Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Garancija

Garancija

Spoštovani,
pred dvema mesecema sem imela saniran karies na dveh sosednji zobeh, ki sta bila pred nekaj leti endodontsko zdravljena. Na obeh imam sedaj keramično krono. Ob ščetkanju medzobnega prostora med omenjenima zoboma, pa tudi sicer, mi od tu smrdi po gnoju, zato sumim, da karies ni bil popolnoma odstranjen in se sedaj zopet širi. Ali imam v tem primeru pravico uveljavljati garancijo na protetiko? Celotno zdravljenje in protetiko sem opravila pri istem zobozdravniku. Zanima me tudi, kakšno diagnostiko predlagate za potrditev suma na karies pod krono, saj na običajnem rtg posnetku ni videti ničesar.
Hvala in lep pozdrav, Pika

Žal zanesljive diagnostike v tem primeru ni. Lahko se pokaže preko rtg ali kliničnega pregleda, vendar rezultat ni 100%. Poizkusite ugotoviti na katerem zobu smrdi (nitko prislonite le ob enega in nato le ob drugi zob) in se še enkrat pogovorite z zobozdravnikom. Garancija je relativna, ni nekih splošnih smernic….kolikor vem. Mislim, da ima vsaka ordinacija svoja pravila seveda pa se vsi trudimo delati v dobro pacienta in za njegovo zadovoljstvo.
LP

New Report

Close