Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija fimoza odpravljena s kremo

fimoza odpravljena s kremo

Kot ste lahko prebrali v zgornjih odgovorih, se uporablja za tanjšanje kožice in s tem razrešitev fimoze kortikosteroidna mazila. O načinu operacije pa vedno odloča kirurg, ki je za to specializiran.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, pri otroku 2 leti sem opazila malo rdece na vrhu penisa, naslednje jutro in dan je jokal ko je lulal. Šla sva k pediatru ki mu je potegnil kožico na suho do konca dol, da se je videl penis tako da je bilo proti vrhu ozko in potem spet sirse na vrhu in ta vrh rdeč-to mu je potem še iztiskala…potem vrnila kožico nazaj. Verjamem da je bilo zelo noleče  rekla je da ima ozko kožico. Izkazalo se je da ima ureoefekt, ki je po 5 dneh antibiotika izgini-ni bilo vec bakterij. Lulcek ga se vedno boli, ta cas sem mu morqla mazati z infectagenta, ki ga je pekla. Zdaj je ze 1 teden skoraj od tega, zdravnica pravi, da bi moralo bito po 2 tednih bolje. Ko ga cistim in primem za lulija pravi da ga boli in joce se izmika…

Je mogoce da se od tega ko mu je to natedila? To je bilo 1.12. Kaj svetujete? Ni pa zdaj nic vec rdece.

Lep pozdrav

Ne vem sicer, kakšen je bil izvid pregleda urina, se pa vedno zgodi, da je lulanje pekoče in boleče, če gre za ozko kožico in posledično vnetje izhoda sečnice. Zaradi pogostosti vnetij je potrebno kožico odmakniti, očistiti, kar je lahko tudi boleče. Ampak to je pač potrebno narediti. Nadaoljuje pa naj oče, ker ima enako orodje in je tega bolj vešč. Skratka, nežno potegne kožico navzdol, umije in postavi kožico nazaj na njen položaj.

Običajno zdravimo vnetja kožice, glavice penisa, z antibiotičnimi mazili, le v primeru razširitve vnetja z antibiotiki sistemsko.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Sin je pravkar bil star 6 let. Kožica mu gre lepo dol, le na vrhu glavice je še malo zalepljena na glavico. Na sistematskem pregledu za šolo letos spomladi je zdravnica pogledala in rekla, naj še pol leta počakamo in poskusimo doma dol vlačiti. Vsak dan ko se kopa lepo očistiva, ampak preveč mu ne upam kožice dol vlačiti ker mu je neprijetno. Zanima me, če bi se to dalo odpraviti Oz. odluščiti s kakšno kremo, da ne bi tega trgali, na silo vlačili ali rezali?

 

Hvala in lep pozdrav

Če ste prebrali kaj odgovorov v tej temi, potem ste prebrali, da seveda obstaja kremica, ki stanjša kožico, da se fimoza razreši. Recept napišđe izbrani otrokov pediater.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pred 14 dnevi nama je pediatrinja napisala Advantan kremo. Mazati morava 1x dnevno 3 tedne. Zanima me, kaj narediva po 3 tednih, če se kožica še ne bo odluščila? Lahko še dalje maževa?

Lp, Nataša

S kortikosteroidnim mazilom lahko mažemo tudi 2 meseca, je pa potrebno poskušati, če se kožica že odlepi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Spet Vam pišem… S kremo Advantan sva mazala kožico 2 meseca kot ste rekli, da lahko. Ob strani se je nekoliko odluščila, zgoraj pa je še vedno prilepljena. Nazadnje sva mazala 9.marca. Zanima me, če lahko in kdaj ter koliko časa spet začneva mazati z Advantan kremo?

Hvala in lep pozdrav

Sedaj kakšen mesec počakajte  s kremo. Vsak večer po kopanju, ko je kožica topla in elaswtična, poskusite povleči malce več kot prejšnji dan. PO mesecu dni ponovni mažite z aDVANTANOM.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zdravo. Imam 39 god i imam problem sa fimozom. Koji mast mi preporucujete da uptrebljavam. Pozdrav

V tej starosti prtiporočam obisk urologa in najverjetneje cirkumcizijo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

9-letni sin ima kratek frenulum. Ko potegne kožico do konca se glavica močno zvije navzdol, sicer v celoti odkrita. Je tudi v takšnem primeru učinkovito mazanje s kortikosteroidom in postopno raztegovanje ali kakšen manjši poseg, v izogib cirkumciziji?

Ker ne gre za fimozo, cirkumcizija ni potrebna. Kratek frenulum se običajno sam razreši (kot rečejo urologi: z uporabo), v nasprotnem pa frenulum prekinejo urologi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljena!
Tudi sama imam vprasanje glede fimoze. Sinu staremu 2 leti in 9mesecev sem lulcija mazala z Belogent mazilom 2x/dan, 6tednov, kozica se mu je lepo zacela lusciti, vceraj sem mu kozico tudi malo bolj potegnila, saj se je taka bela smegma kazala da pogleda ven in da jo ocistim, zgleda sem mu malo prevec potegnila, ker ga sedaj pri uriniranju pece, spiram s fiziolosko ampak zelo zadrzuje lulanje, ko mu je res sila sicer spusti in takrat ogromno polula, koliko casa lahko traja ta pekoc obcutek in kdaj lahko spet zacnem mazati, ce sploh se lahko? Ali je normalno da noce lulati, spusti par kapljic ampak, ker ga zapece prekine lulanje, joce in se izmuka lulanju.

Hvala in lp

Odlično ste opravili odluščenje kožice. Ko se odlušči, seveda pride do občutljivosti tega predela. Odmaknete kožico, mažete z negovalnim mazilom, da se v nekaj dneh stanje umiri in ne pšeče več pri lulanju.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

mene pa zanima, do kdaj je še normalno, da je kožica prilepljena in kdaj je potrebno nujno po kremo oz na operacijo? Sin bo namreč star 11 let in kožica še vedno ne gre dol. Naj ne bi bila preozka, ampak le  prilepljena. Pred časom je njegova pediatrinja rekla, da če ne prej, se bo stanje uredilo v puberteti ob erekcijah.

Za vsakodnevno nego, umivanje in odmikanje kožice seveda ves čas sitnarim sinu, ampak zaenkrat brez nekega napredka…

Hvala za odgovor

Te stvari je bolje urediti prede puberteto. Če pa je kožica prilepljena na le manjšem delu, se običajno res razreši v času pubertete z erekcijami, ki pa so zaradi zlepljene kožice lahko tudi zelo boleče. Glede na hitro pomoč s kortikosteroidno kremo in vsakodnevnim ukrepanjem (nežno vleženje), se temu da hitro pomagati.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,mene nekaj zanima. Danes bi mogel sin imeti cirkumcizijo pa so jo zaradi noska prestavili za en mesec..k urologo sma bila napotena zaradi dveh vnetij in ledvičnega refluksa 2 stopnje. Urolog se je odločil za cirkumzicijo..meni je pa grozno,ko samo pomislim kakšno bo okrevanje. Se da fimoza odpraviti z kremico? Je fimoza lahko tudi prirojena? Ali je to pač od tega,ker sem si premalo upala potegniti kožico nazaj? Hvala

Zožena kožica ali fimoza je zelo pogosto stanje, zaradi katerega ni potrebno imeti ne občutkov krivde ne iskati kakšnih drugih dejavnikov.

Tudi okrevanje ni nič takega, da se ne bi dalo dati skozi. Če se je urolog odločil za kirurško zdravljenje, je najverjetneje fimoza takšna, da jo je potrebno kirurško razrešiti, kar je pomembno pri fantkih s prirojenim ledvičnim refluksom. Sicer pa se o tem ali bi zdravili s kortikosteroidno kremo, pogovorite z urologom, jaz vam lahko napišem samo splošne odgovore.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

s sinom (16m) sva imela pregled zaradi fimoze. Težav zaradi tega še nima. Pediatrinja je predpisala kuro z Belodermom, in sicer mazanje 2x dnevno 2 mesca, 1 mesec premora in prav tako se ponovi dvomesecna kura. Skrbi me, da je to prevec za tako majhnega otroka. Moramo biti pri mazanju na kaj pozorni? Ne dvonim v strokovnost zdravstva (bomo po navodila dr upostevali) vendar me vseeno skrbi, da bi bilo to prevec. Najlepsa hvala za razlago in odgovor. 🙂

New Report

Close