Najdi forum

Pozdravljeni,

me veseli, da Vas zanima EKG natančneje. Predlagam, da si preberete dodatne podatke na spletu. Veliko podatkov nudi že Wikipedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Left_anterior_fascicular_block).

Pozdravljeni !

Evo sem našel svoj EKG, ki je sledeči
Heart rate: 58bpm
PR: 120ms
QRS: 124ms
QT/QTc : 448/446
P/QRS/T axis: 70/ -22 / 51

Sinus rhythm
Nonspecific intraventricular conduction delay
Moderate left axis deviation
bordline ECG

Naj še povem da imam to levo srčno os prisotno že od rojstva, saj sem gledal stare izvide ko sem bil še dojenček in je bila prisotna leva srčna os. Naj še povem da sem imel sem tudi prirojeno srčno napako, kater ja bila z operativnim posegom odpravljena.

Baje da gre to za fiziološko levo srčno os, ki pa kao ne nakazuje na levi sprednji hemiblok.
Če bi mi odgovorili na to vprašanje da bi bil bolj miren bi vam bil zelo hvaležen.

Lp

Pozdravljeni,

za natančnejši opis EKG mi avtomatizirane meritve ne pomagajo. Potrebujem zapis EKG. Mejno leva srčna os ne pomeni pomembne patologije.

Pozdravljeni !

Malo sem preštudiral svoj EKG in namreč na levi strani(lead I ) v ekg posnetku ni majhnega q, in tudi R je precej majhen.
Lead II R je skoraj enak S , R=0,7 mm, S=0,85mm
Lead III S in majhen r
aVF S in majhen r
Potem pa v aVL ni pronologed R peak time, se pravi je manjši od 45ms, nekje kot sem izračunal oz. izmeril je 40ms.

Ali na podlagi tega lahko govoriva o levem prednjem fascikularnem bloku ? in ali se to mogoče tudi vidi na ultrazvoku srca ?

Še zadnjič. Brez slikovnega zapisa EKG so moji odgovori nepomembni, zapis sicer preveč secirate in delate iz njega znanost. Je le ena od preiskavnih metod v kardiologiji. Ali imate v njem najdbo levega sprednjega hemibloka ali ne, je povsem nepomembno.

Na to temo vprašanj ne bom več odgovarjal, za nova, smiselna vprašanja sem vam na voljo.

Pozdravljeni,

Dobil sem izvide cikloergometrije pa je kardiolog napisal da med in po obremenitvenem testiranju ni bilo pomembne dinamike ST veznice ali T valov ali motenj ritma. Ali to nakazuje da gre za ishemijo srčne mišice ali je to vse v redu? Namreč kot zaključek napisal obremenitveni test je v mejah normale.

Za odg. se vam že v naprej zahvaljujem
Lp

Kateri del izvida:

tukaj ni jasen?

Pozdravljeni,

Zanima me samo stavek, ki ga je sportni kardiolog opisa “ni bilo pomembne dinamike ST spojnice in T valov, ter ni motenj ritma.
Obremenitveni test je v mejah normale.

Zanima me ce je to ok ali bi mogoce slo za ishemijo?
Lp

Živjo,

Vaš kardiolog je opisal izvid obremenitvenega testiranja, kjer ni bilo pomembne dinamike spojnice ST ali sprememb v valovih T. Zaključil je, da je izvid obremenitvenega testiranja v mejah normale.
Ishemija srčne mišice vsekakor ni normalna, torej je pri Vas očitno ni bilo.

New Report

Close