Najdi forum

Mačka, Irena in ostali, kaj je s pedofilijo? Je “normalno” spolno vedenje?

Dragi Marjan!
Pedofilija nima nič skupnega z homoseksualnostjo! Pedofijija je devianca v spolnosti in njen osnovni cilj ni uživanje v spolnosti, ampak uživanje v premoči in zadajanju trpljenja. Kako pa to, da se največ spolnih zlorab otrok zgodi v družini, oziroma je agresor eden od staršev, sorodnik ali prijatelj. Da ne bo pomot, tudi ženske spolno zlorabljajo.
Pozdrav, Tia

Ne, seveda pedofilija nima nič skupnega s homoseksualnostjo, sta pa oba “pojava” devianca v spolnosti in ni to samo homoseksualnost. Edina razlika je, da gre pri pedofiliji za nasilje in s tem za kriminalno dejanje, pri homoseksualnosti pa ne, ker se oba partnerja za njo pač prostovoljno odločita. Ne vem po kaki logiki je homoseksualnost manj “nenormalna” od pedofilije ali nekrofilije ali sadomije ali katerih koli drugih variant. Dejstvo je samo, da je pri vseh variantah “predmet” poželenja različen, čustvo je pa povsod enako. In s stališča normalne ohranitve vrste in reprodukcije so vse te oblike nefunkcionalne in nekoristne. Sicer je pa vse odvisno od kulture v kateri živimo. Poglej samo stare Grke. Vsi jih imamo za nosilce in začetnike evropske kulture in civilizacije, pa je bila pedofilija tam zelo običajen in normalen pojav. V naši kulturi je to kriminalno dejanje, ker je nasilje nad nemočnim otrokom in s tem se strinjam. Homoseksualnost pač ni kriminalno dejanje, samo to dejstvo še ne pomeni, da je tudi povsem “normalno” spolno vedenje.

Po tej logiki je tudi heteroseksulani seks, ki ne služi reprodukciji, nenormalen?

Ne, ravno po tej logiki ni.

Ni nenormalen, da ne bo pomote.

No zapel sem ob tael tvoj stavek:

“In s stališča normalne ohranitve vrste in reprodukcije so vse te oblike nefunkcionalne in nekoristne”

Nefunkcionalen in nekoristen (in nenormalen) je po tej logiki vsak seks, ki ni namenjen spočetju.

Če pa rečemo, da je normalno, ko seksamo za užitek, torej ne z namenom spočetja otroka, potem je po isti logiki enako normalna homoseksualnost ali kaj drugega, kjer gre za užitek, za zadovoljevanje seksualnih potreb in seveda kjer ni prisotno nasilje, oziroma kakorkoli ogrožen kak drug človek.

Ja, ob tale stavek se je dalo zapet, samo jaz sem imel v mislih odnos kot celoto in ne zgolj seksa. Samo heteroseksualen odnos je zmožen ohranitve vrste.

Ali umetna oploditev. 🙂

Ja, smao to ni več “narava”. ti privilegiji so samo pri človeku, ki je pač dosegel tako stopnjo, da s tem lahko tudi manipulira.

Edvin ti misliš da si nezmotljiv al kako. Če bi te všoli naučili da je 1+1=2 in ne 3 kot si do takrat mislil, te to sploh ne bi zanimalo.

Ja, ja, stalno tu modrujem, kar poisci in beri, ce ti je vsec. 😉

Hja, bog pomagaj, a ne?

Vse je relativno.

Sedaj pa se clovestvu ne pise slabo? Sodobni zahodni svet se je zacel (na sreco!) omejeno in nacrtovano razmnozevati, razvite dezele imajo negativni prirast (nataliteto). Tudi mi! Velike druzine se pojavljajo v revnih dezelah, kjer so otroci lacni in izpostavljeni boleznim. Ljudje unicujemo ta svet z onesnazevanjem in objestnim ravnanjem z naravo – to ni nobena novica, to ste ze slisali. In zdaj bi se naj clovestvu slabo pisalo zaradi istospolno usmerjenih?! Ne gre za to, da vidis povsod gaye in lezbijke ali heteroseksualce. Gre za to, da sprejmes, da obstaja oboje. Da pa je za “propad clovestva” lahko krivo marsikaj, ne pa spolna usmerjenost, je pa menda ocitno.

Ne vem, Marjan, od kod vam podatki, da je homoseksualni spolni odnos DEVIANTEN? Po cem je devianten? Po svojem poteku? Homoseksualci ne pocenjajo nicesar, kar ne bi poceli tudi heteroseksualci, samo udelezenci so enakega spola. Lezbijke uporabljajo vibratorje in drugo vzburjanje, moski analni spolni odnos, o pogostosti katerega si lahko preberete v temi “v ritko” in se v nestetih na to temo odprtih dialogih v tem forumu. Ocitno se tak odnos dogaja tudi med heteroseksualci. In? Vpleteni sta dve odrasli, spolno zreli osebi, na svojo zeljo. Kje je tu kakrsnakoli devianca? V glavah nestrpnezev, bi rekla.

Ce pa vas moti, da se “vrsta ne more ohranjati na ta nacin”, je pa to najbolj bizaren izgovor, da niste tolerantni do homoseksualcev. Vrsta se ne ohranja tudi preko tistih ljudi, ki se za otroke v svojem zivljenju sploh ne odlocijo. Takih pa je ogromno.

Irena, napisal sem, da bi se človeštvu slabo pisalo, če bibili vsi ali večina ljudje homoseksualno usmerjeni… A zakaj? Ja kdo in kako bi pa froce delal?

Hja, ne moreš ali nočeš razumet tistega kar sem napisal? NUJNI POGOJ ZA NADALJEVANJE VRSTE JE ZVEZA MED ZENSKIMI IN MOSKIMI OSEBKI in to pri veh vrstah, celo pri rastlinah. Vse kar ni v tej smeri ni v skladu z osnovnimi naravnimi pravili razmnoževanja (obojespolni osebki so izvzeti), nikoli pa nisem trdil, da je treba to preganjat. In nisem vedel, da je nekdo ki ima drugačno mnenje kot ti in ga tudi zagovarja takoj nestrpnež. O tem kdo je nestrpen bi lahko debatirala…

Prav tako bi se clovestvu slabo pisalo, ce bi bili vsi ljudje vojaki, a ne? Ali pa bi se vsi ljudje odlocili proti potomstvu. In vendar imamo v svoji sredini tako vojake, kot take ljudi, ki ne bodo imeli otrok. Pa jih zaradi tega kaj preganjamo, sovrazimo, obsojamo?

Zame je nestrpnez tisti, ki oznacuje homoseksualnost za deviantno.

Kaj pa bi rad povedal s tem nujnim pogojem razmnozevanja, pa mi se vedno ni jasno. Nujen pogoj razmnozevanja cloveske vrste je namrec izpolnjen in to prekomerno. V naravi pa je veliko takega, kar ni v skladu z osnovnimi naravnimi pravili razmnozevanja, kot jih poimenujes.

Čloceštvu bi se slabo pisalo če i se vsi ti vojaki bojevali. Med vojaki so lahko tudi ženske in moški in s tem pari, a ne? Ja, če bi se vsi odločili proti potomstvu bi se tudi slabo pisalo. Pa kako vezo ima to z vprašanjem če je homoseksualna spolna usmerjenost “normalna” ali ne. V svoji želji imet zadnjo besedo in vedno prav, greš v zelo banalne primere in se oddaljuješ od bistva. Pa kdo sploh koga preganja, sovraži obsoja? a sem jaz kdaj napisal, da koga sovražim ali preganjam? A bi moral vse kar se mi ne zdi “normalno” sovražit?

Vprašanje je bilo samo kaj si mislimo o homoseksualcih. Lepo in jasno sem povedal, da se mi tako spolno vedenje ne zdi normalno in tudi zakaj se mi tako zdi. Nihče ni podvomil v to, da je ve naravi polno neskladij in odstopanj in eno od takih odstopanj so tudi homoseksualci. Žal, tako je dejstvo, pa če ti je všeč ali ne.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close