Najdi forum

Pozdravljeni.
Pred devetimi leti sva kupila hiso. Oba sva vzela kredit (moj mesecni obrok je nizji, ker imam precej nizji dohodek). Zanima me, vkolikor greva narazen in se hisa proda in odplaca kredit, ali gre preostanek denarja na pol, ali vec pripada njemu, ker je pac vec placeval? V casu skupnega bivanja je nakupil se avtodom, kombi in pocitnisko prikolico in coln.
V sahu me drzi, ker ve, da z dvema otrokoma (nista njegova) in mojimi prihodki ne morem preziveti, zato si dovoli vse vrste nasilja, jaz pa enostavno ne zdrzim vec. Nimam niti avta, ker me je preprical, da sem svojega prodala, skratka nic nimam in ne vem kako naj se resim tega pekla!

Hvala za vas cas in lp

Po slovenski zakonodaji ti pripada polovica vsega premoženja pridobljenega v zakonu (ali izvenzakonski skupnosti) – ni pomembno koliko je kdo plačeval. Po domače: hiša se proda, poplača oba kredita, razlika pa se razdeli na pol. Pripada ti tudi polovica avtodoma, kombija, čolna in prikolice, in prihrankov.

Ne pusti se prestrašiti. Boš pa verjetno potrebovala odvetnika; pozanima se o brezplačni pomoči – morda ti pripada.

Srečno!

New Report

Close