Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Dr. ZILJANA KRIŽAJ

Dr. ZILJANA KRIŽAJ

Pozdravljene,

o Križajevi poteka tale forum že 11 leto, pa še vedno dela….ali prijave niso pomagale, ali pa nobena ni prijavila?!?
No, jaz odhajam od nje. Nisem imela nikakršnih pretresljivih težav z njo, saj se javim na pregled 1x na 3 leta, ampak zdaj ko opažam zapletanja po brebranem na forumu odhajam.

Pozdravljene!

Po prebranem se čutim dolžno podati še svoje mnenje, čeprav je napisanega že za manjšo zbirko romanov. Rada bi replicirala na napisano polone000: že res, da si prek forumov damo duška, temu je forum tudi namenjen. In prav se mi zdi, da opozoriš na slabo prakso nekega zdravnika. Res imamo različna mnenja in poglede, a toliko slabih izkušenj pa po mojem mnenju res lahko že poda neko realno oceno.

Nekoč sem bila tudi sama pacientka dotične zdravnice in jo zapustila zaradi nezaupanja in res blesavega odnosa do pacienta. Mimogrede, dokler je bilo vse v redu z mano, sem bila pač pri njej, za tisti recept, a ko sem imela težave, je bilo njeno “svetovanje” totalno mimo. Takrat še kot študentka medicine sem menda približno že nekaj vedela, o osnovah ginekologije in o odnosu pacient-zdravnik. Naj omenim, da se nisem nič šopirila in ven metala, da sem medicinka, sem bila lepo tiho, itak sem bila tako šokirana, da sem se kar hitro pospravila ven iz ambulante … In si lepo poiskala drugega ginekologa.

Skratka, še danes sem huda nanjo, čeprav sem slišala, da se je menda njen odnos do pacientov spremenil. Srčno upam, da je to res. Ne morem si pomagat, da si ne bi mislila, da jo je očitno nekdo pošteno “privil”, da je sedaj drugače.

So tudi takšni zdravniki, kot so tudi v drugih poklicih manj korektni, neprofesionalni in slabi ljudje. Žal ne gredo medicino študirat same “dobre duše”, pa tudi povprečje 10 in vsi dr-ji spredaj ne zagotavljajo, da je zdravnik res dober. Zato pa so forumi, da se loči plevel od semena, saj vendar vsi hočemo dobro za svoje zdravje!

Lp vsem, tudi ga. Križajevi 😉

Punce, čimprej stran od nje. Bila sem njena pacientka od začetka, skoraj 15 let. Večinoma sem hodila do nje zaradi tabletk. Potem, ko sem začela delati na otroku, in sem zanosila sem šla na pregled, čisto normalno, le njen način govora ter odnos je na splošno poniževalen. Žal sem šla na pregled v 8. tednu ter skoraj omedlela na mizi, ko mi je sporočila, da moram delati splav. Jaz na mizi čisto bleda ona pa se za računalnikom, kot da mi ni nič, skoraj je rekla a grem lahko ven, da ima druge paciente…

Po splavu so se mi začele dogajati hormonske spremembe in sem jo klicala, da je nekaj narobe. Vse kar mi je rekla je, da punca to je vse v glavi, vi samo 3x na teden imejte odnose in bo.

Še dobro, da sem jo zamenjala, kajti moja nova ginekologinja mi je ugotovila, da imam PCOS in da rabim pomoč pri zanostivi, ker Križajeva ni uspela ugotoviti v 15. letih…

Tako da, čimprej stran. Sedaj sem pri dr. Šalamun Vesni v Leonišču in je SUPER!!!

Srečno v 2014:)

Zdravo tudi sama sem pacijentka dr.Krizaj zelim novega ginekologa,kako lahko pridem v kontakt z dr.Šalamon,ima moguce kod številko?
Hvala

Pozdravljene,
zanima me ce ima katera mogoce mail naslov od dr. Ziljane Krizaj saj ga na internetni strani nisem nasla?

Tudi jaz sem šla od nje stran leta 99, prej sem bila njena pacientka kakšnih 6 let. Se mi je pa zasrala, ko sem bila drugič noseča in ko se plod še ni videl, ko bi se že moral mi je mirno hladno rekla “ja pa kaj, boste šla pa splav delat”. In to s takim tonom, kot da je meni vseeno, ali bom imela tega otroka ali ne. Da sem jokala kot dež po tej njeni izjavi, mi najbrž ni treba posebej poudarjat. Sem tako pokala od nje , da ni bilo res. Tud kartoteko sem pustila tam. Otročka žal nisem rodila, ker sem imela blighted ovum (nevidni plod), ampak to bi se dalo tudi na lepši način razložit oz. povedat.

Potem sem šla k dr. Branku Cvjetičaninu in sem zelo zadovoljna.

Da razširim malo pozitivne energije med te objave.

Sem pri dr. Križajevi in sem zelo zadovoljna z njo. Morala sem menjati ginekologinjo, ker sem se preselila v Ljubljano. Glede na zavrnjene klice k mnogim ginekologinjam, sem rekla da grem k dr. Križajevi. Prvi stik z njo in obenem pregled je bil zelo profesionalen in je zelo prijazna ženska. Še bris mi je vzela, kljub temu, da po zakonu še ne bi bilo treba. Kar me je zanimalo, sem vprašala in mi je lepo odgovorila. Imam pcos in po vprašanju ali planirava družino, me je lepo potolažila, da bova že uredili stvari in naj se ne obremenjujem z zanositvijo.

Tako da imam jaz zanjo le lepe besede. Upam, da tako tudi ostane. Pa srečno vsem.

Evo še moje mnennje…
Morm povedat da se mi po vsem prebranem zdi da moji nosečniški hormoni delajo na polno in da sem totalno občutljiva ker moja izkušnja z njo niti slučajno ni tok grozna kot vaše pa vseeno.
Nesramna, brez kakršne koji empatije, egocentrična da glava boli. Ne razumem kako se človek odloči da bo ginekolog in potem se obnaša kot ona.
Sem prvič noseča in sem zdej že 2x zamenjala ginekologa. Ker s prejšnim nism bla zadovolna sem rekla da zamenjam na začetku nosečnosti in seveda ker so vsi ostali – dobri ginekologi totalno zasedeni, sploh pa ne marajo nosečnic me je želela vzet samo Ziljana – kakšna napaka!!! Zdej mi je uspelo ginekologa ponovno zamenjat. Po sami sreči sem prišla v leonišče. Pa da vam povem primerjavo z Ziljano in ostalimi- dobrimi ginekologi.
Nova zdravnica se je zgrozila kakšno materinsko knjižico imam, vse prazno, piše pa tako da verjetno niti sama ne zna prebrat kaj piše.
Nova G me je poslala na pregled urnina in krvi..tako kot se to počne. V laboratorij!!! Pri Križajevi se urin daje v vidno že parkrat pomite plastične kozačke, testira se pa s palčami HALOOOO!! če ni to ogabno!
Nova G mi je za razliko od križajeve odgovorila na vsa vrpaašanja, v ordinaciji sem bila 30min. Glede na to da ve od kje prihajam me je naročila na dodatno morfologijo ker več kot očitno ne zaupa njeni strokovi presoji.
Ker imam HPV, in eno bradavico, mi je povedala da je treba to pred porodom nujno odstrant in da me bo pod nujno poslala na laser da se do poroda vse lepo zaceli. Pred tem je Zili rekla da obstaja aldava kremica in da to ni nič takega, recepta seveda nisem dobila.
Za nuhalno svetlino sem Ziljani plačala 60eur!! prosila sem jo za CD pa mi je rekla da se nje to ne ljubi snemat in da ma preveč dela (HAHAHA me prou zanima), do zdej mi je na vseh ultrazvokih uspelo dobit 2 slikce. Da o njeni nesramnosti sploh ne začnem. Vsakič predn sem šla na pregled sem se tresla kaj bo spet. Energija v ordinaciji je taka da samo čakaš kdaj bo skočila in dobila izpad. Nazadnje, ko je bilo preveč me je nadrla da kakšen nered počnem ker sem s seboj pripeljala sestro. Po temu mi je izmerla pritisk..ja seveda da je bil visok če sem njo gledala zravn.
Jaz vsem polagam na srce da če se le da do nje sploh ne pridete, če ste pa že tam pa samo stran, čimprej. Še so dobri zdravniki in razlika je očitna.
Lepo pa prosim, če se katera spozna na zakone da mi pove kako se jo prijavi, da to naredim čim prej.
Veliko sreče sem 🙂

Slučajno sem naletela na to stran in sem se odločila, da se tudi sama javim. Bila sem njena pacientka kar nekaj let – na srečo že davno nazaj, okoli leta 2000. Vsi pregledi so bili vedno ekspresni, o prijaznosti ni bilo govora. Potem sem zanosila in začela krvaveti. Vsa prestrašena se odpravim na pregled, vprašam, ali bo vse ok, pa me nadre, da se ne da v nosečnosti nič predvideti. Ok, vsaj na lep način povej, a ne?! Tudi na bolniški mi ni treba biti. Na srečo mi je osebni zdravnik takoj odobril bolniško in me še spravil k dr. Cerarju, da sem bila v dobrih rokah vsaj med nosečnostjo. Sredi nosečnosti sem tako zamenjala G in še danes sem vesela zaradi tega. Konec koncev sem bila stara 37 let in šlo je za prvo nosečnost.
O nobenem zdravniku v SLO še nisem zasledila toliko negativnih postov in skrajno se čudim, da se sploh kakšen pozitiven komentar najde – verjetno jih pišeta s sestro sami. Če se od 2002 pa do danes vrstijo negativni komentarji, se je res za zamislit..

Jaz pa nimam slabih iskusenj z dr. Ziljano Krizaj.Res je, da ce se z zdravnikom ne ujames ga pac zamenjas in gres k drugemu.Jaz hodim k njej ze zelo dolgo in z menoj zna pravilno ravnati. Nekatere ste jo opisale, da je groba pri pregledih.No jaz se ne bi strinjala, ker meni se pa zdi izredno pozorna( v primerjavi z bivsim ginekogom) in ze zardi tega jo ne bi zamenjala. Racunala mi nikoli nic extra in mi je tudi vcasih na njej lasten nacin povedala ta svoje, kadar sem pretiravala in skrbela in se vedno je imela prav ona.Predvsem pa mislim, da ni ravno damsko, da pisete slabe stvari o neki zdravnici. Zamenjite jo in pojdite drugam. Do mene je vedno bila krsna in mi je znala razbiti tremo in nelagodje pred pregledi. Ljudje smo si tako razlicni.No vi jo kar obrekujte, ker je do svojih stalnih pacientk ocitno extra prijazna in dobrohotljiva. Mislim……kako to, da sem jaz se ziva pa hodim k dr. Krizajevi ze 20 let na preglede.Ocitno ni taka posast, kot ste jo opisale….sicar pa ne sodite jo sej tudi ve niste brezmadezne:)

Jaz pa nimam slabih iskusenj z dr. Ziljano Krizaj.Res je, da ce se z zdravnikom ne ujames ga pac zamenjas in gres k drugemu.Jaz hodim k njej ze zelo dolgo in z menoj zna pravilno ravnati. Nekatere ste jo opisale, da je groba pri pregledih.No jaz se ne bi strinjala, ker meni se pa zdi izredno pozorna( v primerjavi z bivsim ginekogom) in ze zardi tega jo ne bi zamenjala. Racunala mi nikoli nic extra in mi je tudi vcasih na njej lasten nacin povedala ta svoje, kadar sem pretiravala in skrbela in se vedno je imela prav ona.Predvsem pa mislim, da ni ravno damsko, da pisete slabe stvari o neki zdravnici. Zamenjite jo in pojdite drugam. Do mene je vedno bila krsna in mi je znala razbiti tremo in nelagodje pred pregledi. Ljudje smo si tako razlicni.No vi jo kar obrekujte, ker je do svojih stalnih pacientk ocitno extra prijazna in dobrohotljiva. Mislim……kako to, da sem jaz se ziva pa hodim k dr. Krizajevi ze 20 let na preglede.Ocitno ni taka posast, kot ste jo opisale….sicar pa ne sodite jo sej tudi ve niste brezmadezne:)

Smrklja oz. Bernikova, da nisi ti ona 😉

Banda123: pritoži se in prav tako vse ostale, kajti le tako se lahko zavarujemo pred hudičem kot je ona. Jaz sem svojo pritožbo že posredovala na Zdravniško zbornico, vendar bodo to resneje obravnavali, če nas bo več takih, kar upam, da nas tudi je, kajti prebrano je naravnost grozljivo!

Pacient, ki ugotovi, da je bila v procesu zdravljenja storjena napaka ima na voljo več načinov pritožb v zdravstvu:

1) na zdravstveni zavod – pacient v primeru nepremiernega vedenja zdravstvenih delavcev oz. sodelavcev lahko pritožbo vloži v roku najpozneje do 15 dni od nastanka domnevne kršitve; v primeru neustreznega ravnanja zdravstvenega osebja pri nudenju zdravstvene oskrbe pa najpozneje do 30 dni od nastanka domenevne kršitve;

2) na Zdravniško zbornico Slovenije (odbor za pravo-etična in odbor za strokovno-medicinska vprašanja, tožilec in razsodišče);

3) na ministrstvo za zdravje – glede zakonitosti dela zdravstvenih zavodov in zasebnikov;

4) na Zastopnika pacientovih pravic.

Res je, kar pišete – nevljudna, arogantna in vzvišena, površna, cinična, žaljiva – to so sicer osebnostne lastnosti, ki nimajo cene in naj se jih ne bi dalo plačati. Morda se jih nekateri pač ne zmorejo vsaj profesionalno naučiti in obvladati. Tu nimam kaj. Da pa je za mano skoraj 10 let muk (hudih, tudi po 3 mesece trajajočih krvavitev, bolečin, slabosti … , po katerih sem šele preko obiskovanja urgenc prišla do rakave diagnoze in ostala brez rodil, je pa žalostno. In vsi, tja do Onkološkega inštituta, se čudijo, kako, da me ni poslala naprej že davno, saj praktično razen enega brisa ni bil noben normalen, tudi po večkrat letno sem bila na kontrolah … Res mi je zagrenila življenje in poslabšala kvaliteto življenja. Seveda sem jo zdaj zamenjala, saj je ne želim niti videti več, kaj šele poslušati ali biti deležna še enega grobega pregleda. Pa nisem razvajeno nepotrpežljivo bitje, ki ne prenese nobene bolečine. Še preveč sem potrpežljiva. In bila sem po nepotrebnem ponižna ter preveč zaupljiva, da bo pa ja vedela, kaj je prav, če je že tako samozavestna.
Moj nasvet – stran od take ženske!!!
Pa še poprček iz bolniške sobe, ki sem si jo delila z gospo tam blizu osemdesetih (tudi rakavo), ki je ravno tako bila njena pacientka: “Veste, jaz se nikoli nisem brila tam dol. Take pa pri njej niso v čislih, ker da je to znak nekulture in zaostalosti. Tako so ji povedale ženske v čakalnici.” Torej – redno se brijte, morda bo potem več sreče.

Oldy, res mi je žal za tvojo slabo izkušnjo in upam, da sedaj sije sonček nate in da bo še vse dobro, ko si v pravih rokah! Preveč nas je s tako in podobno izkušnjo!

Prosim pa, da ženske, ki imajo slabe izkušnje, ne le pišejo o njih po forumih, temveč kot je že ena predlagala, posredujejo to naprej na Zbornico, Ministrstvo, kajti po vsem prebranem in slišanem o njej, taki ljudje ne bi smeli imeti zdravniške licence! Poleg odnosa, ki ga ima je tudi zelo nestrokovna!!!!!!!! In to je zločin!!!!!!!!!!

Pošiljam žarek sončka za vse sončice tukaj! LP

Ziljana Križaj, človek ki ni vreden besede človek, je naravnost POŠAST!!!!!!!!!!!!!!!! Ne vem kako lahko taki ljudje sploh imajo svoj prostor pod soncem. Ob pregledu kriči na paciente, je skrajno neprijazna in nevljudna. Gre se ji zgolj za denar, ne za kakovost in delo s pacienti oziroma pomoč njim. Zamenjala je že nešteto medicinskih sester, saj nobena ne želi več delati pri njej, saj ima tudi do medicinskih sester naravnost pošasten odnos!!!

VSE NJENE BOLNICE NAPROŠAM – POJDITE STRAN, gre za vaše dobro!!!

Sem enkrat ze podala mnenje o njej in njenem neprofesionalnem odnosu, tako da lahko samo se dodam, da sem vesela, da sem sla stran, ker zdej vidim, kaj je prijazen ginekolog. Naj pa samo omenim, da ko sem zamenjala in poklicala za kartoteko, so k novemu poslali le en A4 list, na katerem je print brisov. Ko sem klicala za cel karton (po napotilu sestre pri novem ginekologu – kopije le-tega ti pripadajo) se je oglasila sama dr.Krizaj in mi osorno rekla, da ga nimam kaj rabit in da mi ne pripada. Glede na to, da sem k njej hodila vec kot 10let je v kartonu del mene…glede na to, da se sedaj ukvarjam z neplodnostjo, bi zelo rada vedela, zakaj mi noce skopirat moje lastne kartoteke.

Pozdravljena,

priporočam, da se obrneš na Zdravniško zbornico. Kot prvo, tak človek ne bi smel delati, kot drugo je pa tvoja kartoteka tvoja last (ne smejo ti dat kartoteke v roke, jo pa morajo po pošti posredovat na nov naslov izbranega ginekologa). Jaz sem jo tako prisilila, da je poslala vse.

Očitno je težko se sprijaznit z dejstvom, da jo VSE zapuščamo. Ima raje polne omare kartotek, pa nobenega pacienta v ambulanti.

Sem jo zadnjič srečala na kolesu, sem se je kar ustrašila, kako neprizano in osorno je gledala. Če bi pogledi ubijali….

Čim prej stran! Hvaležna sem do sedaj napisanim mnenjem o njej, saj so mi odprli oči, da sem resnično poskrbela zase in si izbrala dobrega zdravnika, kar Križajeva še zdaleč ni. Tukaj se sproži tudi vprašanje o dobrem delovanju in interesu Zdravniške zbornice, ki naj bi bila nekajkrat opozorjena na njene napake in ima še vedno licenco in koncesijo!?!??!!!?????

Pa še nekaj, ste jo kdaj zavohale??? Pošpricana z litri parfuma komaj skrije vonj po alkoholu!!!

In punce, je katera sploh se njena pacientka?

New Report

Close