Najdi forum

fantov odnos do mene

Pozdravljeni. S fantom sva skupaj že skoraj dve leti. Imam ga rada, vendar me njegov odnos do mene čedalje bolj moti. Nevem kaj mi je bilo, da ga nisem pustila že pri drugem mesecu, ko sem ugotovila, kakšne v resnici je. Toda obljubljal je,da se bo spremenil, a se žal ni. Problem je v njegovem obnašanju ne samo do mene ampak tudi do drugih. Ljudi namreč po domače povedano zabija nazaj, tudi ko ga nekdo nekaj povsem lepo upraša ali pa se v družbi nekaj povsem normalno pogovarjamo. Nevem zakaj to počne, toda tega ne prenesem več. Nima nikakršnega odnosa in bontona glede tega, najhuje pa je, da zanj njegovo zabijanje sploh ni zabijanje in to kao po njegovem občutim samo jaz, ker sem preveč občutljiva. Pa vendar, to je opazila že moja mama in mi tudi povedala, da je človek, pri katerem bom morala biti tiho in biti do njega solidna. Torej lep, prijazen odnos, sicer ne ve kaj bo. Sama pa takega odnosa ne morem več imeti, ker enostavno ne dobim od njega to kar pričakujem. Sicer mi govori kako me ima rad itd., mi kupuje stvari, toda kaj ko besedno potem vse pokvari s svojim zabijanjem in vzkipljivostjo. Ničesar ga ne smeš dvakrat vprašati, ker mu je to takoj dovolj, ko je slabe volje pa mu tako in tako ni nič prav. Enostavno ne morem imeti fanta, katerega odziv je vedno povsem drugačen, kakršnega bi si želela. Prav bojim se ga kaj vprašati ali pa mu kaj reči, ko ne naredi prav (npr. če ne zapre oken in gredo zvečer komarji notri v hišo), ker mu je vse takoj preveč. Pa kaj mu je? Kakšen človek je to in kako naj razumem to njegovo vedenje? Ne rečem, da bi bilo prej ok, toda takšen je že skozi. Jaz pa sem slepo verjela, da bo to popravil, toda nič ni bilo s tega. Samo čedalje bilj razočarana sem in obupana, ker se ne vidim več prihodnosti z njim. Vem, da bi marsikdo rekel, pusti ga in najdi drugega. Vem, toda skupaj sva že kar nekaj časa in ga imam rada, toda nevem, če za naju obstaja rešitev. Sama mu nemorem pomagati, da bi se spremenil, saj že tako in tako ko mu kaj rečem, pravi, da ni moj otrok, ki bi mu govorila kaj naj počne. Grozno se počutim in vem da to samo škoduje mojemu zdravju in živcem. Ne morem več tako, pa četudi me ima še tako rad, kakor pravi. Toda kako je potem lahko takšen do svoje punce? Pravi, da je kao tako vzgojen in da se ne more spremenit. 🙁 Kaj svetujete?

Lp. Tina

lp, Tina

Pozdravljena Tina,

vas popolnoma razumem. Težko je bivati in razumeti nekoga, katerega vednje tako izstopa. Res je, kar pravi vaš fant. Verjetno gre res za posledice iz preteklosti, vendar je na njemu da nekaj spremeni. Če ne želi, ne morete tega storiti nameto njega. Čeprav gre verjetno za to, da želi, da vas ima na svoj način res rad, a je to “nekaj” močnejše od njega samega, hkrati pa ga je sram tega. Poskušajte mu vi ali kdo drug od bližnjih svetovati psihoterapijo. če bi ozavestil določene vzroke, bi lažje odpravil posledice. Če bo želel se lahko obrne tudi name ([email protected] in 041 535 555).

Vi pa morate ozavestiti, kaj vi želite..

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

New Report

Close