Najdi forum

DUŠEVNO ZDRAVJE

Pozdravljeni! Ker ne vem na koga bi se obrnila bi bila zelo hvaležna za nasvete. Vedno bolj pogosto se mi dogaja, da sem slabe volje in to brez razloga. Razumem slabo voljo, ko se kaj zgodi ampak pri meni se pojavlja brez razloga in vedno bolj pogosto. Me zelo izmuči, nimam volje za nič, več me ne veseli druženje (imela sem dosti prijateljic zdaj je moj edini prijatelj moj fant) Ko grem z njim na kakšno zabavo sem vedno slabe volje in si želim, da bi ostala doma, grem pa zato, ker vsakič upam da bo boljše in bom uživala. To se mi ne dogaja vsak dan ampak imam takšne dni, ko mi več ni niti do tega, da bi se stuširala ali jedla, ker enostavmo nemorem zaradi preslabe volje in ne grem niti iz postelje. Nekaj najhujšega pa mi je, da ko sem dobre volje si mislim da bo kmalu spet slabo. Vse sem začela videti slabo in mislim samo negativno, kar povzroča dosti svaj med mano in fantom in vedno sem razlog svaje jaz. Najbolj težko pa mi je za njega, ker vem da se zelo trudi s prenašanjem moje volje in me skrbi kaj bo v prihodnosti zato bi rada da mi kdo svetuje kako lahko izboljšam svoje počutje in začnem gledati na vse bolj pozitivno ker se trudim ampak enostavno nemorem in nevem kaj je problem.

Pozdravljena,

takšna slaba volja, ki traja dalj časa in prinaša tudi sicer izgubo nekega veselja do življenja in dejavnosti, kar kliče, da ji prisluhneš- da prisluhneš sebi, svojemu telesu in se posvetiš sebi- morda začneš s tem, da pregledaš svoje spalne in prehranjevalne navade, pa to koliko se gibaš- kako skrbiš za svoje telo, ti dobro služi, se dobro počutiš v njem? Telesno in duševno zdravje sta namreč zelo povezana in skrb za dobro telesno počutje je tudi temelj duševnega zdravja. Potem pa seveda ni odveč, da poiščeš pomoč strokovnjaka, ki ti bo stal ob strani ob iskanju vzroka za tvoje “slabo voljo”. Življenje namreč ni sivo in ni črno belo in prav je, da ga vidiš in občutiš v vseh odtenkih- tudi žalost je del te pisane palete, vendar prav tako veselje, radost, navdušenje, volja do ustvarjanja…
Želim ti vse dobro, pa oglasi se še, lp
Bernarda

New Report

Close