Najdi forum

Vnetje

Pozdravljeni,

Od novembra so me zdravili najprej z antibiotiki zaradi vnetja levo 2 meseca, so mi izcrpali precej gnoja, naslednji dan se tudi dosti.  so me operirali ta teden endoskopsko.. antibiotikov ne jemljem vec. Glavobol je sedaj po operaciji se vedno prisoten kot nekaksen pritisk nenehni.. Ko dovolj pocivam glavobol izgine.. Je mozno da je vnetje napredovalo v mozgane ali traja da se stanje po operaciji normalizira?

Pozdravljeni,

tako gnojno vnetje sinusov na eni strani, kot ga opisujete, je običajno povezano z napredovalim zobnim kariesom oz. granulomom (periapikalnim abscesom) v kosti ob korenini prizadetega zoba. Operacija omogoči izlivanje gnoja v nos, bakterije pa ostajajo v kosti ob zobu lahko še 3 mesece ali več. Antibiotično zdravljenje še več tednov po operaciji je v takem primeru nujno in neizogibno .  14 dni po operaciji je potrebno jemati analgetike, možna je zamašenost nosu, krvav izcedek itd.

V primeru, da  vztraja glavobol v predelu čela ali na vrhu glave, če imate vročino, ste utrujeni in zaspani itd, je potrebno ponovno narediti CT, da se ugotovi morebitno širjenje gnoja v oko ali možgane. Torej vam svetujem kontrolni ORL pregled. Lp

 

 

 

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvalaaa za vaš čas! Preden sem našla ta forum in kaj prebrala sem neuspešno poskušala vsemogoče 👋

New Report

Close