Najdi forum

fobija, tesnoba-hipnoza?

Lp.

Zanima me kako naj si pomagam premagati strah pred ljudmi.V osnovni šoli so me vsak dan obmetavali z grdimi besedami, kletvicami, bili so zelo nesramni.Sedaj sem ugotovila da me v množici ljudi ali ob misli da moram nekam kjer so ljudje me zgrabi panika oz. tesnoba.Občutim:
– razbijanje srca
– vrtoglavice
– slabost

Obiskovala sem tudi psihologinjo ki mi je dala antidepresive ampak nič ne pomaga.Rada b uresničila svoje cilje ampak newem kako mi bo s tem to uspelo.za kakršen koli nasvet se am lepo zahvaljem.

Najprej je treba opredeliti vaše težave. Šele ko boste vedeli zakaj gre, boste lahko tudi sami iskali poti ven.

Napisali ste psihologinja, pa je verjetno psihiatrinja, saj le zdravnik lahko predpiše zdravila. Niste napisali kdaj ste jih začeli jemati. Imajo namreč to slabo lastnost, da svoj polni učinek pokažejo šele po nekaj tednih. Poskušajte o tem kako se počutite in predvsem kaj vas najbolj skrbi še enkrat govoriti s psihiatrinjo.

Kar lahko naredite pa je, da se naučite sproščanja. Ko zaznate tesnobo jo lahko ublažite s sproščanjem.

Srečno

Pozdravljeni !

Danes sem brskala po internetu in naletela na to, dokaj aktualno temo. Moja težava je sledeča : Ko sem bila v osnovni šoli, sem se veliko učila, zato me sošolci niso dokaj marali, ker sem vedno imela dobre ocene, oni pa slabe…. Imela sem najboljšo prijateljico, vendar ker sem bila še mlajša, nisem bila razvita in me nihče ni opazil… nikomur nisem bila všeč. Sedaj sem stara 20 let in sem samska…. Imela sem resnega fanta, s katerim sva se razšla 2 leti nazaj zaradi varanja z njegovi strani… Moj problem pri tem je bil ta, da vedno preden sva se dobila, sem bila zelo živčna, srce mi je zelo bilo, nekajkrat sem celo bruhala…. in tako je bilo kar 2 meseca. Nisem mogla ničesar pojesti, shujšala sem za 20 kilogramov, moja zdravnica pa je mislila, da imam fiksno idejo, da moram shujšati. Danes sem visoka 180 cm in imam 63 kg, skratka imam dokaj normalno postavo. Ker sem končala gimnazijo, sem se vpisala na fakulteto. Vpisala sem se v program, za katerega sem kasneje videla, da mi ni všeč in zato letos pavziram. En dan sem šla na fakulteto in sem dobila zelo močan občutek straha in sicer tak, da sem se bala, da bom v predavalnici bruhala in zato na faks tisti dan nisem šla. Posledično zaradi tega straha, se izogibam ljudem v javnosti, dobim se z 2 osebama, ki jim res zaupam, ostale ignorira.

PROSIM VAS ZA POMOČ, saj me je zelo strah, da si bom tako uničila življenje, saj sem še mlada in bi rada naredila faks. Zanima me, kako naj se znebim tega straha pred tem, da bi bruhala in posledično shujšala in imela občutek, da me potem ne bo nihče opazil, niti maral.

Najlepša hvala za odgovor…

Zdravo
Če koga zanima kaj več o hipnozi mi lahko piše na zasebno sporočilo
L.p. Matjaž

zivjo,je mogoce ze kdo biu pri kaksnem hipnoterapevtu….in koga svetujete?lp

Pozdravljeni

Čeprav je že zelo dovgo tega ko ste pisali na forumu me zanimam ali še imate težave za slabostjo bruhanjem?
Tudi sama imam enake težave že 2 leti zdrevnica mi je predpisala AD vendar še nisem čistoprepričana ali jih naj začnem jemat.
Povejte mi vaše izkušnje?
LP

New Report

Close