Najdi forum

Filozofija varanja

Bravo, enkratno.

Varanje partnerja je nespostovanje.

No Irena, tukaj se pa strinjam s tabo!

No, Edi, sedaj vsaj vidiš na kako nizki ravni smo ljudje. In če se nekateri trudite te stvari še opravičevati … je še kaj upanja za nas?

🙂

Kot je dejala Tina: nespoštovanje.

Princ

Ali bi ti bil sposobne sprejeti, če se bi tvoja partnerka prehranjevala tudi na sosedovem vrtu?

Ali še bolj direktno:
bi se ti lahko s to isto žensko, ki se predaja drugemu moškemu in ustvari intimni odnos z drugim, še lahko tudi čustveno vezal in ji zaupal??????

PA saj ne gre le za seks!

Ne mi reči, da misliš, da je stvar seksa tu!!!!
HALO?????

Sedaj lahko zafilozofiram, da pač varanje v določenih primerih ni nespoštovanje, ker ljudje različno razumemo pod spoštvoanjem… itd…

Ampak očitno obstajajo ljudje, ki hkrati seksajo z drugimi (z vednostjo, menjava partnerjev…) in se imajo hkrati zelo radi in se spoštujejo (vsaj tako pravijo).

In očitno obstajajo ljudje, ki imajo hkrati radi (spolno) dva ali več partnerjev. In tudi pri njih nima to nič opraviti s spoštovanjem…

Seveda pa imata tudi vidva prav, hladnih preračunljivcev je seveda največ…

Ne gre samo za sex, oziroma dokler gre samo za sex je zadeva enostavna, bolj nas mora prizadeti, če partner gleda sosedo s tistim leskom v očeh…

Verjemi mi, da se to dogaja, tudi sam nisem verjel, dokler se nisem tudi sam zapletel v tak (tri do štiri kotnik). Ampak ne želim govoriti o sebi.

Želim povedati da:
– vse kar delamo ljudje je .. človeško… (za moraliste: če rečejo, da je nek človek naredil živalsko dejanje, je to zgolj samo zato, ker je človek v resnici žival, pa naj odpre nekdo še to temo če hoče)
– ODPUŠČANJE je ena taka čudovita stvar, da jo zmorejo le redki, oziroma nas mora včasih življenje pošteno premetavat, da smo sposobni ODPUSTITI, ponovno zaupati in ponovno spoštovati (samo v vednost: sem ateist). In zanimivo: ODPUŠČANJE ima v resnici zelo veliko opraviti s PRAVO LJUBEZNIJO. Torej, ko smo dovolj zreli, da ZARES ljubimo, smo sposobni ODPUŠČATI in to VSE.
Seveda obstajajo v življenju tudi predsodki in pa predvsem PATOLOGIJA (v neskočnost odpuščati nekomu, ki nas kar naprej vara, prizadeva, tepta, kjer je to odpuščanje usmerjeno samo v eno smer…, o tem se lahko bolj pogovarjamo v poglavju o ODVISNOSTIH, ne pa v poglavju o LJUBEZNI).

Ce odpustimo partnerju res vse, dokazemo, da ne ljubimo sebe. To pa je predpogoj za “zdrav” partnerski odnos. Ce mu odpuscamo ponizevanja, pijancevanja, brutalno ravnanje z nami – dokazemo le to, da preziramo sebe, ne pa, da ljubimo njega. Ta VSE ima svoje meje, ki se zacnejo pri nas samih!

Zgodi pa se, da neko “varanje” odnos razjasni, odpuscanje pa napravi mocnejsega, kot si sam ugotovil. Toda pri tem ne sme biti nejasnosti. Prevarani partner se mora odpovedati manipulaciji s partnerjevo krivdo, odpovedati nenehnemu trkanju na njegovo vest in opominjanju, kaj mu je vendar storil in koliko mu je dolzan. Ce je odpuscanje popolno, potem iz te krize nastane kaj dobrega.

Nespoštovanja ne moreš in verjetno ne smeš odpustiti, skok žez plot pa nam lahko pomaga pri osebnostni rasti in se splača premisliti o tem, če bi pa le odpustili. Sploh, če se je partner zaradi tega skoka začel sam spreminjati v pozitivno smer.

no ja…jst mislim da nisi mojga odgovora cist razumela…ampak se ne bi prirekal zdej o tem.

kaj bi pa potem rekel na to.

tvoja punca je imela pred leti drugega tipa, s katerim je hodila 5 let…delala sta vse…bila sta zaljubljena…bla bla.

Ce razmisljam po tvoje, pol mi ni jasno, kako si lahko z neko punco, ki je bla zaljubljena, je seksala in vse ostalo z drugim tipom, zdaj je pa s tabo….kako je lahko spremenila vse svoje obcutke…itd v nekem kratkem casu.

mogoce nisem cist dober napisu, … ampak razmisljaj v tej smeri in ti bo jasno kaj hocem povedat.

ps…to je cisto hipoteticna predpostavka da imas punco ki je bila nekoc z drugim. te seveda ne poznam in sem ti samo hotel dati primerjavo..

Ampak Edi, nisi odgovoril na Sašino vprašanje.

edvin, Edija lohk sprašuješ kar češ, on ti bo le z neko teorijo odgovarjal, doslej še nisem zasledil odgovora na konkretno vprašanje.

princ

bullshit

*Dir je kamjeje mjeto? Dir je biu?*

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close