Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Eutirox

Eutirox

pozdravljeni,
imam Hipotirozo in jemljem 50my Eutirox že 5 let. Redno si preverjam hormone in je bilo vedno v mejah normale.
Sedaj sem rodila drugič in ponovno izmerila vrednosti in sta bila T3 in T4 v mejah, TSH pa je bil nizek in sicer 0,05.
Osebni zdravnik meni, da jemljem prevelik odmerek Eutirox-a in da naj ga v bodoče jemljem le 5 dni v tednu.
Zanima me, vaše mnenje? Bo OK, da dva dni v tedni ne bom vzela zdravila??

Hvala!

Spoštovani!

Glede na navedeno je odmerek Euthyroxa prevelik. Po porodu je pogosto potrebno odmerek znižati. Priporočam 25 ug dnevno 5 dni v tednu, 2 dni pa 50 ug in kontrolo TSH in hormonov čez tri mesece.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni, ponovno sem naredila kontrolo TSH in je vrednost 12. Kakšno terapijo mi sedaj priporočate?

Spoštovani!a.

Glede na TSH 12 je odmerek Euthyrox apremajhen. Če prejemate Euthyrox 5 x 25 in 2 x 50 ug priporočam 50 ug vsak dan in kontrolo TSH čez dva meseca.

lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

jemljem 50 my dnevno. se opravičujem, da sem pozabila napisati

Spoštovani!

Glede na to, da prejemate Euthyrox 50 ug dnevno in je TSH 12 priporočam Euthyrox 75 ug vsak dan in kontrolo čez dva meseca.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close