Najdi forum

Jasno da nimamo pojma o ničemer. Zato pa potrebujemo znanstvene naslove in časti in keš in kaj vem kaj še, da bi vsaj malo na to pozabili. Motijo me osebki, ki so preveč začeli verjet, da res kaj vejo. Sebe že dolgo definiram kot žival, zverino.
Mene tudi zanima pomen tvojega nicka, ko praviš, da si ga tako dolgo izbirala.

Seveda smo mravljice na tej zemlci… ki pametujemo vsak po svoje. Vsak s svojimi izkušnjami. Nihče ne izkuša enako, čeprav v podobni situaciji. Pomaga pa le, ko nekaj zaštekaš in ti to gradi temelje. Ne zdi se mi pa izguba časa za debate. Zdi se mi škoda, če se nič ne premakne v nas.

JKL imas prav. Ne si pa pustiti , da ti problemi tuki na forumu zlezejo tako globoko pod kozo. So pa dobri primeri, kako je zivljenje nepredvidljivo.
Vazno je, da si tu in poves svoje mnenje, me veseli, da si povedala svoje mnenje s ketrim se zlo strinjam.
Naprimer jaz treniram svoje celice tako da folk tle gor napadem, pol pa cakam da me skenslajo nazaj. Ceprav je boremalo upora, pa ne vem al pametno molcijo al pa se ji jaz zdim tak debil. Najbrz to zadnje 🙂
Sicer so pa so vse “stare face” zelo inteligentni, custveno zelo razviti in imajo zelo dobre nasvete. Moje “sovraznike” 🙂 se posebej rad poslusam, ker imajo “pravi nacin” oziroma “obcutek” , samo to ni za pravt okoli, ker se lahko pokvarijo ce slisijo o sebi prevec dobrega 🙂

pisi,JKL pisi 🙂

Moj nick pomeni JAdralni KLub LJubljana. (JKL)
In ‘ja in’ je edino pravo vprašanje. To je glih to: v nas samih se nič ne premakne, ker pravzaprav ne vem kam naj bi se sploh premikalo in tudi, če se bi premikalo bi se samo premikalo za vekomaj ali proti določenemu cilju. MOgoče ima naš organizem optimalno raven delovanja (telesno, duhovno, čustveno) proti kateri vsi strmimo, ker mislimo da bomo tam bolj srečni, ljubljeni, svobodni, nesmrtni ali pa razsvetljeni. In kaj pol če bomo bolj srečni, svobodni, razsvetljeni, tid. Na koncu bomo itak umrli in zgodovina bo tekla tako kot je tekal pred našim rojstvom.

Daleč od tega, da bi bil debil .Prav užitek je brati tvoja razmišljanja, saj se vidi,
da imaš glavo na pravem mestu. Dobro si dal ‘sovražnike’ v navednice. Gre za tiste, ki s tabo radi konstruktivno debatirajo. Jaz s tabo ne polemiziram, ker se mi zdi, da še nisem dovolj čustveno razvita in se tukaj na tem forumu razvijam.In moram priznat, da iz dneva v dan več pridobivam.

LP,Kaja

ja se čist strinjam s tabo, da bi pozabili, da nimamo pojma, ampak nekaj pojma pa vseeno imamo, saj biti čisto brez pojma je verjetno res spet umetnost zase.

če pa si ti kompjuter pokvari si pa fukt! A ne?

Veš kaj, ne vem zakaj govoriš “mi”, pa “v nas”…..itn. Daj zase povej, kar misliš in reci “jaz”, pa drugim pusti, da povejo zase, če hočejo.
Jaz sem tu in zdaj raje srečna, razsvetljena, svobodna itn. kot kaj drugega, pa čeprav bom umrla. Me sicer zanima kako in kaj, če sploh, je tam, ampak mudi se mi pa ravno ne!
Se mi pa zdi, da tebe to, da bo treba umreti, mori. Se motim?

JA valda, da me mori. Včasih mi ob misli na smrt začne stiskat v grlu.

ma ja to je to ne vem kaj naj ti več napišem. NA konc vsi umremo evo!!! kaput, fin, the end, žale itd… +++++++++++++ * (a zna kdo narisat mrtvega smajlija)

Ah, pa zakaj sploh misliš na to? Saj priznam, da če jaz pomislim, kako je potem naenkrat le en nič, me tudi malo stisne…. Ampak potem pa raje na življenje mislim, je pa že bolje, da sem in me ne bo več, kot da me sploh ne bi bilo!

KAj pa bi ti rad-a?

Ma, navadno se da stvar poenostaviti in reči, da itak kar počnemo, je največ, kar smo v določenem trenutku sposobni. Če živiš življenje, potem se pa itak ves čas kaj dogaja in te sili v vspremembo. No, ne vem, če govoriva o isti zadevi.

Angelček, saj veš, da nisi debil. Nekateri so pač srečni in niso na forumu, da bi kaj dost debatirali in odgovarjali, temveč morda iščejo 10% punco…pardon, punco izmed 10 % Tistih ljudi.

> “Moral duty does arise where goods for others, which may or may
> not overlap goods for the self, are concerned. Moral duty consists
> of respect for the autonomy of others, which means allowing the free
> exercise of the innocent, competent will of others in regard to their
> own interests.”

Tole ni dovolj jasno defnirano. Ce gre za “allowing the free will of others in regard to their own interests”, potem se s tem povsem strinjam. Ker zadeva deluje v obe smeri. Ampak, ko govorimo o “goods” in o “may overlap goods for the self”, je potrebno postati previden.

Ali je moralna dolznost nekomu, ki je slab sadjar, omogociti izmenjavo dvajsetih jabolk za dve suhi hruski?

Mislim, da vsako definiranje morale slej ko prej zaide v mutne vode. Npr. v socializmu smo imeli za najvisjo moralno vrednoto slogan “vsakemu po njegovih potrebah”. Problem je, da nihce na svetu ne zna prav dobro definirati tvojih potreb, razen ti sam. In da so lahko hitro, ce imas na voljo vecja sredstva od lastnih, v protislovju s tvojimi sposobnostmi.

Zato bi zgornje lahko definiral kot sprejemljivo zgolj, ce se da bijektivno preslikati v staro in malce manj motno Srbsko modrost : “Prijateljstvo za prijateljstvo, a sir za PARE.”

>Torej si treneral, da se znebis “hibe” oziroma “Moral duty”, ki je
> od rojstva obstajala v tebi. Oziroma lahko grem se dlje, postal
> si v bistvu ucenec druzbe, ki ti je pokazala, da tvoje kvalitete
> zanjo niso dobre in ce hoces postati uspesen, se jih bos pac
> moral znebiti.
> Lahko bi napisal se ogromno stvari, vendar samo se stavek
> za konec. Ljudje se ne bodo spomnili tebe kot cloveka, ki je
> imel n-firm in je(bo) egoisticni2 bogatas
> Ceprav dvomim, da se bos pravim bogatasem kdaj priblizal(sam
> ti to prizelim)(ker imajo takih ljudi – glej pod 2 tocko dovolj med
> sabo), ampak po tem kaj si storil zanje, kar bodo kot pristni
> egoisti1 in egoisti2 znali ceniti.

Morda bo to, kar bom napisal, prevec nezdruzljivo s tvojimi vzorci razmisljanja, da bi razumel, da gre za odgovor.

Jaz sem individualno bitje, ki z ljudmi trguje. Pri tem cenim to, kar storim zase. Ne cenim stvari, ki jih nekdo drug stori zame in jih nisem zasluzil. Pri tem so dobrine, ki jih izmenjujem lahko precej razlicne. Npr. lepo umetnisko sliko cenim po ljubezni, ki jo je avtor vlozil vanjo. Ker v tem prepoznam nekaj najlepsega in najvisjega v meni. In sem zato zanjo pripravljen dati najvec, kar imam = moje delo in kompetentnost = moj denar. Ergo kot egoist ne pricakujem in ne cenim ljudi po tem, kaj so storili zame. Pa tudi sebe ne po tem, kar sem storil zanje.

Najbrz mi ni treba razlagati, da mi je zato za malo stvari na tem svetu bolj vseeno, kot za to, kako se me bodo “ljudje” (pretirano abstrakten pojem, se ti ne zdi?) spominjali.

Ljubim svoje delo in ga vsak dan poskusam opravljati najboljse, kot zmorem. Na tem sloni moje samospostovanje. Bogatenja ne vidim, kot nekega izoliranega pojava v cloveski druzbi. Poslovna uspesnost je posledica, ki je neizogibno povezana s kompetenco, kvalitetnim delom in samospostovanjem. Lastnik kapitala je vsak. In to v sorazmerju s svojo sposobnostjo, zasluziti ga z delom.

Cloveska kompetentnost pri delu je tisto, kar dolgorocno gradi piramido revnih in bogatih.

V najbolj osnovni prispodobi: ce znas sam uloviti zival ali vzgojiti krompir, potem to pocni. Ce tega ne znas, ali si ne upas poizkusiti, na cem temelji tvoj vrednostni sistem, po katerem so tisti, ki to znajo in si upajo poskusiti “slabsi” od tebe?

Nekompetentnost parazitira na kompetentnosti. Nikoli obratno. Od rojstva te druzba (kot nek kolektivisticen organ) ne uci egoizma (ne vem od kot ti ta ideja, v mojem vrtcu in soli smo peli kolektivisticne pesmi in se ucili o “splosnem dobru”, “moralnih vrednotah”, ipd?), ampak ti vceplja obcutke krivde, ki ji omogoca, da parazitira na tvojem produktivnem delu. To lahko vidis na vsakem koraku: “ustaljeno je resno, tveganje je nezrelo”, “denar je zlo” in podobni monstrouzni konstrukti, ki logicne precene ne bi zdrzali, zato pa ideolosko drzijo cloveka v suzenjstvu.

Zato ne bos pri uspesnih ljudeh nikoli nasel razumevanja za tvoje ideje. Ker to povezanost, za razliko od tebe, razumejo. Sicer nikoli ne bi uspeli. Pac pa bos pogosto slusatelje nasel med nesposobnimi dedici. Njihov denar je posledica njihove startne pozicije. V resnici sodijo (in jih bo cas tudi postavil, v sebi pa to vedo) na njihovo pravo mesto na trgu izmenjave dela.

Tomaz

> Iščemo smisel (če ga že moramo) življenja v idejah (stvareh, ki smo si
> jih namislili sami) namesto, da bi iskali smisel dejansko v tem kar
> neizpodbitno potrebujemo – drug drugega

…se direktno prevede v iscemo smisel v sebi, namesto v drugih. Iz vsega srca: “DA!”

Tomaz

Saska,

tvoja rahla zlobica tebe gotovo bolj boli, kot bo meni zlezla pod kozo. 🙂 Povej kaj socnega in zanimivega o sebi, namesto da jokcas, kako se ljudje nocejo vsako minutko pogovarjati s tabo.

Lp,
Tomaz

Ma ne, jaz sem tu, da povem svoje mnenje, ne da bi dobila odgovor.
Ne vem po čem sklepaš, da “jokcam”?
Eno fajn prispodobo za tole debato imam.
Predstavljaj si konja. Eden ga ima v hlevu, pašniku in ga neguje, boža, čisti, krtači, se z njim pogovarja….
Drugi ga ima na krožniku v raznih oblikah..od salamce, do zrezka.. ali pa kot predmet prodaje.

Aja, “sočnosti” o meni so deležni le redki…če te kaj zanima, pa preberi kar sem že pisala.

Razumem te, dam ti prav, sva egoista, ki se bova razumela semo ob polni luni zimskega solsticija tocno ob 22.03 po mednarodnem casu ob popolnem soncnem mrku.
Vsi smo ujetniki svojih zablod in to je edina resnica.

“Ali je moralna dolznost nekomu, ki je slab sadjar, omogociti izmenjavo dvajsetih jabolk za dve suhi hruski? ” – ce je vecno slab potem ne, ce pa mu je toca unicila pridelek potem ja , ker bo naslednje leto od dobrih okoliscinah lahko dal trideset dobrih hrusk za nasi 2 potolceni jabolki. (egoisticno misljenje ali dobrota?)

“Najbrz mi ni treba razlagati, da mi je zato za malo stvari na tem svetu bolj vseeno, kot za to, kako se me bodo “ljudje” (pretirano abstrakten pojem, se ti ne zdi?) spominjali.” – prav imas in tudi res te noben ne sili, ce ti ljudje ne pasejo. Ampak od “trgovca z ljudmi” pa take izjave ne bi pricakoval.
Se vsak pameten je z blagom, ki mu nosi denar lepo ravnal. Ali se motim?

Zatorej ne cenis tega, da te poizkusam razumeti in se se jaz kaj iz tega nauciti zato “ker si ne zasluzis” ?
Jaz ne iscem slusatelje, ker sem slusatelj pod pretvezo govornika. Jaz se ucim, pa ceprav iz napak drugih, morda tudi tvojih. Ali pa potegnem kako tvojo dobro lastnost v svoj prid.

Kar se tice socijalizma, sva priblizno istih let in sva tako oba nekompetentna sploh razglabljat njegove zablode, kajti ga razen tega, da sta bila v trgovini samo poceni Zdenka in drazji Buco topljena sircka (no pa standardne struce za na nje namazat), sploh nisva obcutila, sploh pa ne slabih stvari, kvecjemu malo solske discipline, ki je danasnjim frocom spanska vas.
(pa da me ne obtozis kakega barvnega odtenka, naj navedem samo to, da smo lahko skoraj vsi zainteresirani bili po smucarskih klubih, danes pa si lahko to privoscijo samo otroci bogatih starsev.)

Seveda ne bom dobil pri “po tvoje uspesnih”(izpustiva dedice,kajti ti so posebno poglavje, pa me tudi ne zanimajo) ljudeh razumevanja, kajti “drajv” takih uspesnih ljudi je kolk kesa mas in prav zanimivo jih je opazovati in ugotavljati njihova nizkotna merila, ko so najboljsi prijatelji zato, ker si dosegel to pa to in poznas tega pa tega in si zaradi tega njim pomemben v njihovih pridobitniskih dusah. Saj so si pridobili se enega “pomembnega prijatelja”. In zaupaj mi takim nikoli niti ne pravim svoje ideje ampak “uzivam” njihovo bednost.
Vse kar te loci od takih nizkih fac je ravno intelekt in zavest o “Moral duty”.

Kar pa se tice celote tvojega pisanja si me dobro zmedel, toliko imas za povedati in z vsem se, ko berem kot stavke lahko tudi strinjam, s celoto pa se nikakor ne morem strinjati in mogoce je tle kec, hoces le neko potrditev(saj ne javno hoces potrditev v sebi), da je tvoj nacin pravi. Jaz ti tega ne morem potrditi, mogoce ti bo pa lahko kdo drug.
In zakaj se delas nekompetenten, ce si od rojstva kot pravis bil kompetenten in znas “posaditi krompir”.

Bye

P.S. Vejice vstavite sami, razlika ne bo ocitna.

Se moram malo popraviti, ker sem prehitro napisal in oddal pismo, brez ponovnega premisleka, ki lahko spremeni kak pogled.

1.Zadnji odstavek spreglej, ker Ves, da si na pravi poti in ne isces potrditev, ampak razlagas le svoj pogled na svet, ki si si ga pridobil.

2.Vsi smo kompetentni za razlaganje vsega. Tisto o socijalizmu si podal kot prispodobo, jaz samo pravim, da najbrz ne pises z pridihom svojih spoznanj in izkusenj, vsaj kar se rezima tice. Sigurno pa moras poznati pravila igre ter kontrole, ce jo hoces uspesno izvajati nad “delavsko rajo” kot bodoci uspesen kapitalist.

3.Zelim ti in privoscim ti, da si tudi na podrocju prakse tako razvit kot na podrocju teorije in prav zanimivo bi te bilo poznati v realnem zivljenju, ce za drugega ne zaradi realnega pogleda na dejansko situacijo. kajti vcasih velja tudi, da se predstavljamo s tistim kar nismo, pa bi radi bili.

New Report

Close