Najdi forum

Drugačnost je moderna

Človek, ki izstopa iz povprečja, daje svoji okolici/družbi več, kot povprečen človek. Naj bo to na enem ali več področjih.
Ni potrebe, dabi bil ekshibicionist ali ekstremnež.
Ljudje, ki so si v življenju želeli več, so odgovorni za napredek človeštva.

Govorim o pozitivnih dejanjih in izstopanjih. Z negativnimi se sploh ne ukvarjam.

Zanima pa me, če nekdo iz mojega stavka takoj dobi idejo o negativnem ali materialnem, kakšen je potem ta človek?[/quote]

Drugačnost sama po sebi ni nič slabega. V mislih pa sem imel nekaj drugega. Poudarjanje svoje “posebnosti” z namenom vzbujanja pozornosti in dokazovanja svoje razgledanosti (beri: večvrednosti), kar velikokrat sovpada tudi z vsiljevanjem svojih nazorov kot edinih pravilnih.[/quote]

To, o čemer ti pišeš, ni nobena drugačnost ali nadpovprečje, ampak potreba zakompleksanih ljudi, da to so. Problem pa je v tem, da vedno bolj opažam, da si pri nas tako označen, tudi če ne poudarjaš tega. Če pač nisi po nekih povprečnih standardih, dobiš etiketo oz. več etiket.

Kdo pa pravi, da je moderno?
Homoseksualec? Ne bo držalo, ko se jih pa večina izogiba, se jim posmehuje, jih ponižuje. Torej ni ravno fajn, če si homoseksualec.
Vegeterijanec? Ja, jih poznam nekaj. Vendar še vedno krajšo potegnejo kot vesejedci. Prideš na zabavo, kjer je vedno pretežno mesna hrana (razen, če ni gostitelj vegeterijanjec, samo na vege zabavo še nisem naletela). Kup sitnost, če si vegeterijanec.
Športno multiaktiven? Ja to je pa pametno, če si v dobri kondiciji, aktiven, zdrav. Samo kaj, ko je večina ljudi vse bolj lenih in vse manj aktivnih, vse manj fit. Se pravi,d a jih tudi ta krik mode ne potegne. Škoda.
Osveščen v smislu zdravega življenja? Vse bolj smo debeli, vse več je bolezni, zaradi prehrane, lenobnega lajfa, kajenja, alkohola. Zgleda, da tudi da moda ni moda.
Odkačen? Kaj naj bi to pomenilo? Mogoče, da hodiš neumit okrog, neopran? Taki tudi niso ravno sprejeti.
Imeti drugačno mišljenje od večine? Ja, in če nisi kot ovca v čredi, te izločijo, nimajo pa te za modernega.
Vohati kravi rit? Takih ljudi pa sploh ne poznam. Še nisem slišala za nikogar, ki bi to počel pa sem doma na podeželju, kjer je precej krav. Tudi za pogovarjanje z drevesi še nisem slišala, slišala pa sem, da se eni pogovarjajo z rožami. Ne vem, če je to moderno, ker je zelo zelo redko.
Enim pa spijo psi v postelji, ampak po mojem bolj poredko. Dvomim,da parček veselo seksa, zraven pa je v postelji še pes.
Ne vem no, ampak naštela si same take stvari, ki so vse prej kot moderne? Ali pa jaz modernost narobe razumem?

Odpiranje glav je nujnost, saj od “ovčereje” ni napredka. Cenim ljudi, ki si upajo povedati, kaj mislijo in pri tem ne ponavljajo istih stvakov, kot so jim jih trikrat vcepili drugi in ki se ne trudijo ugajati in biti v svoji negotovosti *sprejeti* za vsako ceno.

New Report

Close