Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Gardnerella

Gardnerella

Pozdravljeni, zaradi pekoce sečnice sem opravil brise na SPB. Vsi brisi in testi na SPB so bili veckrat negativni. Ostal je le se test na patogene bakterije kjer je bila izolirana bakterija gardnarella vaginalis+++. Prejel sem antibiotok efloran 10dni 2na dan. Zanima me pa sledece in sicer kako se bakterija prenasa. 

1.Ali je mozen prenos ce prejmes oralni sex ali je mozen zgolj z vaginalnim sexom oz ali se bakterija nahaja le v vagini ali se razmnozi tudi drugje?
2.Ali je mozna ozdravitev brez antibioticne kure in koliko casa je bakterija prisotna v telesu brez antibiotika.
3. Ali je okuzba moskega bolj redkost oz ali ima moski tezave zaradi padca imunskega sistema ali je pac sex z zensko ki ima razbohoteno gardnarelo vedno vzrok vnete secnice pri moskem. Ce zenska oz moski nima tezav oz ne zazna da ima okuzbo jo sepravi siri?
4.zakaj se gardnarela pojavi pri zenski. Po nekot sem zaznal da je spolnoprenosljiva bolezen ali se lahko pojavi pac zaral drugih dejavnikov in je skozi prisotna v vagini.
Hvala

New Report

Close