Najdi forum

Prosila, bi če mi kdo lahko pomaga pri naslednjem primeru.
Pri dozidavi dnevne sobe in spalnoice v zgornjem nadstropju, smo z plato prišli zelo visoko, tako da je med staro plato ki je že izolirana in ima tudi estrih in novo ki še ni izolirana samo 4 cm razlike (nova je nižja).Kaj lahko naredimo da bi le s 4 cm vsaj toplotno izolirali in čez o položili laminat (ne bi radi imeli stopnice med novim in starim delom).Naj še omenim, da so po novi plati razpeljane cevi za elektriko!

Hvsem se resnično zahvaljujem!

Sicer ti ne znam odgovoriti, vendar…Morda bi vprašanje zastavila tukaj, kjer je kar nekaj tem o estrihih in nekaj mojstrov, ki se na to spoznajo.

lp,T.

Ne moreš na toplotno izolacijo polagat talnih oblog kar direktno. Vsaj mislim (nisem strokovnjak, sem pa dal skozi gradnjo hiše v lastni režiji). Mora bit nekaj trdega, togega. Če pa že gledaš tako, da je to zg. plata, mogoče niti ni potrebna neka toplotna izolacija. Potrebuješ kvečjemu kakšno zvočno. Predlagam, da se posvetuješ s kakšnim estriharjem. Obstajajo neke tanke folije za zvočno izolacijo, kjer ni dovolj prostora. Torej na to plato položiš to folijo, čez folijo pa z estrihom naredite izravnavo z obstoječo ploščo.
Kak ste pa prišli tako visoko, a niste nič preverjali, preden ste šli plato vlit?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ste že kaj premišljali o stirodurju in njegovih lastnostih.Če se lahko nadomesti tlake za polaganje ploščic zakaj ne za laminat.Samo treba ga je zalepiti na tla in prevleči z fasadno mrežo.

New Report

Close