Najdi forum

Lepo pozdravljeni!

Prosila bi vas za razlago EEG izvida, saj mi ga ni nihče obrazložil, razen z nekaj namigi, da mogoče le ni v redu. Stara sem 28 let. K nevrologu me je splošni zdravnik poslal zaradi migrenskih glavobolov, ki so se začeli z nekakšnim dvojnim vidom, ki je trajal do 30 minut, nakar se je pojavil glavobol. Že nekaj časa takih težav nimam več, vseeno pa bi me zanimalo, kaj mislite vi. Izvid pravi tako:

Snemalni pogoji: 19 kanalni EEG aparat, namestitev elektrod po sistemu 10-20, posentek v mirovanju, hiperventilaciji in intermitentni fotostimulaciji.
V mirovanju: v zadnjih predelih je nizek do srednje visok, še dobro moduliran ritem alfa s frekvenco 10 Hz, ki dobro reagira na odpiranje in zapiranje oči. Pojavljajo se pogostejše in tudi daljše periode dremanja.
V HV: aktivizirajo se ostro oblikovani valovi generalizirano, s poudarkom v zadnjih predelih.
Med IFS: ni bistvenih sprememb.
Zaključek: še lahno abnormen EEG z ostro aktivnostjo generalizirano, poudarjeno v zadnjih predelih – v HV.

Za odgovor se vam zahvaljujem in pošiljam lep pozdrav z MORJA!

Lara

Spoštovani!

Na EEG ste bili napoteni z dvema namenoma: da se izključi prisotnost tumorja (kar povzroča žariščno aktivnost) in epilepsijo. S tem izvidom je oboje zaenkrat izključeno.

Glavobol, ki ga opisujete pa je verjetno migrena.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Najlepša hvala za odgovor.

Želim vam veliko uspeha pri delu in pošiljam lep pozdrav!

Lara

Spoštovani,
Sin je pri letu in 9 mesecih doživel vročinski krč, ki je trajal precej dolgo, skoraj pol ure je bil neodziven.
Po dogodku sva bila na opazovanju v bolnišnici.
Napoten je bil tudi na EEG (posnetek v spanju), prosim vas za razlago izvida, ki je sledeč:

EEG: v posnetku je za starost 1 leta in 9 mesecev primerno oblikovana osnovna aktivnost delat, do 150uV s superponiranimi hitrimi frekvencami.
Desno je počasne in hitre aktivnosti več. V teh odvodih opazujemo tudi rudimentalne trn-val sklope. Ostra aktivnost se često generalizira. Počasne aktivnosti je več zadaj, kar je fiziološko. HV in IFS nista bili napravljeni.

MNENJE: Abnormen EEG z žariščno in generalizirano ostro aktivnostjo, ki lahko podpira napotno diagnozo.
ZAKLJUČEK: EEG je abnormen. Pošiljamo ga na kontrolni pregled k pedonevrologinji.

Hvala vam za razlago,

Lep pozdrav,
Mojca

Spoštovani!

EEG spremembe so sumljive, da gre za pogoje v možganih, zaradi katerih lahko prihaja do epileptičnih napadov. Vendar en napad, še ni epilepsija. Več vam bo pojasnil nevrolog, ki se pogosteje ukvarja z epilepsijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša vam hvala za odgovor,
lep pozdrav,

Mojca

New Report

Close