Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija dvojni vid?

dvojni vid?

ZAnima me kaj je dvojni vid?

Kako se reče vidu ko fokusiramo nekam v bližino, na drugi strani se nam pa slika podvoji? To se mi pojavlja najverjetneje zaradi anisometropije. Pri takem fokusiranju je slika za fokusom iz enega očesa bolj ostra kot druga.

Dvojni vid: obstaja vec vrst lahko pri gledanju z enim očesom, vi pa navajate pri gledanju z obema očesoma. Res je ena od vzrokov za dvojni vid lahko tudi anizometropija -to je razlika v dioptriji med obema očesoma. Zraven tega gre lahko še za pomanjkanje fuzije to je da se sliki ne združita pri pogledu na blizu.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Razliko imam kar precejšnjo

L: +3
D:-0,5

Ali sploh obstaja neka rešitev da nebi imel problemov pri gledanju?

+3 imam že od malega, ni bilo koregirano.

– 0,5 se mi je pojavil zaradi večletnega bližinskega dela. Od takrat imam tudi te težave (fuzija). Kaj mi predlagate?

Taka razlika v dioptriji je zelo dobra indikacija za korekcijo dioptrije na očesu, ki je +3,0. seveda pa morate pred tem narediti potrebne preiskave. Informativni pregled s posvetom je v naši ambulanti brezplačen in neobvezujoč. Več informacij najdete na internetni strani http://www.morelaokulisti.si

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close