Najdi forum

Ekg izvidi

Pozdravljeni, malce sem zaskrbljena in se obracam na vas. Ze 3leta za pored imam spremembe na ekgju in sicer velikokrat je ekg zapis takole: sinusni ritem, normalna os, nakazane denivelacije ST v D2, D3, avf, V5 in V6… ali pa sinus rhyhtm T abnormality in inferior leads.. bila sem pred 2leti tudi na ultrazvoku in obremenitvenem testu pa naj bi bilo vse ok.. in me posteno ze skrbi kaj to pomeni tak ekg, kardiologi ne dajejo nobene posebnosti temu. Hvala ze v naprej.

Lp Katjusa

Spoštovana,

Denivelacija ST veznice pomeni spust krivulje zapisa EKG pod osnovno črto, ki je nekako sredina celotne krivulje zapisa EKG. Izrazita denivelacija veznice ST lahko pomeni nezadostno prekrvavitev srčne mišice t.j. ishemijo miokarda na določenih segmentnih, lahko pa je povsem fiziološka in zaradi vpliva vegetativnega živčnega sistema. Če je zgolj “nakazana” denivelacija ST veznice in poleg tega še ascendentna denivelacija (po spustu ST veznica gre navzgor) potem je zelo malo razlogov za skrb, posebej ker ste že opravili obremenitveno testiranje, ki ni pokazalo posebnosti. Prav tako če nimate nobenih simptomov, npr. tiščajoča bolečina v prsih, posebej ob naporu, je znak, da je z vašim srcem vse OK. “T abnormality in inferior leads” lahko pomeni, da je T val obrnjen v negativno smer tam kjer bi moral biti obrnjen v pozitivno smer in obratno. Morate vedeti, da so avtomatski zapisi umetne inteligence EKG naprave zgolj pripomoček, posebej neizkušenim zdravnikom, niso pa neka dokončna diagnoza, ki jo lahko postavi samo izkušen kardiolog.Torej, če vaš kardiolog meni, da ni razloga za zaskrbljenost, bi mu verjel, in se ne bi preveč obremenjeval z avtomatskimi zapisi EKG naprave.

LP

New Report

Close