Najdi forum

droge v šoli

Pred rave-diskotekami kot jim praviš, se ti bodo samo v fris režali, če jim s kako zloženko pred nosom mahaš. Takrat je vlak že odpeljal.[/quote]

Saj program varne uporabe drog ni preventiva, ne poziva k NE-uživanju drog, ampak svetuje, kako uživati droge na najmanj škodljiv način. Recimo, da je treba piti (v program varne uporabe sodi recimo deljenje brezplačnih napitkov na rave-partijih). In verjemi, da uživalci ekstazija niso nobeni tupci in se teh nasvetov tudi držijo (predvsem pomen pitja). Varna uporaba tudi opozarja na nevarnejše ponaredke oz. variacije ekstazija (oz. kako jih prepoznati), ki lahko povzročijo smrt ipd. In tudi to je za uživalce ekstazija koristna informacija, za katero so hvaležni in tudi sami iščejo za takimi informacijami.

A potem na rave partyje hodijo samo odvisniki?
kako da potem svoje otroke spustite tja med te mamilarje?

Saj jih ne, ker so stari pet let.;-)

Itak da nisem za to, ker je to dobra reklama za jemanje drog!

In ko greš v petek zvečer skozi staro Ljubljano in vidiš tam množice deklic, starih 13, 14,15 let v krilcih, ki komaj kaj skrivajo, ki se opotekajo, režijo, prevračajo, spotikajo, tulijo…si lahko misliš le to: A jim v šoli niso povedali…
Nehajte se sprenevedat. Taki otroci namajo sami v belem svetu – bolj v črnem svetu – še kaj delat, ker še ne znajo ločiti zrnja od plev, ker se še ne znajo odločit v ključnem trenutku.
Jaz si mislim – uboge/i! Le kje so njihove mame in ponosni očetje? Ali jim je vseeno za otroke, ali jih nimajo radi, ali delajo kot utrgani, da bodo čim več zaslužili, ali sedijo v gostilni, ali se grejejo pri ljubici/ljubčku… Ne, nihče me ne bo prepričal, da je droge mogoče VARNO jemat. Ker varnih drog ni. Prav je, da otroci zvejo za droge in za njihove nevarnosti, ne pa za “varno” uživanje oz. drogiranje. Ker je slednje laž.


Kako pa veš koliko so stare??

Veš, ti si se že mal postarala in že zdavnaj ni več tako, da so tiste, ki izgledajo mlajše od tebe stare 14.

Sej naj kar mamice tu povedo, koliko jih ima take hčerke, ki pri 14-tih pijane ponočujejo ob petkih po ljubljani??

Megaboy, hvala za komentar o moji starosti. Žal pa imam hči staro natančno 14 let in vem kam vse hodijo njene sošolke. Pa v srednji šoli delam in imam mislim da nadpovprečno dober pregled nad tem kam 14,15,16,17… letna mularija zahaja. In kdaj in do kdaj smejo biti zunaj!

*katka*, absolutno se strinjam s tabo in sem popolnoma na tvoji strani.
Tudi janža ima prav.

Tudi jaz ne soglašam promocijo “varne” uporabe drog. Pri drogi sta samo dve poti. Ali jo jemlješ, ali pa NE jemlješ. Vmesne poti ni. Varnega uživanja drog ni, ker je to kljub vsemu le uživanje drog.
Edino varno uživanje drog je le NEuživanje!

o ja seveda je .. saj ne da jjo jemljem ampak je…bo otrok 1. probal naprimr ekstazi in nebo pil vode bo pojedu par tabletk kr nebo učinka v sekundi p bo dehidriru p skup padu…pristau na urgenci…halo neki p že rab vedt..al p če bo komu pomagu d nebo stau k hlod k se mu bo kšn pred očmi sesu….

od vsakga je pa odvisn če bo drogo probu al ne

lahko bi to tud primerjal s seksom: al seksaš al pa ne( sj ni važn varn seks z zaščito(spb in nezaežlena nosečnost!!))…. O JA PA JE!

sama kot 16letni otrok soglašam in podpiram informiranje

Veš kaj, ne bodi tolk samozavestna. Poznala sem kar nekaj ljudi, ki so že pokojni zaradi droge. Vsi, brez izjeme, so govoričili podobno, kot sedajle ti. Vsi so govorili, da oni uživajo drogo na varen način, da se njim ne bo zgodilo, da bi se predozirali in… in… in… Aja, jaz lahko neham kaaadar hočem.
Tukaj delaš primerjavo s seksom, ki je naravnost patetična. Seveda imaš varen seks in nevaren seks. Najvarnejši je pa itak, če ga sploh ni. Ampak pri drogi je drugače. Droga je nenaravna praksa in je že kot taka sama po sebi nevarna. Spolnost pa je popolnoma naravna stvar in če se prakticira na primeren način, ni z njo popolnoma nič narobe. Osrečuje te, medtem ko te droga samo navidezno osrečuje, na koncu pa te uniči. Tudi če je “samo” trava!

varno uporabljanje drog… me zanima koliko ljudi tukaj uživa ob kavi ali pa ob čaju… definitivno bi v šolah morali učiti o varni uporabi droge.. star sem 16 let in kadim travo 2 leti. posledice: nobene. in zdaj se bo našel nekdo ki je pameten oz. ki misli da je pametn in mi bo začel razlagat o tem kak je trava nevarna… alkohol je nevarn. pa vendar je nelegalna marihuana in ne alkohol. nevem točno koliko ampak okoli 1% kadilcev marihuane prestopi na trde droge (kokain, heroin…) meni osebno se uporaba trdih drog upira. večina otrok je prestrašenih ko jih starši učijo kak je trava nevarna itd itd. pol pa jih enkrat sovrstniki prepričajo da poskusijo. in kaj se pol zgodi? ugotovijo da to ni nič takega. in potem ne vedo ali so jim starši lagali o travi ali sami nevejo. iz tega sledi pol razmišljanje o ostalih drogah (če je trava ql je vse ql). in tukaj je nevarnost za travarje. mogoče bi še povedal da je overdose pri travi 14kg v 1 uri. torej je overdose nemogoč. ne rabite bit neki strokovnjak da ugotovite da ni možno skadit 14kg nečesa v 1 uri. sem šel off-topic vendar bi poučevanje o drogah vsekakor moralo biti prisotno v šoli.

Kadiš travo 2 leti in praviš, da posledic nobenih. V redu. Kadi jo 10 let, pa boš videl pol. Alkohol je nevaren, seveda, ampak on deluje hitreje in bolj dramatično. Trava pa te privede do iste stopnje. Uničuje te sicer počasi, ampak nič manj zanesljivo. Jaz sem jo kadila 10 let in verjemi, da sem včasih razmišljala točno tako kot ti. Danes bi pa dala vse, da ne bi bilo nikoli tistega – prvič. Trava mi je vzela kake polovico možganskih celic. Moj spomin je porazen. Ničesar si ne zapomnim, vse si moram zapisovati. Ko gledam slike iz srednje šole, za več kot polovico folka ne vem imena, kaj šele priimka. Moji živci so uničeni. Zelo hitro se razjezim, ali padem v depresijo. Moje življenje je ena sama borba sama s sabo, da ne padem v kako čudno duševno stanje. Ampak to borbo vodim s trezno, čisto glavo brez kakršnihkoli substanc že 8 let in ravno tako menim, da je ni droge, ki bi bila neškodljiva. Čim prej nehaj, da ne boš nekoč na istem.

če mene vprašate si moramo mi najstniki v glavi sami dopovedat (če si tuk pametn) da ankol ne bomo pršl do tega da bomo užival drogo…ker ko je tisti trenutek ko ti tvoji sovrstniki ponudjo drogo na bo zram trebe ne tvoj ati pa ne tvoja mama…čisto sam boš v tem šitu in zato če si pametn boš reku NE in se v nadalnje izogibal tej družbi….če pa si že res v taki situaciji pa ti ponujajo okol travo ko si u tistem krogcu pa se sam nared da jo potegneš,zram se pa smej…oni se bojo režal ko bojo zadeti,ti pa se boš režaal NJIM…..

torej to sn hotla povedat da u tistem trenutku ko te vprašajo če boš potegnu al pa take fore je pomembn da rečeššš….kaj že???—>NE!!!!
ČE TI PA ŽE U ŽIVLEJU NE GRE DOBR,GA USEN IZKORIST KO GRAFIKA JE PA USEJEN DOBRA,ZATO ŽIVI ŽIVLJENJE KUKR SE GA LE DA!!! XD XD…

Ql, JMNH. Dobro si povedal, da si moraš izdelati lastno mnenje že prej, ker staršev v ključnem trenutku ne bo zraven in kako je pomembno da rečeš ne. Malo me pa vseeno moti, da bi v tistem krogcu, ko ti ponudijo, samo glumil, da potegneš. Zakaj že? Se mar sramuješ svojega stališča? Reci ne, ampak naredi to s ponosom. Naj vidijo, da ne kadiš, ne pa da se delaš da kadiš, samo da te ne bodo zasmehovali. Itak bi ugotovili, da nisi potegnil, ker žerjavica ne bi zažarela. Potem bi se ti šele posmehovali! Tedaj bi šele zares izpadel slabič, ker se pretvarjaš in ne stojiš trdno za svojim prepričanjem. Mladi ljudje občudujejo pogumne ljudi, ki si upajo javno zavrniti kak postopek, ki ga dela večina. Pa čeprav tega na videz ne priznajo.

New Report

Close