Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija endokrinologija

endokrinologija

Spoštovani,
zaradi znižane vrednosti krvnega sladkorja našega dveletnika, imamo nadaljne preiskave na endokrinološkem oddelku – test stradanja. Me zanima kako poteka ta test in koliko dni morava ostati v PeK?
Hvala in lep pozdrav Barbara

Pozdravljeni, Barbara,
stradanje poteka tako, da je otrok sprejet tešč v bolnišnico (če ne bo, bo moral počakati verjetno naslednji dan). Pridite čim bolj zgodaj, da boste takoj zjutraj sprejeti. Potem se odzvema kri za določanje krvnega sladkorja. LČe je pr5edvidena samo ta preiskava, je možno, da boste zvečer že doma.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, pred 14 dnevi sem bila s 3letnim sinom na pregledu pri endokrinologu zaradi premajhne rasti. Vzeli so mu kri in narediti rentgen roke. Danes sem prejela domov po pošti obvestilo za sprejem v bolnišnico čez mesec dni brez kakršnihkoli izvidov ali obrazložitve. Ali morda veste kaj sledi-kakšne so nadaljnjnje preiskave Oz.kaj sploh lahko pričakujemo? Mora pa bit tešče. Hvala že v naprej in lep pozdrav. Lidija

Brez izvidov tega ne morem komentirati, najverjetneje pa bodo razširili preiskave zaradi nizke rasti. Včasih to pomeni, da je potrebno kri jemati v določenih urah ali stanjih. Pričakujete lahko pregled, odvzeme krvi in razgovor o možnih vzrokih za nizko rast.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljena,

Doma imam 7 tednov starega otroka. Je dojen in lepo pridobiva na teži. Pri njegovih 3 tednih smo zatipali bulico na vratu. S strani pediatra smo bili napoteni na neonatološki oddelek. Naredili so UZ vratu, kjer so ugotovili poškodbo mišice. Dobili smo fizioterapijo in stanje je boljše. Na UZ pa so videli še neko tkivo na ščitnici, zato sva bila napotena v endokrinološko ambulanto. Zanima me kakšen pregled je to ? Ali je lahko pri tako majhnemu že vidna kakšna bolezen(tumor) ? Je  vse to lahko od poroda on njegove lege v trebuščku.  Jaz sem zelo v strahu, ker ne vem kaj je  z mojim sončkom. Doma imam še 2 otroka, ki nista imela nikoli nič posebnega.

Hvala vam za odgovor.

Tega vam po opisu “neko tkivo na ščitnici” ne morem pojasniti. Vedno pa velja, da veliki ini težki znaki bolezni pomenijo težjo bolezen. Brez znakov bolezni je sicer lahko kaj takega, kar je pot4rebno odstraniti, zagotovo pa je dovolj časa za obravnavo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close