Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Fitnes – hujšanje – prehrana?

Fitnes – hujšanje – prehrana?

Jozze, hvala za komentar.
Da si ne bi delala prepovedane reklame, ne bom objavljala kontaktnih informacij, lahko pa ti namignem, da me stric Google precej dobro pozna. 🙂

Uf, se je pa skorajda fajt razvil medtem ko me ni bilo. 😀 Se opravičujem, nisem hotela tega. Sam na kratko, Jozze, tečem ne, ker sem pretežka in sklepi ne bi bili ravno navdušeni. Delam pa vse ostalo. Je pa tudi res, da smo moški in ženske malo drugače sestavljeni in če je s tvojim načinom šel tebi špeh dol, ni nujno, da bi šel tudi meni, ali pa komu drugemu. Vseeno hvala za tvoj prispevek.

Ne, jem ne več kot prej, jem isto in VEM, da ni prav, ampak če sem od doma cca 12 ur je izredno težko jest “normalno” ali pa vsaj približno prav. Kaj šele kaj toplega. Ampak delam tudi na tem.

In ja, s trenerjem sva se pogovorila, me je zaenkrat pomiril, sva pregledala moje kartone vadbe, zagotovil mi je da napredek je in da so močnejša meča in stegna normalna. Ne vem, nimam občutka, da bi bil kar en pocar, ljudje so z njim zadovoljni, tako da, jaz mislim vztrajat. Ker, dejstvo je, da do 120 kil nisem prišla čez noč in najbrž tudi ne bodo izginile čez noč (itak premalo spim, da bi pokurila dovolj kalorij, hehe).

Še enkrat hvala vsem za prispevke, še posebej Mitu in Sanji, sta mi malo odprla oči… 🙂

Lep vikend vsem!

Tako malo razmišljam o tem kar je Jože napisal:

Naprimer, da nekdo napiše:” zvečer sem se pripeljal domov normalno zjutraj mi pa avto ne vžge. Kaj bi lahko bilo narobe?”
potem pa mojster Jaka odgovori:” Lahko bi bilo marsikaj, ali avto zakašlja ali še to ne? Mogoče ni dosti bencina, lahko da je akumolator prazen, lahko da je kaj narobe s čim drugim. Pripeljite mi ga v mojo delavnico in lotil se ga bom takoj.”

Ali bi v takšni situaciji kdo pomislil: “Tale mojster Jaka NOČE dati pametnega nasveta ampak dela samo reklamo za sebe.”

Verjetno ne, zato ker smo navajeni da avto peljemo mehaniku.
Dejstvo pa je da je avto otroška igrača v primerjavi s človeškim telesom. Ampak ne to znajo vsi vse sami. Malo prebrskam na netu pa je. Kakšen osebni trener, kakšen nutricist – zguba časa…

PS: je pa res, da polovica tistih, ki se imenujejo osebni trener ne presegajo nivoja mehanika.

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

V človeški naravi je to, nimaš kej. Nihče se ne zmisli telovadit dokler so kile še na kolikor toliko človeškem nivoju in dokler še nič ne boli. Ko križ zvije ali pa ko tehtnica prebije bi šele migali. Po mojem mnenju bi bilo dobro pregledat kaj dejansko vidva s trenerjem delata. To veš ti in ne mi, sumničav sem pa postal, ko sem bral o hujšanju in utežeh.
Spanje je pmembno! Moraš spati vsaj 8 ur.

Malo pozno sem prebral to temo in mi je ta odgovor zapel za oko.
To je tipičen odgovor nekoga, ki se ne razume na to kako se stvarem streže in je vse znanje pridobil iz raznoraznih “trač” člankov. Stokrat napačno napisan nasvet, da se maščobe najbolj kuri tako, da se vadi pri nizki intenzivnosti je na žalost postala resnica.
Vsi si zapomnijo samo tisti podatek, ki pravi, da se pri nizki intenzivnosti porablja višji % energije iz maščob kot pri višji intenzivnosti. Spregledajo pa dejstvo, da se pri niski intenzivnosti porablja zelo malo energije na enoto časa. Tako, da kljub visokemu % porabe iz maščob v resnici porabimo zelo malo kcal iz maščob, ker smo porabili malo skupnih kcal. Pri višji intenzivnosti pa je prav obratno. Matematika pokaže, da pri višji obremenitvi porabimo več skupne energije, kar je zelo pomembno, pri tem kljub temu, da porabljamo manjši % energije iz maščob, je ta manjši% od več, lahko večji kot višji % od manj.
Za hujšanje pa je pomebna kako poraba energije iz maščob tako tudi skupna dnevna poraba, ki porabi energijo pridobljeno iz OH, ki bi se drugače spremenila v novo maščobo. Na to pa pozabljate.

Kot drugo. Mišice ne rastejo od visokega utripa. Mišice rastejo od visoke kratkotrajne obremenitve, ki največkrat sploh ne uspe dvigniti utripa v anaerobno območje. Za rast mišic je višina utripa nepomembna.

KOLESAR1, vse imaš prav…je pa res, da sem pred časom takšne podatke dobil ravno na netu.
To o čemer pišeš mi (nam) je razložila že SANJA in potem sem kar močno presrfal net in dobil še več podatkov.
Me pa moti tvoj odstavek kjer pišeš, da mišice rastejo pri kratkotrajni obremenitvi.Vsi tekači, kar jih poznam imajo na nogah, zadnjici- izrazito močne mnišice, kako pa to razlagaš.
Sicer pa hvala ti lepa za poduk !!!!

Začetniku je najbolj primerna počasna dolga vadba. Torej pol do ene ure konstantno pri cca 65-85 FSU, kar naj bi bil ritem, pri katerem tekači še enostavno klepetajo, zato hočejo eni vedno teči v družbi.

Na profesionalnih atletih izveden preizkus je pokazal, da počasen ritem teka dejansko znižuje telesno pripravljenost in so zato najbolj učinkoviti 4 minutni intervali teka in počitka. HIIT trening je 15/15.

Ja seveda, kratki treningi so najbolj uporabni za pridobivanj na moči. Če je možno se je potrem dobro najesti proteinov in it spat. Potem dobimo ogromne mišice.
Ampak je razlika med tem, ali hočeš graditi mišičasto telo, ali si pa hočeš povišati VO2 max, podaljšati življensko dobo, shujšati itditditd.Jaz ne bi zanemarjal porabe kalorij pri počasni vadbi; naprimer, za 6 milj na uro: http://caloriecount.about.com/calories-burned-running-a341.
Je pa res Največ kalorij gre pri najbolj intenzivni vadbi, časovno gledano. Vendar še najbolj mazohistčni atleti ne zdržijo več kot 15 minut pri 100% FSU. Vprašanje je tudi, ali naj bo vaja napor in mučenje, ali ne.

Seveda imajo tekači in kolesarji mišičaste noge, pa bodi siguren, da ne samo od počasnega/dolgotrajnega teka/vožnje……….čeprav se tudi od počasne in dolgotrajne vadbe na dolgi rok, vidijo mišice, ko se znebiš odvečne maščobe.

Živjo, kakšen koristen nasvet za zdravo prehrano, gibanje itd. lahko najdete tudi na fb strani! 😉

Nestrpna,

predlagam da zamenjaš trenerja! Jaz sem začela 14.1 pri svojih 110kg s fitnesom 3x tedensko in jedilnikom, ki mi ga je napisal trener. 14.3 je bilo na tehtnici 13 kg manj, vsi pa pravijo da se mi pozna kot bi izgubila 20kg. Jedilnik mora biti prilagojen, sploh če si šla v fitnes z namenom izgube kilogramov. Jedilnik mora biti pripravljen z upoštevanjem tvoje teže, dnevnih potreb po različnih hranilnih stvareh in fizični aktivnosti. V primeru da bi bila jaz na tvojem mestu bi že zdavnaj zamenjala trenerja…Ti bi do sedaj morala izgubiti že med 25 – 30kg… povprečno na mesed pora iti dol med 4- 6kg, zdaj si pa zračunaj. V kolikor ti ne napiše jedilnika je bolje da ne hodiš več na fitnes in ne plačuješ, ampak se rekreiraj raje zunaj na svežem zraku ker bo boljši efekt.

Pozdravljeni,

že kar nekaj časa spremljam forum, sedaj pa imam eno konkretno vprašanje.

Pred 3 meseci sem se odločil, da naredim nekaj na sebi. Spremenil sem prehrano in začel s fitnesom. Imel sem 94kg in 69kg mišične mase. Iz prehrane sem izločil na hitro povedano meso in vse kar je povezano z njim (meso jem občasno samo za kosilo), izdelke živalskega izvora (mleko, jogurt, …), jajca, sokove, bel kruh, bele testenine, … in vključil kaše, otrobe, kosmiče, polnozrnate testenine, veliko zelenjave in sadja, semena, oreščke, …

Kot dodatek k prehrani uporabljam beljakovine (sojine+sirotko), BCAA, vitamine + minerale in omego 3.

V 2 mesecih sem shujšal iz 94kg na 86kg, nikoli nisem bil lačen, hkrati pa obdržal 69kg mišične mase. Sedaj pa 1 mesec že “stojim”. Kaj delam narobe?

1 dan grem v fitnes, 1 dan pa kardio v fitnesu (kolo) ali zunaj na kolesu ali v najslabšem primeru s punco greva na sprehod. To izmenjujem praktično vse dni. Dneve v fitnesu delam po mišičnih skupinah in sicer:
-prsi, triceps + kardio (kolo cca. 20min)
-ramena, noge + kardio (kolo cca. 20min)
-biceps, hrbet + kardio (kolo cca. 20min)
Delam po 3 serije, cca. 8 ponovitev, teža skozi vse serije enaka.

Rad bi izgubil še cca. 4kg maščobe, nato pa začel “delati” na mišični masi. Kaj naj storim? Sicer nekaj idej že imam ampak ne vem če so pravilne:
-zmanjšanje teže na cca 60% in povečanje ponovitev na 12
-zmanjšanje teže na cca. 60% in izvajanje krožnih vaj za vse mišične skupine (1 vaja – 1 serija in delam kroge cca. 45-60min)
To bi seveda delal vsaj drugi dan.

Bi bilo kaj od tega pravilno? Prosim za vaše nasvete

To kar si opisal je tipičen fitnes program. Seveda se, da to narediti bistveno bolje, vendar, če imaš pri tem uspeh in si zadovoljen pri tem ostani.
Ko želiš povečati mišično maso je enak trening kot za moč, le kalorični vnos je nekoliko večji.

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

da se razumemo, rad bi izgubil še cca. 4kg maščobe, kot sem napisal zgoraj potem pa naprej (mišična masa, moč)

PS: je pa res, da polovica tistih, ki se imenujejo osebni trener ne presegajo nivoja mehanika.
[/quote]
Kaj si mislil povedati da je mehanik lahko dandanes vsak? Jaz sem tako razbral z tvojega posta.

New Report

Close