Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Fibromialgija in dovoljena prehrana

Fibromialgija in dovoljena prehrana

Star sem 18 let in sem diagnosticiran, da imam fibromialgijo od izjemno dobrega dr. Janka Popoviča, kateri je eden redkih v Sloveniji, ki ve za to stvar. S pomočjo branja vašega foruma sem ga tudi ujel. Predpisal mi je tablete imenovane Guaifenesin. Poleg tega mi je pa napisal navodilo na katerem je pisalo še kaj je dovoljeno zaužiti da ne bo moteno delovanje tega zdravila. Kar mi ni dovoljeno zaužiti in početi je naslednje:

-Konzervansi
-Mesni izdelki
-Salicidi
-Umetna barvila
-Kajenje tobaka, trave, pitje alkohola in uporaba tovrstnih substanc

Jaz nisem najbolj seznanjen kaj vse bi lahko spadalo pod našteto zgoraj, katero ne bi smel jesti, zato bi zelo prosil, če mi lahko čimveč poveste kje se največ nahaja npr salicilna kislina, umetna barvila itd. Za konzervanse ponavadi piše na sestavi, za mesni izdelek se tako ve, drugje sem pa malo povprašliv, zelo prosim za pomoč in zelo bi bil hvaležen. Fibromialgija kot še posebaj izkušeni in trpinčeni veste da je enormno boleča in moteča stvar, zato še enkrat prosim za nasvete, lp!

Spoštovani,

vse izkušnje zdravljenja z Guaifenesinom so zbrane tukaj: (stran 1 in stran 2).
Napotki pred začetkom jemanja Guaifenesina:
Informacije o ambulanti MEDICOM Plus d.o.o.:

Uspešno zdravljenje!

New Report

Close