Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija fimoza odpravljena s kremo

fimoza odpravljena s kremo

fimoza pri slovenskih fantkih (preverjeno na naših dveh) se da čisto lepo odpraviti brez operacije. Mi smo lulčka mazali s kremo, ki vsebuje betamethason. Kupi se jo lahko v tujini (mi smo jo nabavili v avstriji), brez recepta. V tujini/na zahodu raje prej poskusijo na tak način – operacija je zadnja opcija. Če vas zanima več, vtipkajte v google “beamethason, phimosis” in si preberite.

pa lep večer želim

Pozdravljeni, Lea,
samo dodajam, da je betametazon kortikosteroidna krema, ki se pri nas predpisuje samo na zdravniški recept.
Operacija fimoze – torej obrezanje ima poleg zdravstvenega še en zelo pomemben efekt. Pod kožico, ki je ni, ne nastaja smegma, skratka umazanija, kar seveda tudi zelo pripomore k higieni spolovila. Seveda v ta namen pri nas ne operiramo, drugod pa (muslimani, Judje).

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, vem, da je tema že stara, vendar ima naš 5-letnik podobne težave, kot jih opisujete zgoraj. Mi lahko prosim poveste, kako se reče kremi, ker bi želeli najprej vse poskusiti preden sina za vedno zaznamujemo… Hvala in lp,

Urška

Do 6. leta ni potrebno ukrepati, potem pa je po strokovnih navodilih možno uporabiti kremo, ki je na recept. Gre za Beloderm ali Daivobet ali Diprosone ali Kuterid, vse se dobi v naših lekarnah. In nič ne bo za vedno zaznamujočega, verjemite.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
mi smo pa za skoraj triletnika dobili Locoidon. Sem prebrala navodila, pa ni fimoza nikjer omenjena. Naj povem, da nam recepta ni dal pediater ampak na urgenci, ko smo bili že tretjič z vnetim lulčkom. Malo dvomim v odločitev zdravnice, saj mu je tudi dala recept za Calpol od 6 let naprej.
Je krema v redu ali naj raje prosim za kakšno drugo, ki ste jih omenili?
Kožica gre malo dol, vendar se lepo vidi, da je na eni strani zaraščena. Zanima me, kako se maže? samo na tem delu kjer je zaraščena? In kakšni so možni stranski učinki?
Hvala za odgovore in lep dan!

Ni vam potrebno dvomiti v navodila, na ta način fimozo zdravimo že več let. Le starejši zdravniki, ki težko sledijo novostim, še dvomijo v to zdravljenje.
http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=fimoza+,author=,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=46,match_threads=0
http://pediatrics.aappublications.org/content/102/4/e43.full
Locoidon je primerna kortikosteroidna krema. Izkoriščamo njen ućinek tanjšanja kože, s tem se prilepljena kožica odlušči. Ne pričakuje se nobenih stranskih učinkov, v Ameriki tako delajo od leta 1998.
Calpol 250 mg sirup lahko uporabimo pri otroku, težjem od 16 kg, za kar uporabimo polovico manj siurpa kot pri 120 mg sirupu (10 ml proti 5 ml), saj odmerjamo po teži in ne po starosti, kar je le okvirna orientacija.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.

Koliko časa pa lahko mažemo s kremo Locoidon? Sin je star 2 leti in 9 mesecev.

Hvala za odgovor.

lp

S kortikosteroidno kremo mažemo 2 tedna, pa potem še 2 tedna, dokler se koživca ne odlušči. Včasih je potrebno mazati tudi 2 meseca. Moram pa pripomniti, da pod 3. letom starosti ne razrešujemo prilepljene kožice, razen v primeru ponavljajočih vnetij pod kožico.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ali se to maže potem 2 meseca neprekinjeno? Ker sinu s kuteridom mažem že 2 tedna, pa se na glavici vidi da je na enem delu kožica malenkost odstopila, pod vrhom se pa še popolnoma trdno drži. Včasih so baje v takih primerih kar poskusili potegnit dol, zdaj pa baje ne več?

Hvala!

Mažemo en mesec in poskusimo kožico odlepiti (brez nasilnega vlečenja). Če jo odlepimo, skrbimo za higieno tako, da vsak večer kožico povlečemo in umijemo, vsaj nekaj prvih tednov pa morda namažemo glavico s hladilnim mazilom (po moje, to je opažanje iz prakse, sicer se namreč hitro zlepi nazaj). Če ne gre, mažemo še en mesec.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

za mazanje kožice na penisu 5 letnika smo dobili kremo Kuterid.
Prebrala sem vse vaše odgovore na to temo in mi je vse jasno ampak vseeno me je zbegalo, ker v navodilih kreme piše “izogibajte se uporabi okrog spolovila”.
Kaj zdaj to pomeni? Kot opažam se ta krema velikokrat predpiše ravno v namen za katerega je v navodilih odsvetovana, nekako ne gre skupaj 🙂

Ker je to vendarle tako delikatno področje rajši še enkrat preverim, če me razumete.
Ali je tako z vsako kortikosteroidno kremo ali bi bilo Kuterid bolje zamenjati za kaj drugega?

Hvala za vaš odgovor.

Pri razreševanju fimoze uporabimo stranski učinek kortikosteroida – tanjšanje kože. Z drugim mazilom (antibiotičnim? protiglivičnim? negovalnim?) ne boste razrešili ničesar.
Mazanje s kortikosteroidom je mnogo manj boleče, manj nevarno in manj škodljivo kot vlečenje na silo ali celo operacija. Mažemo 1-2x dnevno 1 mesec, ob tem vsak večer poskusimo povleči toliko, kolikor se da, da dobro umijemo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

zanima me, če bi bila lahko velika količina smegme pod adhezijami tudi indikacija za betametazon pred 3.letom.
Naš 1-letnik ima namreč dve za lečo veliki zbirki smegme pod priraščeno kožico in še rasteta. Pediatrinja nam je predpisala Beloderm – omenila ga je kot možnost, pa sem kar zagrabila, ker izgleda kot da bosta počasi ti dve zbirki tako veliki, da bo glavica penisa z njima vred prevelika, da bi potegnila kožico preko glavice.

Bo v redu, če mažem pri tej starosti samo po adhezijah ali je premlad in ima lahko kakšne posledice (in če, kakšne).

Hvala in lep pozdrav.

Smegma je običajno ob robu kožice (gledamo na prosti strani) , tu pa najverjetneje gre za zamašene lojnice/znojice tik pod zraščeno kožico. Beloderm bo v nekaj tednih pomagal odluščiti kožico in s tem sprostiti zamašene lojnice.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za odgovor.

Bomo pridno mazali in upam, da se razreši čimprej.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Vidim da ste, kot zdravnica zelo nagnjena k temu, da se fimoza poskusa resiti, pa me zanima vase mnenje.
Pred tremi dnevi je nasega 19mesecnega fanta pricel boleti lulcek, ob vsakem lulanju se je zacel jokati in tipati za plenicko. Sedaj smo en dan v bolnici, kjer pravijo, da ga bo potrebno obrezati, mogoce ne takoj, ampak da mu to ne uide. Sicer se nic ne gnoji in ni videti nobenega izcedka, ampak kozica mu te tri dni res ne gre nikamor. Predtem mu sicer ni sla preko glavice, mu pa je sla vsaj tako v tisti vulkancek ali kako naj recem, no sedaj ne gre niti to.
Kaj lahko storimo? Sem ena tistih mam, ki si zeli da otrok nebi bil obrezan (ce se seveda da to se kako resiti). Kako mu lahko pomagam?
Pred tremi tedni je bil na cepljenju in ni bilo z pediatricne strani podano nic da bi bilo to lahko ze tako zelo kriticno kot je postalo sedaj. Upam da ta tema se deluje.
Hvala za vas cimprejsnji odgovor.

Moja nagnjenost nima pri strokovnih smernicah za obravnavo ozke kožice prav nič.
Kožico razmikamo in čistimo, ne pa vlečemo na silo. Ukrepamo nekako okoli 3. leta starosti, ko poskusimo s kortikosteroidnimi mazili kožico stanjšatzi in jo tako uspešno potisniti preko glavice. Odkar v Sloveniji pediatri in urologi končno sledimo tem navodilom, je število nepotrebnih obrezanj padlo, po moji oceni, za vsaj 90%.
Sem pa že videla zanemarjene preozke kožice in verjemite, tem odraslim fantom to ni prav nič dobrega v spolnosti. To je pač treba urediti, gre za stroko in ne mnenje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljena ga. Tanja,

vidim, da je tukaj forum z odgovori bolj svezega datuma, zato vam bom kar tukaj postavila eno vprasanje. Ne gre se pa za otroka, ampak za partnerja … star je 32, po googlu in opisih sodec ima tudi on tezave s fimozo … kozico lahko sicer potisne cez, pojavi pa se potem pod glavico kot nek bel krogec oz. na internetu smo nasli to poimenovano kot prstan – relativna fimoza. Zadeva je precej sveza, od kar je prvic opazil to je minilo morda 10-14 dni, sprva je posumil na razdrazenost zaradi menjave pralnega praska a ker smo presli na sensitive prasek in je se kar vse enako, sva pogooglala in prisla do fimoze. Prosimo za nasvet, katera kremica bi bila primerna oz kaj svetujete v temu primeru, saj ne bi rad sel takoj na poseg, ce je mozno kako drugace to uraditi oz vsaj poiskusiti. V kolikor sem izpustila kaksno info pa sporocite. Najlepsa hvala.

Svetujem pregled pri osebnem zdravniku, ki naj odloči, kako bi zdravili zadevo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

vprasala bi za hcerkico. Zlepljene sramne ustnice(bqje da se to pogosto dogaja in da je vse ok),od 15meseca, sedaj ima17mesecev (sveza tezavica). Cakamo na pregled, da nam baje predpisejo kremico. Sedaj 2 meseca brez tezav, danes pa ne pusti da jo lepo umijem, mislim da jo boli ali pece,ko jo skusam ocistiti. Lula normalno,nima tezav…  Cez 1 teden smo naroceni na pregled na otrosko ginekologijo… pocakam ali moram takoj k pediatrinji? Mazem mogoce medtem s canestenom? Kaksen nasvet? Hvala vam.

New Report

Close