Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija escapelle in zamujanje menstruacije

escapelle in zamujanje menstruacije

Pozdravljeni!
Moja situacija pa je sledeca, 15.12. sem dobila menstruacijo (kot pricakovano, redno), trajala je 5 dni. Le nekaj dni za tem, 23.12. sem imela nezasciten spolni odnos in takoj naslednji dan popila tabletko Escapelle. Dan za tem se je spet pojavila krvavitev, ki je trajala kar 12 dni (vendar ne enako mocna kot obicajna menstruacija, sibkejsa). Pravkar je to obdobje minilo jaz pa sem ostala s slabim pocutjem, izcrpanostjo – je mogoce to lahko samo zaradi dolgotrajne (oz vec zaporednih) krvavitev ali je lahko se kak drug vzrok? Bojim se da bom cez par dni ze spet dobila obicajno mesecno krvavitev in bo to ze tretja v zadnjem mesecu. Naj pocakam ali je pametno obiskati ginekologa?

Pozdravljeni!

Težko bi rekel, da je izčrpanost posledica kratkotrajne in šibke krvavitve. Jaz bi počakal na menstruacijo, če bi zelo zamujala napravite test za vsak slučaj, potem pa boste videli, kako bo.

Matjaž

Pzdrav. Imao sam odnos sa djevojkom bez zastite. I uzela je ujutro tabeltu Escaplle. I menstruacija kasni vec 7 dana. A djevojka ima sindrom policisticnkih jannika. S tim da je prosli mejesec imala 2x mestraciju msm prvu je dobila pa polse 2 3 dana je opet dobila. Zanima me da li je trudna ili ne… i koliko su sanse za to ako ima taj sindrom ?
Hvala na odgovoru.

Pozdravljeni!

Menstruacija ne more nastopiti v razmaku 2-3 dni, gre za neko drugo krvavitev. Pri sindromu policističnih jajčnikov (če je diagnoza sploh pravilna) je ciklus običajno precej nereden, zato ne moremo vedeti, kdaj bo nastopila menstruacija. Ta torej lahko zaostaja zaradi PCO, lahko je zaostanek povzročila nujna kontracepcija. O morebitni nosečnosti se ne sprašuje nikogar, ampak se preprosto naredi test za nosečnost, najmanj 14 dni po odnosu.

Matjaž

New Report

Close