Najdi forum

Z nekim moškim sva že skoraj 2 leti v “FWB razmerju”… v bistvu je on postavil pravilo, da bo najin odnos temeljil zgolj in samo na občasnih srečanjih za sex. Jaz seveda ves čas čutim metuljčke ob njem in mi sex pomeni močno nabijanje adrenalina in one čudovite “oh in ah” energije v telesu; do orgazma mi niti malo ni.
Do zdaj je bilo tako, da sva zelo malo govorila, ko sva bila skupaj, poljubljala sva se tudi bolj malo, poležavanja in božanja pred/med/po seksu ni bilo….1-2 urici in sva šla vsak v svoj konec. Zdaj pa se je v njem zgodil nek preobrat, ki ga niti približno ne razumem! Postal je tako nežen, pozoren, ljubeč,…skupaj sva po 5 ur, ki minejo kot bi trenil…med sexom se božava, poljubljava,…po sexu hoče, da še malo skupaj zaspiva itd…Ves čas sicer želi še vedno imeti kontrolo nad sabo (včasih reče, da morva zdej it, ampak sploh mu v resnici ni do tega, da bi že odšla iz postelje)….
Skratka postal je vidno drugačen….je možno, da se je po skoraj 2 letih človek, ki je prej igral hladnosrčnega ultra racionalnega ljubimca, odprl in me spustil bližje k sebi?? Prav nič mi ni jasno…Obenem mi je to všeč in me hkrati plaši, da ne bova opa padla pregloboko v igro…

Hvala za namige. LP

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Seveda, ugotovil je, da bi se morda ustalil, ali pa druga prijateljica, do katere je prej gojil ta čustva, tega več ne nudi in bi sedaj to rad dobil pri tebi. Morda pa se samo ločuje in je sedaj drugače.

Možnosti je veliko.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

in kaj ti ocenjuješ kot bliže k sebi, če za najbolj bistvene stvari sprašuješ po internetu neznance?
Poglej se enkrat v ogledalo in si odgovori, kaj pričakuješ od življenja?

Hvala, Primož.

Res je, možnosti je zelo veliko in ravno zaradi tega, ker je vse skupaj tako “misteriozno” in nelogično, me še bolj privlači.

Dejstvo je, da pod nobenim pogojem ne moreva postati kaj več (razlogov je veliko in jih raje ne bom navajala…). Kljub temu pa se mi zdi, da sva oba prestopila mejo, ki je bila začrtana pred 2 letoma…Oba si želiva (pre)več, se mi zdi…Ali pa sem morda samo padla na foro novo odkrite moške sentimentalnosti …mogoče ga samo malo luna nosi in je zato bolj nežen itd. z mano 🙂 Ne bi si želela delati utvar, da sem zanj posebna, čeprav mi misel na to neskončno laska…

Tako nekako…

LP

Mogoče je bil v kaki vezi pa jo je zdaj prekinil?
Kje se dobivata pri tebi ali pri njem.?
Koliko ima let?
Je dober ljubimec?
To so podatki ki bi povedali o njegovi preteklosti statusu in morebitni ustalitvi.

V vezi ni bil (razen, če je imel kako skrivno vezo morda). Se poznava in občasno druživa tudi v drugih okoliščinah, tako da v nekem resnem odnosu z žensko zagotovo ni bil.
Dobivava pa se vedno pri meni, ker on živi pri starših in ima samo 1 sobo zase…
Star še ni 30 let, ljubimec je dober (predvsem zaradi čudovite energije med nama)…

“Bližje k tebi”: hvala tudi za tvoj odgovor…

Ne vem zdi se mi da obstaja razlika v letih…Kaj pa vem… če se nihče od vaju še ne pripravlja na resno zvezo ..je najboljš, da uživata to srečo
Sicer pa imam občutek, da te je začel cenit da te je začutil..Všeč mi je da sta imela začrtan odnos ,ki sta se ga držala… no ti si se ga težje ampak, ker si bila nevsiljiva očitno se je sprostil…

Jp, verjetno je res tako kot praviš, Lay…mi je pa tip res ful zanimiv in privlačen ravno zaradi te svoje stoične zadržanosti, ki je tu pa tam oz. vedno bolj očitno ne more več imeti pod kontrolo. Ampak vseeno ohranjam trezno glavo – vem na čem sva in tako je kot praviš: to stanje bova skušala použit do konca, v upanju, da se vse izteče kot je bilo planirano. Samo to si želim, da ne bo na koncu kdo razočaran (jaz, on ali pa kar oba). To je moja prva FWB-izkušnja, tako da nimam pojma kako in na kak način se te zgodbe ponavadi končajo. Ne predstavljam si dejansko, da se bova tega odnosa, ki ga zdaj furava že skoraj 2 leti, kdaj naveličala. Kako se bo torej končalo? Je možno, da se bova sčasoma uspela sporazumet, da je zdaj pa res čas za konec?? Verjetno bodo potrebne ogromneeeeee količine razuma in trezne glave, da bova v nekem trenutku presekala strasti, hrepenenje, poželenje,…Slutim, da v takih zgodbah na koncu ženske potegnemo “takratko”….On je namreč že nekajkrat namignil, da bova morala končat in čeprav mi ni bilo vseeno, sem vedno skoraj hladno izrazila popolno strinjanje. Par mesecev sva bila vmes že čisto na off. Potem pa sva se spet začela dobivato. Takrat še vedno brez objemanja, caranja, stiskanja,…zadnja 2 meseca je pa vse drugače…

Iz telesnega nabijanja kaj več od tega ne pričakuj. Če želiš ljubezenskega partnerja, ki te bo imel rad, potem moraš že v začetni fazi iskati takšnega človeka in ne kup mesa za seks. Razna seksualna “prijateljstva” so posledica egoistične družbe, kjer je lasten užitek na prvem mestu, a se ljudje kmalu ujamejo v past takšnih odnosov in na koncu odnesejo kratko. Skratka, če si želiš zveze prekini z njim vse stike in si poišči pravega fanta, druge rešitve ni.

Prav to… ker ga v nič ne siliš ga vleče k tebi.Vendar bi jaz na tvojem mestu sebe vprašala kaj hočeš.Ne vem koliko si stara in kakšne namene imaš. Če imaš namen resno vezo in družino furat pol pa moraš vedeti kaj misli človek na oni strani. Leta hitro bežijo vedet moraš kaj boš s tvojim časom… Vsaj vprašaj ga (mogoče malo po ovinkih) ,da se znaš orientirat. Zelo si potrpežljiva in s tem ti ga uspeva pridobivati …vendar ..vseeno …a ni fajn če človek ve pri čem je?.
Sama sem tudi v taki vezi, Obnašanje je isto.Pri meni se v kaj več ne sme razviti a bojim se da se bo tako z moje kot njegove

Dober zapis, Yu-go! Prav imaš!…
Drugače pa ženske smo taka čudna bitja: ja, že res, da je šlo “samo za sex” – ampak to pri ženskah že po definiciji pomeni čisto nekaj drugega kot pri moških. Ženske (vsaj jaz, no) obožujemo sex z ljubimci zaradi energije, dotikov, nežnosti, “povezovanja teles in dušic”…potegnejo nas tisti perfect občutki, ko neko izgubi glavo zaradi nas…Moški to boljše ločujejo – sex, telo, luknja, porivanje, orgazem in pika. Konec. Jaz osebno, ko sem tako stopljena z nekom, niti ne doživim orgazma. In ga niti ne želim/potrebujem. Ker mi je vse drugo toliko lepše, ko sem polna nekega erotičnega naboja…Tako da kake ideje o “kupu mesa za sex” meni nikoli niso hodile po glavi. Za te reči veliko raje izberem moj ljubi vibrator ;)))

Sabina11, sva v podobni situaciji, praviš…Ma jaz nekako vem kaj hočem; hočem, da sva sicer na nek način zaljubljena (to vedno ženske hočemo…da se tip zaljubi v nas, a ni tako? ;)), vendar pa pod nobenim pogojem nimava skupne prihodnosti (veliko je razlogov za to in vsi so povsem objektivne narave…) in to je obema jasno kot beli dan. A pri tebi so kaki objektivni razlogi oz. zadržki, da ne moreta ali nočeta bit več kot samo FWB? Ali pač enostavno ne želita, ker vama je kul tako kot imata zdaj? Zakaj praviš, da se ne sme kaj več razviti? Bi si ti želela, da se razvije več? Kaj pa on? p.s. jaz sem v zgodnjih 30tih letih…Ti?

Zdravo,

Evo, malce čtiva za karnalistične navdušence (ki lahko da prenašajo kakšno klamidijo ali pa sifilis):

http://www.care2.com/greenliving/friends-with-benefits-is-the-worst-idea-science-confirms.html
http://www.relevantmagazine.com/life/relationships/4-reasons-friends-benefits-really-bad-idea
http://edition.cnn.com/2010/HEALTH/04/15/friends.benefits.stds/
http://www.essence.com/2010/04/04/friends-with-benefits-increases-risk-of

Ko bi vsaj vsi antibiotiki, itn. postali neučinkoviti pri zdravljenju vseh SPB, he he. 😀

Citiram:”Do zdaj je bilo tako, da sva zelo malo govorila, ko sva bila skupaj, poljubljala sva se tudi bolj malo, poležavanja in božanja pred/med/po seksu ni bilo….1-2 urici in sva šla vsak v svoj konec”.
“Ljubimec je dober (predvsem zaradi čudovite energije med nama)…”

To dvoje ne gre skupaj. Sanja se tebi ne kaj je dober ljubimec in ta energija je samo tvoja zatrapanost vanj.

Emmm … tudi ženske lahko furamo FWB sceno brez tega, da se zaljubimo. Preizkušeno. Štartalo je iz gole zabave in želje po neobvezujočem seksu, z obeh strani, končalo pa se je, ko sem se v nekoga zaljubila in zato FWB prijatelja nisem želela / potrebovala več (jasno, z FWB sem končala krepko preden sem z drugim začela zvezo). ”Prijatljelj” mi ni nič zameril, ko je bilo konec, ker sva oba vedela, da je to le trenutna zabava. Vanj niti slučajno nisem bila zaljubljena, ker sem bila dovolj pametna, da sem si za takšno popestritev samskega življenja izbrala tipa, s katerim zaradi njegovih karakternih lastnosti in pogledov na svet niti slučajno ne bi bila rada v zvezi. za občasen seks je bil pa čisto ok.

Avtorica, meni se zdi, da si ti v njega malo (skozi bolj) zacopana že od začetka vajine ‘FWB’ zveze … Bo treba z besedo na dan, tako ali tako si že pregloboko, da bi ti bilo vseeno, če bi zdaj končala. Ne?


Da seveda so zadržki..poročena sem.Seveda se ne sme nič razviti in gotovo se tudi ne bo.To mi je zgolj neka osebna skrivnost ,ki mi vznemirja življenje.Rekel mi je da me ljubi pa sem mu prepovedala še kdaj to izreči.
Dogovorila sva čustveno distanco in mislim da se je bova tudi držala.
Svetilnik13..Vedno in povsod se vprašaj kaj sama hočeš in pojdi v tisti smeri ,ki bo zate ugodna.Najbolj bistveno se mi zdi da skozi pogovor ugotoviš kaj se plete v njegovi glavi.Tako imaš neko informacijo in boš vsaj vedela pri čem si in kaj lahko pričakuješ..Če je to le igračkanje je itak brezpredmetno ..če pa imaš namen ustvarjat družino pa moraš svoje veze kar aktivno usmerjat…

mogoče je pa samo nekomunikativen, oziroma se ne zmore izražati skozi grleno čakro, kar ti vidiš kot misterioznost.

zdravo. pišem zato ker sem zmedena in bi mi prav prišel nasvet kakega fanta. pred enim letom sem se začela pogovarjati z fantom postala sma dobra prijatelja večkrat zasrala hodila sma tudi skupaj v kino, toplice.. potem pa se je z sexom vse samo zakompliciralo.po eni strani mi vendo govori da me ima rad, da si me želi ob sebi po drugi strani pa da noče od mene več kot to kar mama. zelo ga imam rada in si želim od njega več kot sex, tako več ne morem naprej ker sem čustveno čist potrta ampak me je strah da če mu to povem da bom ga izgubila. Fantje? kaj razmišljate ko se tako obnašate ?? punce ste bile v podobni situaciji? kaj ste naredile??

V vsakem primeru, ga nimaš, torej ga ne moreš izgubiti, izgubiš lahko samo še sex, kajti to je edino kar ga veže nate, všeč mu je sex, všeč mu je da si zaljubljena vanj in ve, da bo vedno dobil kar bo želel, ker ti boš zanj naredila vse, ker si zaljubljena, njemu pa ni treba dosti narediti.
Ima svoje življenje, videva se lahko z drugimi, s tabo pa sexa, kadar hoče, ker ve, da boš zanj vse naredila.

Po domače povedano, te izkorišča. Ampak ti ga imaš preveč rada, da bi si to priznala. On bo imel vedno opravičilo, če bo sexal tudi z drugimi, da saj nista bila v resneem razmerju, vprašaj sebe, če ti bi bilo to všeč, ko boš izvedela?
Kot drugo pa te ima tudi backup, tako je luštno živeti, imaš nekoga, za katerega veš, da je zaljubljen vate, da ga lahko vedno uproabiš, ko ti je težko, obenem pa imaš proste roke, da iščeš nekaj boljšega. Torej si v njegovih očeh, samo zadovoljiv nadomestek.

Sedaj pa se vprašaj? Ti je takšna pozicija všeč?

če ti ni, potem veš kaj moraš storiti, odiditi, kajti izgubiti ga ne moreš, saj ni niti 1% tvoj.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Po razpadli 8 letni vezi sem preko neke nakljucne druzbe sem spoznala fanta s katerim sva se ujela in se zacela druziti in vse je slo vecinoma za zuranje in potem j sledil za sex. Med nama je bila nora privlacnost.
Po mesecu dni dobivanja s tem fantom mi ni bilo vec do bivsega nisem se vec odzivala na prosnje na nic skratka uspelo mi je da sem ga prebolela in da si ga nisem vec zelela.
Povod in zrok je bil ta fant ker sem se z njim imella noro dobro pa ceprav sem vedela da z njim ne bo nikoli kaj resneg kar sva si prevec razlicna in njegov nacin zivljenja mi ne ustreza za vec kot le druzenje. Z njim sem se spustila v avanturo, ker je bila med nama nora privlacnost. Tega nisva skrivala pred drugimi, druzili smo se z njegovo druzbo, in vedno je skskal okoli mene, kar sem potrebovala in mi je pasalo. Vse se je dogajalo v lokalih in v vecernem casu druzenje s frendi, zur…vsak vikend sem bila pri njmu doma ceprav zivi s starsi. Nikoli pa se nisva druzila cez dan. NI moski s katerim bi imela karkoli drugega skupnega. Razlicna sva si.. prihajava iz razlicnih svetov, a vseeno mi je je z njim dobro. Potem je z njegove strani prislo parkrat do ljubosumnih izpadov v druzbi. Ni vec hotel vec da hodim z njim in njegovimi prijatelji ven ampak da se dobivava samo se pri njemu. Meni pa je blo vsec ravno to ko sem bila z njim v druzbi. Umaknila sva se en od drugega nisva se vec slisala in videla vsak dan ampak samo se 1x na teden sedaj pa pravi da si spet zeli dobivat z mano. Ampak noben od naju ne zeli vec kot samo sex to naju vlece skupaj. Ne on ne jaz ne veva kaj hoceva v lajfu obema pase pozornost in sex…. za karkoli vec se braniva drug drugega. ampak mi ni jasno da pri njm vedno pride do ljubosumja ze samo ce me kdo pogleda ali se z mano pogovarj……… zato precej tuhtam o teh stvareh kaj naj storim . in pa ali je mozno dokler se en od naju ne zaljubi v neko tretjo osebo tak odnos nadaljevat ali sploh se sploh ni mozno zaljubiti v nekoga ce si okupiran s takim odnosom ali se fantje tudi navezejo na zensko ceprav gre le za sex.
Meni je sex v vezi precej pomemben in brez dobrga sexa bi tezko bila v vezi… zmedena sem in rabim par iztočnic da postavim te stvari na svoj mesto sama pri sebi ceprav v sebi nekj poznam odgovore pa bi rabila se vase potrditve in misljenja. hvala

New Report

Close