Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Flixotide

Flixotide

Spoštovani,
10 letnik zaradi astme redno jemlje Flixotide, in sicer en odmerek zjutraj in en zvečer (125 mikrogramov na vpih). Ob virozah se mu stanje poslabša, zato mora podvojiti odmerek in dvojni odmerek jemati še 14 dni. Ob težavah z dihanjem seveda jemlje tudi Ventolin. Sedaj se je zgodilo, da je ravno zaključil 14-dnevni dvojni odmerek Flixotida in ponovno dobil vročino, začel smrkati in rahlo pokašljevati. Ker smo na PK Lj dobili navodila, da mu moram odmerek Flixotida zvišati ob vsakem znaku viroze (vročina, kašelj, smrkanje) sem mu odmerek ponovno povišala na dva vpiha zjutraj in zvečer. Skrbi me, da bi bilo kaj narobe, če bo sedaj kar praktično cele mesec jemal dvojni odmerek Flixotida. Poleg tega se mi zdi, da občasno slišim piskanje v pljučih, vendar otrok trdi, da nima težav z dihanjem, prav tako to opažam tudi sama. Zanima me, ali je tako dolgotrajno jemanje dvojnega odmerka Flixotida in občasno piskanje v pljučih problematično? Zelo bom vesela vsake pomoči, saj bom lahko z njegovo pediatrinjo stopila v stik šele v prihodnjem tednu. Lep pozdrav!

Flixotide je temeljno protivnetno zdravilo za astmo. Nekateri otroci potrebujejo inhalacijski glukokortikoid stalno, drugi le pozimi, tretji ob infektih, odvisno od težav, ki jih ima otrok.
Ker gre za večjega otroka, pri katerem se ne pričakuje, da bo celo zimo oboleval za virusnimi okkužbami, kot mali otroci v vrtcu (in je morda sedanja okužba eno za drugo le slučaj), se ravnajte po navodilu pulmologa iz PeK.
Nezdravljena astma ima na otroka mnogo slabši negativen vpliv kot morda malce večkrat jemanje Flixotida zaradi poslabšanja asmte ob virusni okužbi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

sin star 7 let ima sum na astmo.

Od novembra je imel Flixotide 1 vpih zvečer. Pri pulmologu astme niso ne ovrgli in ne potrdili. Nikoli ni imel bronhitisa ali podobnih bolezni, da bi potreboval ventolin. Imel pa je 2x pljučnico in ima alergijo na pršico. Na PEF metri piha stalno okoli 220.

Rekli so nam, da v toplem delu leta lahko poskusimo prenehati s Flixotidom. Ker je imel srbečico in je bilo vreme toplo, bil je brez kašlja, smo aprila prenehali s Flixotidom.

Po cca 6 tednih je imel nepojasnjen (ni bil bolan,se pa je pred tem znorel v hladnem vremenu) pol ure trajajoč napad kašlja, ki je minil sam od sebe. Omenil je le, da ga malo stiska v grlu. Ponoči ni niti enkrat zakašljal. Dala sem mu Claritin. Na PEF metru ni bilo odstopanja.

Zdaj 2 dni opažam, da pokašlja ponoči med spanjem. Ne v napadih, ampak tu in tam zakašlja. Zjutraj je malo poln nos, a čez dan je BP.

Ali je to znak, da gre za poslabšanje in zopet uvedem Flixotide? Ali dam raje Claritin? Ali pustim brez vsega?Kako bi z gledalo poslabšanje, ko bi bilo potrebno zopet uvesti Flixotide?

Hvala za mnenje in nasvet.

Lp

Prejela flixotide in napacno spirala…pozirala z vodo namesto grgrala in ven plunila. Sedaj me muci zgaga in ni prijetno. Hvala za nasvet.

Sam kašelj, še posebej kratkotrajen, ki otroka ne omejuje pri telesni aktivnosti, ne pomeni,m da ge za poslabšanje astme. Uvajanje, zviševanje odmerka, naj bo po pogovoru in nasvetu z otrokovo pediatrinjop.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Za zagago obstajajo zdravila, sicer ne grgramo, pač pa le izperemo in izpljunemo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close