Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija flutikazon propionat ampule

flutikazon propionat ampule

Pozdravljeni,

otorinolaringolog mi je predpisal flutikazon propionat ampule (kapljice) dvakrat na dan po eno ampulo (polovico v vsako nosnico). Ker te ampule ne delujejo vedno kot bi morale, si vcasih (ne namenoma) namesto polovičke stisnem skoraj celo ampulo v eno nosnico (nato si v drugo dam se malo iz nove ampule). Ali mi te občasne prevelike doze lahko škodijo? Drugače mi zdravilo zelo pomaga.

Pozdravljeni, Umberto in Aleksandra 83,

občasne višje doze omenjenih kapljic vam ne bodo škodile, če ste odrasla oseba in če kapljice pravilno aplicirate (v smeri proti očesu).  Sistemska biorazpoložljivost je zelo nizka.

Indikacije so kronični rinosinuzitis z nosnimi polipi ali brez njih in težje oblike alergijskega rinitisa.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Najlepša hvala za odgovor. Mislim, da jih pravilno apliciram – dam se na vse 4, glavo sklonim navpično navzdol in nakapam v nosnici ter ostanem v takšnem položaju še 3 minute. Zaenkrat nisem zaznala, da bi mi šle kapljice v žrelo oziroma zelo malo.
Kapljice sem dobila zaradi rinitisa – ob vsaki virozi se mi nos popolnoma zamaši, tako da vedno za kak teden ali dva popolnoma izgubim voh – tudi, ko nos ni več zamašen, še nekaj časa ne voham nič. Ta obdobja pa se podaljšujejo in pri meni sedaj viroza traja tudi 3 tedne – samo zaradi težav z nosom. Ko sem zdrava pa imam nos prehoden, se mi pa po žrelu ves čas cedi sluz iz nosa in to izkašljujem. Ker sem veliko v stiku z novimi virusi – vrtec, se mi te infekcije in težave z nosom ter vohom ponavljajo praktično ves čas.

Dolgotrajne težave z nosom, sinusi in sluzjo po virusni oikužbi imajo ime AKUTNI POSTVIRUSNI RINOSINUZITIS, ki lahko traja tudi do 12 tednov.

Pri tem pojavu ni več virusov v telesu, imunski sitem pa je še vedno aktiviran (imunski odziv tipa 1 na viruse se spremeni v vnetje tipa 2), zbirajo se limfociti, pomnožene so žleze, kopiči se sluz, ne dela mukociliarni transport.

Nosni glukokortikoidi so pravo zdravilo. Lahko dodate še zdravilo BNO, zmes 5 zdravilnih rastlin (Sinupret), ki dokazano zmanjša količino sluzi in pospeši njeno izločanje.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni

Kakšna je razlika med mukotomijo radiofrekvenčna skrcitev spodnjih nosnih školjk ker jaz bom imela koblacijo spodnjih nosnih školjk hvala in lep pozdrav

Razlika je v elektrodi in aparaturi ter dobavitelju obeh naštetih.

Namen obeh postopkov  je enak – skrčitev spodnjih nosnih školjk.

Različne ustanove uporabljajo različne postopke.

Lp

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close