Najdi forum

Vsi, ki ste me tako skritizirali, moj namen je bil le odgovoriti Rafaelu na vprašanje; mlada sem, zato moje izkušnje z drogami. Vsekakor ne mislim, da sem pametna in da sem frajerka ali kaj že vse pravite o meni, opisala sem le moje trenutno stanje s temi nelegalnimi stvarmi.
Veste, jaz se popolnoma dobro zavedam, kako to vse žge moje možganske celice, ampak to zavedanje mi pač očitno ni dovolj, se bom že sama naučila iz svojih napak, pa tud če me bo pri štiridesetih začelo trgat, bo mene, ne vas!!!
Za vse vas, ki pa mi tako zelo očitno nasprotujete naj dodam le še to, da imam življenje popolnoma urejeno in da ne bežim pred nobenimi problemi, le vdajam se drugačnim (in tudi žal škodljivim) užitkom kot vi, ali kratko malo; jebat ga(pardon) ljubčki moji, navadite se, da smo v tretjem tisočletju! Pa še enkrat si preberite moj zaključek prejšnjega besedila-to mislim na zadnjo frazo,da me ne boste spet ponovno napačno zastopili in presodili.
In opravičujem se, ker sem bila že prej anonimna, za vse tiste, ki jih je to tako motilo, sedaj pa jim bo moje ime menda kar vse razjasnilo…
MAJA

p.s.NINA: ti si vzor vsej mladini, ki včasih le poskusi te prepovedane sadeže; ne le da si vzor, vsekakor si punca, ko bo še daleč prišla, razmišljaš z glavo in to sem jim tudi jaz želela dopovedati, pa so me žal razumeli napačno. Osebno tebi želim še veliko uspehov!!!

Jaz sem že enkrat napisal, da občasno pokadim kakšno travo, ampak to je zelo redko, včasih enkrat ali dvakrat na leto.
Naj pa ti povem nekaj drugega. Ti praviš, da držiš vse niti v svojih rokah, ampak, ko si začela z travo, si si verjetno govorila, da kaj več pa ne boš poskusila. Zdaj si prišla že na kokain in si praviš, da na heroin pa ti že ne boš šla.Ali morda ljubiš življenje kadar si zadeta? Če si kaj prebirala časopise in gledala TV, si zagotovo zasledila članek o najmlajši žrtvi heroina v SLO. In ta žrtev je bila hči od moje prijateljice, in je tudi govorila, da ne bo nikoli uživala heroin, ko jo je mama prvič zalotila z travo. Zato se malo zamisli in pusti vse te substance. Verjemi, da je življenje lahko lepo tudi brez tega. In kot zase trdiš, da imaš pamet, potem to pamet uporabi. Lep pozdrav John!

Jaz sem že enkrat napisal, da občasno pokadim kakšno travo, ampak to je zelo redko, včasih enkrat ali dvakrat na leto.
Naj pa ti povem nekaj drugega. Ti praviš, da držiš vse niti v svojih rokah, ampak, ko si začela z travo, si si verjetno govorila, da kaj več pa ne boš poskusila. Zdaj si prišla že na kokain in si praviš, da na heroin pa ti že ne boš šla.Ali morda ljubiš življenje kadar si zadeta? Če si kaj prebirala časopise in gledala TV, si zagotovo zasledila članek o najmlajši žrtvi heroina v SLO. In ta žrtev je bila hči od moje prijateljice, in je tudi govorila, da ne bo nikoli uživala heroin, ko jo je mama prvič zalotila z travo. Zato se malo zamisli in pusti vse te substance. Verjemi, da je življenje lahko lepo tudi brez tega. In kot zase trdiš, da imaš pamet, potem to pamet uporabi. Lep pozdrav John!

Jaz sem že enkrat napisal, da občasno pokadim kakšno travo, ampak to je zelo redko, včasih enkrat ali dvakrat na leto.
Naj pa ti povem nekaj drugega. Ti praviš, da držiš vse niti v svojih rokah, ampak, ko si začela z travo, si si verjetno govorila, da kaj več pa ne boš poskusila. Zdaj si prišla že na kokain in si praviš, da na heroin pa ti že ne boš šla.Ali morda ljubiš življenje kadar si zadeta? Če si kaj prebirala časopise in gledala TV, si zagotovo zasledila članek o najmlajši žrtvi heroina v SLO. In ta žrtev je bila hči od moje prijateljice, in je tudi govorila, da ne bo nikoli uživala heroin, ko jo je mama prvič zalotila z travo. Zato se malo zamisli in pusti vse te substance. Verjemi, da je življenje lahko lepo tudi brez tega. In kot zase trdiš, da imaš pamet, potem to pamet uporabi. Lep pozdrav John!

ja irena prou mas, brez droge moje zivljenje res ni popolno. Drogo jemljem zato da resujem probleme, ne zato da se obcasno ‘pozabavam’, in brez nje res ne vem kako bi prezivu….dober da obstajajo droge da z njimi polnim razne praznine.dobr da odmerajo mozganske celice, saj smo skoraj vsi ki smo tuki napisali svoje izkusnje o drogah fakultetno izobrazeni in jih imamo ful prevec….

ce mislis, da je tvoje pocetje pac brez posledic, je tvoje misljenje napacno. ce se z drogo zabavas, je tvoje zivljenje brez nje torej dolgocasno. droga ti pac pomeni “rekreacijo”.

Jaz tu ne vidim vprasanja zase, John, morda si ga hotel zastaviti neimenovani?

Se opravičujem, se mi je tisti tekst kar nekako vrinil. Tebe sem mislil vprašati, kaj meniš o tem, kar sem prebral v časopisu, da nekateri zdravniki in znanstveniki pravijo, da trava preprečuje nekaj vrst raka. Kaj ti meniš o tem? LP John

Star sem 33 let. V svojem življenju sem imel priložnost poskusiti vse vrste drog, saj sem nekaj časa preživel na Nizozemskem. Rad bi povedal da kadim travo že 15 let skoraj vsak dan in ne čutim zaenkrat še nikakršnih posledic. Trde droge nisem poskusil nikoli in tudi alkohola popijem zelo malo. Dejstvo je da od vseh psihoaktivnih drog je trava najmanj škodljiva. Pozitivna lastnost trave je tudi ta da pri travi ni fizične odvisnosti kot pri nekaterih ostalih drogah, ki so celo legalizirane (alkohol in cigareti). Mislim da bi morali travo legalizirati za radi več vzrokov: medicina (vzpodbuja apetit…), predelovanje v izdelke (papir, vrvi, …). Na prste bi stopili tudi dilerjem, ki prodajajo s strihninom špricano in sploh vprašanje kakšno travo. Povečala bi se tudi državna blagajna saj je pri nas veliko uživalcev te rastline. Se pa strinjam, da je vsaka odvisnost pri kateri je človek omamljen škodljiva.

Nisem zasledila, da bi raka marihuana preprecevala, sem pa spremljala zadevo v ZDA, kjer so terminalnim bolnikom z rakom omogocili kaditi marihuano (ter lajsanje bolecin). Veliko je “zavbic”, ki bi naj mimo “ortodoksne” medicine preprecevale in zdravile raka. Pri tem se, ce smo onkoloski bolnik, moramo odlocati pac po zdravi pameti. Varovati se moramo taksnih “terapij”, ki bi nam poslabsale zdravje, ki niso preverjene, ki nas fizicno izcrpavajo, ki od nas terjajo znatne stroske, zlasti in najbolj pomembno pa (!), ki terjajo, da prestavimo medicinsko zdravljenje raka ali se mu sploh odpovemo.

Jaz kajenja marihuane definitivno ne bi priporocila bolnikom z rakom na pljucih in roko dam v ogenj, da jih ne bi ozdravila…

Marsikdo se tudi zavzema (znanstveniki niso izjema) za legalizacijo drog. Tudi med znanstveniki so taki, ki so marihuani naklonjeni. S tem nas tukaj poucuje tudi edvin, ki zagotavlja, da imajo uporabniki drog tudi fakultetno izobrazbo (vendar mislim, da o tem nihce ne dvomi). 🙂

Ker se tukaj pa vendarle pojavlja dvom o skodljivosti drog, bom navedla nekaj najnovejsih izsledkov raziskav, objavljenih v uglednih znanstvenih revijah. S tem nocem nikogar napadati, vendar zelim, da se tisti, ki tukaj trdite, da droge jemljete odgovorno in imate nad tem nadzor, zavedate tudi njihovih posledic. Odlocitev je jasno vasa, ne zdi pa se mi prav, da tukaj na veliko filozofirate o neskodljivosti in zavajate druge. To so samo povzetki, daljse clanke pa dobite po virih, ki jih navajam.

Ecstasy povzroča okvare kognitivnih dejavnosti
Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry
19. maj 2000

Ecstasy (3,4-metilendioksimetamfetamin (MDMA) in njegove izpeljanke) je skupno ime za skupino razmeroma razširjenih rekreacijskih drog. Raziskave na živalih so dale zaskrbljujoče rezultate glede nevrotoksičnosti velikih odmerkov na osrednje serotoninergične sisteme, prag nevrotoksičnosti pri ljudeh pa ni jasen. Nemški raziskovalci iz Aachna so v raziskavi, katere rezultate so objavili v junijski številki revije Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry (J Neurol Neurosurg Psychiatry 2000; 68: 719-25), ugotovili, da tudi občasno jemanje ecstasyja v majhnih odmerkih okvari kognitivne dejavnosti, učinki so lahko kumulativni, spremembe pa nepovratne.

Ecstasy povzroča zmanjšanje zalog serotonina v striatumu
Neurology
28. julij 2000

Ecstasy, kemično znan kot metilendioksimetamfetamin (MDMA), povzroča sproščanje serotonina iz živčnih celic. Serotonin sodeluje pri nadzoru našega počutja, zaznave bolečine, spanja, apetita in čustev. Uživalci ecstasyja navajajo okrepljeno samopercepcijo in izrazitejše čustvovanje. Podatki kažejo, da uživanje MDMA pri ljudeh lahko povzroči masivno sproščanje serotonina in s tem zmanjšanje njegovih tkivnih zalog. S tem lahko razložimo posledice na obnašanje, ki jih opažajo po prenehanju učinkovanja MDMA (depresija, upočasnjen govor in gibanje). Z nadaljnjimi raziskavami bi lahko ugotovili, ali bi z zvišanjem ravni serotonina pri ljudeh, ki prenehajo jemati ecstasy, lahko pomagali odpraviti nekatere abstinenčne težave.

Večje tveganje za srčni infarkt pri mladih rednih uživalcih kokaina
Circulation
1. februar 2001

Ameriški raziskovalci iz University at Buffalo Toshiba Stroke Research Centra so v januarski številki revije Circulation (Circulation 2001; 103: 502-6) poročali, da je redno uživanje kokaina pri mlajših odraslih povezano s 25% večjim tveganjem za srčni infarkt.

Zloraba metamfetamina lahko povzroči dolgotrajne okvare možganov, Neurology
28. marec 2000

Metamfetamin povzroča spremembe v možganih, ki jih je mogoče dokazati še dolgo po prenehanju zlorabe, so ugotovili ameriški raziskovalci z UCLA v raziskavi, katere izsledke so objavili v marčni številki Neurology (Neurology 2000; 54: 1344-9).

Zloraba metamfetamina povzroča dolgotrajne spremembe v možganih
American Journal of Psychiatry
7. marec 2001

Dosedanje študije na živalih so pokazale nevrotoksično delovanje metamfetamina na dopaminske živčne končiče in nekatere druge vrste živčnih celic. Ameriški raziskovalci iz Brookhaven National Laboratory in State University of New York v Stony Brooku so skušali z dvema študijama odkriti podobne spremembe pri ljudeh, ki so v preteklosti kronično zlorabljali metamfetamin. Rezultate so objavili v marčni številki revije American Journal of Psychiatry.

Zloraba alkohola v zgodnji in srednji adolescenci okvarja pomnjenje Alcoholism: Clinical & Experimental Research
15. februar 2000

Najstniki, ki uživajo velike količine alkohola med zgodnjo in srednjo adolescenco dosegajo slabše rezultate na testih priklica besednih ali nebesednih podatkov, je ugotovitev študije, ki so jo raziskovalci z University of California objavili v februarski številki revije Alcoholism: Clinical & Experimental Research.

Hrepenenje po tobaku zvečuje hrepenenje po drugih drogah
National Institute on Drug Abuse
1. marec 2000

Dve študiji, ki ju je podprl ameriški National Institute on Drug Abuse (NIDA), sta pokazali, da je hrepenenje po tobaku povezano z zvečanim hrepenenjem po drugih drogah pri odvisnih osebah, ki so hkrati tudi kadilci. Tudi programi zdravljenja odvisnikov naj bi bili manj uspešni, če bolniki nadaljujejo s kajenjem. Obe raziskavi, ki kažeta na skupne značilnosti in interakcije med kajenjem tobaka in uživanjem kokaina in opioidov, sta bili objavljeni v februarski številki revije Experimental and Clinical Psychopharmacology.

Hvala za odgovor. Lep pozdrav John.

pozabu si povedat da je dobra za oci ker izenacuje krvni pritisk v oceh. In to je menda ful dobro za ocesni glavkom….

od kje pa ves da je moje misljenje napacno? Kaj pa ce je tvoje misljenje napacno. Jst sem probu in vem da ni bilo nic narobe. Ravno tako pa bi ti tudi jaz navedel cel kup strokovne literature kjer so podpisani znanstveniki ki teste na drogah izvajajo, ne pa neka x organizacija ki nikol noben ni slisal o njej…tko da ti imas samo negativne vire, jst imam pa cel kup pozitivnih….

ce se z drogo zabavam mi je moje zivljenje dolgocasno…od kje ti tak glup zakljucek?? Enako bi jaz lahko rekel. Ce te nevem dolocena stvar zabava (nedeljski shoping npr) ti je zivljenje brez tega dolgocasno…a se ti zdi ta stavek logicno..kako je lahko zivljenje dolgocasno zaradi ene stvari…

sicer pa sploh ne vem kaj imas ti govoriti o drogah ker nisi se nikoli nic probala. Najprej probi potem pa pametuj. (ce si probala potem sorry) Ce imas pa samo vire ki jih imas (to so negativni) si si pa sama kriva da si tok ozko usmerjena da vidis samo tisto kar hoces videt.

ja, ja, pa oba sta pozabila napisati, da si pametnejši in da dlje živiš.
kakšna vzora mladim, res.
Čao!

X: “Kadim ze 40 let po dve steki na dan, pa mi ni se nic! Kdo sploh pravi, da kajenje skoduje? Ma kaksen rak, prosim lepo! Jaz sem zdrav ko dren! Pa nehite tu z nekimi negativnimi dokazi pa glupimi zakljucki. Me ne zanimajo… kh, kh, khhhh! Kadarkol lah neham, tolk da veste! Ampak zakaj bi… kh, kh…”

Prosila bi te tudi za pozitivne vire, edvin. Moji viri (lahko si jih pogledas v vprasanje Ireni) so priznane strokovne znanstvene revije, ki uporabljajo priznane statisticne metode v raziskavah.

to je res dobro za ocesni glavkom, za oko pa ne – kmalu ga izgubis! Pri ocesnem glavkomu se nic ne caka, pa zavbe uporablja, takoj je treba ukrepati!

Morda pa je tvoje visoko izobrazevanje, edvin, potekalo kar na medicinski fakulteti, ko dajes take pametne in strokovne nasvete? Ceprav se mi zdi, da si jo obiskoval bolj v svojih halucinacijah, kot pa v realnosti…

Die High

Going down slow, how low can you get
Before you break yourself and wake up in a sweat
On the killing floor with the damage done
You can pity yourself but your race is run
You can climb the walls without reaching the top
And the higher you feel the further you drop
But you just want to get high
Going one step further, slipping down the line
You’re living your life on borrowed time
How much abuse can you take from yourself
Is your addiction worth more than life itself
When you make the bet you have to pay the debt
And if you’re lucky you can live with your own reget or you can get high

Get high push your luck to the limit
You’re gonna die high
Get high if you think you can win it
You’re gonna die high
Don’t lie cos you’re stuck right in it
You’re gonna die high
Get high why the @!#$ are you in it
You’re gonna die high

There’s a lot of good reasons but no excuse
You can never justify your drug abuse
You can legalize the hit but the problems remain
You still feel like @!#$ the effect’s the same
You’re wasting your time with that fucking crap
The choice is yours and I can give you that
And you still want to get high

You can never rely on the drugs you buy
You can never deny all the tricks you try
You can do anything just to get your fix
You can try anything just to get your kicks
You don’t hesitate to cheat or lie
And bad excuse is a good alibi
You say you hate yourself and you want to die
But it’s all the same you still want to get high

… you’re poem is appsolutelly great and it filled me with enthusiasm. But there are no dark clouds in my life and I feel happy with or whitout droug, but sometimes I just wanna have fun when I’m outside-I wanna feel the joy in myself, with my spirit…
Important is joy that you share with people around you. Some of us are doing that differently…
…peace…

Če bi odmrlo samo nekaj možganskih celic, ne bi bilo tako hudo. Ampak umirajo mladi ljudje. Tudi jaz imam možnost priti do droge, saj se človek ob vsakem koraku spotakne ob njo. Ampak ko vidim, vse te mlade ljudi, kateri umirajo zaradi nje, mi je hudo. Tudi oni niso mislili, da bodo postali odvisni. Pa so in celo umrli so zaradi droge.

yeah whatever 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close