Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost endometrioza – laparoskopija – kje, h komu?

endometrioza – laparoskopija – kje, h komu?

Ali morda katera ve, če je poseg mogoče opraviti kje tudi samoplačniško?

Eh, prehitro sem poslala, torej zanima me, če katera ve, ali je laparoskopijo mogoče opraviti tudi samoplačniško?

tudi jaz sem imela operacijo letos februarja. Imela sem sicer začetek razvijanja endometrioze a ta se mi je razvijala ravno na jajčniku kar me skrbi. Stara sem 19 let in mi je ginekolog rekel da se mu zaradi tega ker sem mlada ne zdi da bi imela kaj velike probleme z zanositvijo (ginekologu sicer zelo zaupam glede tega pa sem skeptična), ker so mi vsi v porodnišnici ko sem hodila na predoperativne in na sprejemu govorili da je v primeru te diagnoze najboljša rešitev čimprejšnja zanositev. tako da ne vem kaj naj naredim. s fantom resno razmišljava o dojenčku (na srečo sem v resni zvezi) vendar morava počakati da nama bo finančno uspelo podpreti vso zadevo.
so se mi pa bolečine po enem mesecu po operaciji vrnile (pred operacijo sem imela grozne bolečine v trebuhu, zelo boleče spolne odnose, menstruacije sem preležala). ker sem želela najti rešitev sem brskala po internetu in našla nasvete za endodieto. kot sem prebrala jo je predlagala že ajerdna123 kar bi rada potrdila. že slabe 3 mesece se držim diete in razliko občutim. je pa od posameznice odvisno. jas ne prenašam nobenega mleka ne domačega ne kupljenega samo mandljevo, riževo ali ovseno mleko.
sem se pa odločila da bi si zastavila en projekt. vedno sem rada ustvarjala s hrano in tudi zdaj (po začetnih mukah) sem se navadila kuhati s čisto novimi sestavinami.
odločila sem se da bom začela pisati blog v katerem bom v začetku razložila endo dieto in tudi kako se pri meni najbolj obnese, nato pa na blogu delila svoje nove recepte za zajtrke, kosila, malice in tudi sladice. upam da se bo našla kakšna , ki jo bo stran pritegnila in ji pomagala saj so začetki zelo težki.
http://myrecipesendodiet.blogspot.com/
tukaj je povezava za stran in upam da bo vsaj kkšni olajšala življenje z too boleznijo:)

Mogoče bi G vprašala za tablete visanne, ki so prav za endometriozo.. KT, ki jih jemlješ brez premora..

Pozdravljeni. Upam da je ta tema še aktualna. A ve katera kje je sedaj zaposlen Dr. prof. Tomaževič oz. ali sprejema pacientke na napotnico? Sama sem naročena pri Dr. Korošec Sara na Ginekološki kliniki, ampak ker se zelo bojim, bi rada spremenila in šla k nekomu, ki ima več izkušenj, torej bi rada zamenjala in šla kr Dr. prof. Tomaževiču. Kaj mi priporočate? Hvala.

Draga anamarija5,

Lani je bilo tako, da Prof. Tomaževič ni bil več na GK v Ljubljani- na zadnjem pregledu, ko sem bila pri njem, je rekel, da gre v pokoj.
Vidim pa na netu, da še dela v MC BARCOS v LJubljani – spletna stran
http://www.barsos.net/program/showOne/id/7

Dvomim, da še kaj operira – je bil res dober – meni je delal najprej histeroskopijo, nato še laparoskopsko op. in odkril ter odstarnil endometriozo.
Bil je poseben, ampak vrhunski strokovnjak, zabaven in srčen človek. Hvala mu.

Tebi pa srečno!

Mene je v Lj operiral dr.Vogler, laparo, histero, zaradi endometrioze in miomov in sem bila zelo zadovoljna..pa še čez IVF-e me je vodil, zdaj mi spremlja nosečnost in mi bo delal carski rez. Priporočam

Pozdravljene,
tudi jaz sem bila včeraj na pregledu pri dr. Ribič na Bledu in imam globoko pelvično endometriozo. Približno eno leto sem jemala Vissane, vendar te ne “zdravijo” globoke endometrioze in seveda sem kandidatka za operacijo. Čakam še na dodatni pregled in mislim, da je to laparoskopija (nisem prepričana, ker sem pol stvari pozabila od včerajšnjega pregleda – “šoka”). Ali ne operirajo endometrioze ko so grozne bolečine? Namreč mene tako zelo ne boli v trebuhu, edino zelo boleče menstruacije sem imela in takrat sem seveda vzela protibolečinsko tableto. Kako sploh operacija zgleda, a ti kaj režejo ali kaj? Tiste, ki se srečujete s to boleznijo ali ste morda mnenja, da stres vpliva na to bolezen? Jaz namreč sem takega mnenja.
Priznam, da me je rahlo strah… 😉 Pa lep dan vsem

Pozdravljena,
vidim, da se “ukvarjaš” z dieto za endometriozo in me zanima od kdaj si na dieti ter ali ti res pomaga? Tudi sama sem že razmišljala o dieti… Ampak sem bolj suhe postave in me zanima, če še kaj dodatno shujšaš z dieto? Ker tega si ravno ne morem privoščit.
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljena Tamchi,

Vidim da si kar pošteno prestrašena in vrjemi, da je bila večina od nas na istem (vsaj pri meni je bilo tako). pod prvo ti lahko povem da je poseg preprost, saj so rane zelo v majhnem obsegu, kar pomeni hitro okrevanje, vse pa je odvisno od razširjenosti oziroma stopnje bolezni. Pod prvo, laparoskopija je operacija na kateri ti bodo odstranili endometriozo. Če te bo operirala dr. Ribičeva si v dobrih rokah, tudi sama grem na pregled k njej čez slab mesec saj se mi stanje slabša. Ne vmorem sicer vedeti na kakšen pregled še greš, vendar vsekakor te čaka temeljit razmislek kaj in kako. Če nimaš groznih bolečin, dobodi srečna. Bolečine niso pogoj za obstoj endometrioze. Jaz naj bi imela blago obliko, a sem vseeno 1 teden v mesecu garantirano priklenjena na posteljo zaradi bolečin. Mogoče se srečuješ z bolečinami med/po spolnih odnosih? ali mogoče tudi tega ni. Vsekakor ti priporočam da se malo podučiš o bolezni, saj ne glede na to, da bolečin nimaš lahko povzroči veliko težav in je prav da se zavedaš tveganj. Glede stresa sem jaz mnenja, da lahko stanje nekoliko poslabša vsekakor pa ni stres razlog za bolezen.
Glede diete pa je tako. Pišem blog (kolikor mi čas dopušča) o dieti oz. z recepti. prvo kar ti moram povedati je, da na vsako žensko bolezen vpliva drugače, zato se tudi dieta najboljše naredi individualno. Z eliminacijo stvari, po katerih se pojavijo problemi. Sama sem omenjeno dieto začela aprila 2014. Od takrat se diete redno držim in moram povedati, da se počutim občutno boljše. po enem tednu so se mi bolečine zmanjšale do minimuma in približno eno leto sem imela proleme le s krči med menstruacijo. Sedaj se mi bolečine zopet pojavljajo v večjem obsegu vendar je dieta pri meni veliko oblažila zadeo. saj sem pred začetkom le te, mogoče 5-7 dni v mesecu normalno funkcionirala (skoraj) brez bolečin vse ostalo pa sem preležala in to kar 7mesecev. Tako da moje mnenje je takšno da dieta deluje in jo podpiram. Razumem problem hujšanja in ja sama sem v začetku izgubila par kilogramov, vendar se mi zdi da bolj zato, ker sem jih imela zaradi nezdrave hrane nekoliko več. danes se kar pridno normalno redim nazaj, nimam problemov z podhranjenostjo… saj se tudi ritem hranjenja spremeni. hrana brez glutena je lažje prebavljiva zato jemo večkrat, obroki so lažji in je treba skrbeti da so v njih zadoste količine potrebnih snovi(beljakovine, vlaknine,,,) Če boš uživala dovolj raznoliko prhrano in imela dovolj obrokov lahko od diete pobereš le koristi. Mogoče se nekaj zarazmislek. Ko sem bila na dieti kakšne 3-4 mesece sem se enkrat pregrešila in pojedla dve rezini belega kruha. Po tem sem eno uro po hrani v bolečinah ležala kaki dve uri da se je telo umirilo in počasi fukcionirala normalno.sem pa čutila še cel dan špikanje in zbadanje. če te kar koli še zanima sem odprta za vprašanja, lahkome kontaktiraš tukaj ali preko zasebnega sporočila na medover.net. prav tako pa si nekaj informacij lahko pridobiš z dvema uvvodnima objavala na mojem blogu, (http://myrecipesendodiet.blogspot.com/)kjer je razloženo na kakšne način zadeve delujejo.
Upem da sem ti vsaj malo pomagala pri razjasnitvi, vsekakor pa ti priporočam, da se dobro podučiš o bolezni, saj jo le tako lahko začneš premagovati.

Lp,

Živjo,
punca ima probleme z zelo bolečo menstruacijo (pade v nezavest, ne more nič-niti govoriti,…). Ko je bila mlajša je bila na vseh možnih raziskavah, noben ni nič ugotovil.
Lani je spet šla parkrat k G in povsod rečejo, da izgleda vse OK. Bila je tudi pri Ribičevi. Kljub nagovarjanju, da bi šla rada na laparoskopijo, ji noben ne da napotnice za ta poseg. Vsi jo hočejo dat ponovno na tabletke, čeprav je jasno povedala, da jih je zamenjala že več in vse nanjo zelo negativno vplivajo. Lani je tudi dobila Mireno in je bila 1 mesec totalno gotova. Nezmožna za delo, slabega počutja, slabe volje, bleda, uglavnem nič od nič.
Kaj sploh lahko storiva?! Malo sva že obupana, vsak mesec biti 1 teden neuporaben je butasto. Ne more na šiht, ne more na dopust, prespi po 2-3 dni, dobesedno – prespi cel dan.

New Report

Close