Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Prehrana in varnost živil en. vrednost senfa-gorčice

en. vrednost senfa-gorčice

Mene pa zanima, koliko ima kalorij gorčica. In kaj pravzaprav je to. OH?
Zelo rada jo jem, kar z riževimi vaflji.
Pa še nakaj bi vprašala. Kruh sem zamenjala za riževimi vaflji, jogurt pa obogatim z ekspandirani riževimi kosmiči-klasik in žlico medu. To popolnoma ustreza mojemu okusu.
Zanima me, ali je lahko vzrok moje zaprtosti riž, čeprav je “suh”.?
Kot sem brala na embalaži imajo riževi vaflji (100g) približno 370 kcal, čokolada pa le dobrih 100 več. Majhna razlika, a ni?
Koliko kcal dnevno potrebuje odrasla žeska za življenje? In koliko bi potrebovali za osnovne življenske funkcije, kot so dihanje….

LP in hvala

Pozdravljeni, natresli ste mi kar nekaj vprašanj.
Če začnem pri gorčici: vrednosti za 100g izdelka so
EV: 66 kcal, maščobe: 3.11 g (holesterola ni), skupni OH: 7.78 g, dietne vlaknine: 3.2 g, proteini: 3.95 g
Vendar so to le okvirne vrednosti, saj so recepture za pripravo te omake zelo različne od proizvajalca do proizvajalca. Sicer pa je ročica sestavljena iz : zmletih (lahko pa so tudi cela) gorčičnih semen, kis, sol, sladkor, začimbe. To si vedno lahko ogledate na deklaraciji izdelka.

Ali so riževi vaflji krivi za vašo zaprtost vam težko odgovorim, saj verjetno ne jeste samo tega, res pa je, da se za pripravo tega uporablja luščen riž, torej je v živilu manj vlaknin. Pripročam vam, da poiščete riževe vaflje iz celega zrnja in dodate vašemu jogurtu tudi žlico otrobov, kar bo dobro vplivalo na prebavo in odpravilo zaprtost. Uporabite lahko tudi probiotičen namesto navadnega jogurta.
kalorična vrednost riževih vafljev je visoka, saj gre za prečiščeno ogljikohidratno živilo.

Potrebe po energiji so odvisne od starosti, aktivnosti, telesne teže, metabolizma,….
Obstajajo tabele, kjer so okvirne vrednosti določene. Potrebe po energiji v času mirovanja si lahko izračunate iz sledeče fomrule:
REE= 655,1 + (9,56 x telesna masa v kg) + (1,85 x telesna višina v cm) – (4,68x starost v letih)
Tako boste pridobili precej natančen podatek za vas osebno.
Potem pa temu dodate še potrebe glede na vrsto dela:
sedeče: 400 do 800 kcal
lahko: 800 do 1200 kcal
zmerno težko: 1200 do 1800 kcal
težko: 1800 do 4500 kcal
Iz navedenegea lahko izračunate dnevne potrebe po energiji.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

New Report

Close