Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Arhiv Sociala Arhiv – Sociala DSP v Avstriji, ve kdo?

DSP v Avstriji, ve kdo?

Zivjo jaz pa mam eno vprasanje ce mogoce kdo kaj ve o tem. S hcerko in partnerjem se zelimo odseliti v avstrijo in smo ze si ogledovali stanovanje in vse ampak sedaj je on edini redno zaposlen in me zanima ce drzava oz obcina pomaga kaj zraven placevat stanovanje in ce bi jaz kaj dobivala kot kakso denarno pomoc.

živim in delam v avstriji in res ne rabim rakih tukaj, ki bi vlekli državno pomoć

Avrtorica teme, zakaj pa raje kot, da razmisljas o Dsp, ne vprasas, ce kdo ve za kaksno delo v Avstriji?

Kolegica dela gori, je dobila poškodbo kolena na delu, potem so jo odpustili, oz zmanjšali ure in je dala odpoved, je šla na zavod, zanimivo, gori je baje DSP večja ko minimalna plača v Avstriji. Vsaj tako ona razlaga, menda drži.

Verdammte scheissidioten.

Kar v sloveniji ostani, klošarka – službo si najdi, ne pa iskat sociale po tujini.

Avtorica, super da si vprašala, kar pogumno in držim pesti da ti uspe dobit DSP. Super! Rajši DSP v Avstriji ko crkovanje v Sloveniji, absolutno.

Dobili boste otroški dodatek. Če bo partner zaposlen pa socialne pomoči ne. V tem primeru se pač smatra, da vas partner preživlja. Seveda lahko tudi goljufate, vendar v germanskih državah lahko pri takih balkancem domačim goljufijam, hitro končate v zaporu,…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close