istospolni, kaj bodo rekli ljudje, kaj družina, ali bo to družba sprejela…)Normalni se tega na sprašujemo, ker tako pač je in mora biti in nas nobeden niti ne obsoja in svojo spolno usmerjenost ne razlagamo in zagovarjamo ker to ni potrebno.

Naj rečem še takole:ČE BI BOG HOTEL DA SE PARIMO KAR VSEVPREK, SI NEBI DAL TOLIKO DELA, DA BI USTVARIL ENE Z LULEKI, DRUGE PA Z LUKNJAMI. VSE NA TEM SVETU IMA SVOJ NAMEN-IZJEME LE POTRJUJEJO PRAVILA(najbrž zato tudi taki obstajajo-pedri in lezbike).

Ribica

Mislim, kaj tukaj berem… sej bi cloveku se slabo ratalo. Pa naj ti jest povem nekaj cistih dejstev (pa sem sam str8, da ne bos mislu da zagovarjam svojo “raso” kakor ocitno gay-e prikazuje marsikateri v teh debatah).

1. Ze dolgo poslovno sodelujem s clovekom ki je gay ( pa naj ti povem da mu nic soli ne manjka v glavi… nasprotno v poslih je veliko bolj uspesen kot bo marsikdo iz teh debat… torej… pridemo do zakljucka da neumni niso.)

2. Z njima (ja dostikrat sem pri fantoma doma pa se ne pocutim prav nic ogrozenega) se da bolj normalno in fer dogovarjati in pogovarjati kot z marsikaterim str8 osebkom (pa ne me narobe razumet… se vedno poznam ogromno zelo kul str8 ljudi).

3. Ze ko smo se spoznali, je padlo na mizo kdo kaj je (pac oni gay jaz str8) in od takrat nimamo NOBENEGA problema iti na pijaco, se pogovarjati in tudi poslovati.

4. Tistim pa ki govorite da so gay-i neke vrste abnormalni in izrodki narave pa povem samo to : nagnjenja imate zelo podobna hitlerju. Razlika je le v tem da je sel on malo dlje kot vi (pobijanje zidov, homoseksualcev in podobno)… misljenja pa so za moje pojme enaka.

5. Kar se tice otrok bom rekel tako : sam osebno ne nasprotujem niti poroki med gayi, niti posvojitvi otrok, saj je eden ze napisal malo bolj zgoraj, da je marsikateremu otroku huje ko ima SAMO mamo ali SAMO oceta. Kar se tice pa sikaniranja… hja… osebno se spomnim iz osnovne sole, ko sem imel sosolca ki je imel mamo in oceta, pa so ga drugi otroci tako zafrkavali, zbadali in tudi tepli samo zato ker je bil sramezljiv in zaprt vase. Za tako sikaniranje pravim samo to : krivi niso starsi SIKANIRANEGA otroka ampak starsi otroka ki SIKANIRANJE OPRAVLJA saj ocitno nimajo pojma o vzgoji lastnih otrok in so v tem pogledu veliko slabsi kot dva ocka ali dve mamici!!!

OK… svoje sm splunu… pa dejte se mal zresnt… ste ze slisali za FREEDOM FOR ALL (svoboda za vse) ?

Mislim da je mark-ovo sporočilo dobra odskocna deska(beri izgovor) za deskriminacijo gejev in lezbik. Namrec da predstavljajo nevarnost za vas heteroseksualce, ups, netolerantne, da jim bodo geji oz lezbike “kradli” otroke?
Ne smes pozabit, da je gay/lezbijka otrok, ki (poleg genov) zaradi napacnega heteroseksualnega vzgajanja postane takšen-homoseksualen. A so vam zarad tega kdaj ocital? Pa ne mi pravit, da je homoseksualna ljubezen nenormalna. Nenormalen je za moje pojma tisti, ki cuti doloceno nagnjenje v seb, pa si ne prizna in ne pocne kar mu notranjost veli. Problem nima homoseksualec ker je takšnen kakršen je, problem ima(je) tisti k se s tem ne sprijazni, k ne tolerira.
Čeprav na veliiiiiiko zalost, druzba hoce pokazat, da so homoseksualci, tisti, ki delajo napak.Žalostno ampak res
Aja mark….mož(gay) k je 15 let z žensko in jo zanemarja. Ja, pač je naredu napako, ki jo plačuje. Dej mi ti povej, kaj bi naredu če bi bil prisiljen(tako deluje hetero druzba) v zakon z moskim. Bi bil vesel in bi ljubil partnerja, kljub temu da si hetero?Mislim, da se ti odgovor sam podaja……

Jest msilim, daje bilo že vseskozi tako, samo da se dones malo bolj izpostavljajo in hje vse bolj javno, drugače pa pravijo, da se zgodovina ponavlja, kar pomeni, da ni nikoli bilo nič drugače. Samo javsnot ni imela televizija in rumenih strani.

jaka

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close