Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Druga hrana in zaprtje

Druga hrana in zaprtje

Pozdravljeni!

Malo sem pobrskala po iskalniku, pa nisem našla odgovora na moje vprašanje.

Moja punčka bo čez 9 dni stara 6 mesecev in počasi sva začeli z uvajanjem druge hrane. Prvi teden sem ji dajala izstisnjen sokec jabolka in korenčka, po nasvetu patronažne setre, nato doma narejeno kašico iz kuhanega jabolka in hruške in je bilo vse vredu. Potem sem ji dala par dni kašico iz kuhanega jabolka, hruške in korenčka, posladkala pa sem z malo zmečkane banane. Tukaj pa je nastal problem, ker sedaj punčka ne kakaka že 5 dan. Sicer je hčerka dobrovoljna in ne daje vtisa, da bi jo kaj tiščalo in ponoči spi tako kot prej, se še vedno dojiva na povprečno 3 ure. Me je pa začelo skrbet. Včeraj sem ji dala za pit vodo v kateri sem prekuhala par suhih sliv v upanju, da bo lažje kakala. Ne vem ali delam prav. Kaj lahko naredim? Prosim za kakšen nasvet. Koliko časa je še normalno, da ne kaka?

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Tina

Dober večer, Tina 32
v iskalniku je kar nekaj odgovorov na to temo. Tudi za zaprtje 6 mesečnikov, ko jim začnemo uvajati gosti hrano. Sicer ni povsem individualni nasvet, vendar je približno tako pri vseh.
Nekateri dojenčki kakajo 3x dnevno, drugi 1x tedensko, oboje je enako normalno. Dokler je otrok brez bolečin, brez težav, potem ni panike. Lahko skuhate zelo sladke kamilice, pa jo bo pognalo.
Sicer preberite naslednje teme:

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala Tanč:) za odgovor. Bom poskusila še z sladkanimi kamilicami. Upam, da nama bo uvajanje steklo, sicer se nama nikamor ne mudi, počasi bova že pršli na zeleno vejo:))

lep pozdrav!

Tina

Kar počasi, Tina,
tukaj se res nikamor ne mudi. Je pa užitek, ko poskušajo novo hrano in jim tekne.
Lep vikend,
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljena Tanč!

Jst pa moram tukaj najavit, da je moja punčka končno kakala! Je bilo hudo, ampak ji je ratalo:) Kakec ni bil trd, je pa bila “klobasa”, ki je bila za našo punčko očitno trd oreh. Pokakala se je pa za cel teden!

Me pa zanima, če bo naslednjič boljše, ali bomo imeli sedaj nekaj časa take boje? Kako naj sedaj nadaljujem z uvajanjem? Vem, da korenček in banana zapirata, ali naj ju sedaj čisto izločim iz jedilnika? Kako je z hruškami? Ali lahko naredim naprimer pirejček iz cvetače in krompirčka za zelenjavni obrok? Vsekakor ji ponujam veliko več tekočine kot prej in jo hčirka tudi lepo sprejema. Tudi doji se raje kot pa na začetku uvajanja druge hrane.

Vem, da se veliko piše na to temo, ampak vseeno vas prosim, če nama posvetite še malo vašega časa:)

Lep pozdrav!

Tina

Čestitam, draga Tina32,
sedaj pa hrano, ki ne zapira, veliko tekočin in upajmo, da je bilo to samo nepijetna epizoda. Morda čaj proti zaprtju vsak drugi dan, to škodilo ne bo.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala Tanč, res sem vam hvaležna, da naju takole opogumljate:) in za vaše nasvete, ki jih delite in seveda za vaš čas!

Želim vam vse lepo!

Tina

New Report

Close