Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Dr. ZILJANA KRIŽAJ

Dr. ZILJANA KRIŽAJ

Zivio! OOOhhh jast tudi imam Krizajevo za zdravnico sam noseca in mi se zdi tko ne resna da bi jo cim prej zamenjala. enkrat pridem in pravi kako imam nisko nosecnost in da moram pocivat ,drugic pridem z istim bolecinami ona pravi zdaj je vse u redu lahko greste v sluzbo.Zdaj sam noseca 24 tedna ,pred dvema letoma sam imela spontani splav , pred enim letom pa operacijo pregrado na maternici in ce jast ne bi bila nesramna in joj rekla naj bolj malo pogleda nikoli nebi ugotovila zakaj ne morem ostat noseca. Takrat ko sem zaupila je ugotovila da mam pregrado in da ce zanosim ne morem do konca ispeljati nosecnost.Prosim ce mi poveste ce je kaksen ginekolog v blizini Vica V LJUBLJANI cist sam obupana nad to zdravnico.uuuuhhhhh

MENI JE V 9 TEDNU NA UZ REKLA DA JE PLOD PREMAJHEN,DA JE NEKAJ HUDO NAROBE IN BO NAJBRŽ POTREBEN ABORTUS,OB MENI JE BILA TEDAJ 13 LETNA HČI .TAKOJ SEM TEKLA Z MOŽEM NA URGENCO….DANES SEM V 25 TEDNU ZDRAVE DEKLICE,TAKRAT SEM JO ZADNJIČ VIDELA,KER MI NI POVEDALA PLODOVE VELIKOSTI NITI MI NI DALA SLIKICE,MORALA BI SAMO TEDEN DNI ČAKATI…PA NISEM,ŠE ISTI DAN SEM NA URGENCI IZVEDELA DA JE VSE O.K.,ZDRAVNIKA SEM ZAMENJALA.SESTRA V Z.D.MI JE REKLA,DA SE ČUDI ,DA ZILJANE KRIŽAJ NIHČE NE PRIJAVI.

v glavnem….meni ni znala narediti nosečniškega testa, ker se na ultrazvoku ni videlo ploda (zunajmaternična n.). najprej je bila čisto začudena in rekla, da je imela že zadnjič “eno tako”, potem pa je pritegnila iz enega predala navadni testni listič in ga pomočila v urin in po 10-ih minutah, ko je listič namakala v urin in govorila bedarije, da ji je urin šprical čez lonček, ugotovila, da je test malo ja in malo ne, no, ker se je že prej odločila, da ni nosečnosti, je rekla, da je test pokazal negativno. seveda je, če ga je pa pomočila s prstom vred v moj urin, normalno, da je sprala črtice, a ne. kakor sem vam že povedala, da sem jo prijavila na zavarovalnico, jo bom prijavila še na ministerstvo in vam sporočim kakšen bo odgovor. no, meni je vse skupaj zelo smešno, da nekdo študira 6 let in ne zna narediti domačega testa, ki sem ga sama kar 3x uspešno opravila….(nadaljevanje sledi, al pa tud ne)

Jaz in moje kolegice smo imeli tudi bolj slabe izkušnje z njo, sama sem šla na srečo stran še pred zanositvijo.
Kolegica jo pa je zamenjala pred kakšnim letom, pa dr. Križajeva še vedno ni poslala kartona.
Če sem prav seznanjena, je po zakonu to obvezno? Kam se jo lahko prijavi?

Hvala in lp

Pozdravljene!
sploh ne morem vrjet da vas je toooliko imelo slabe izkušnje z njo! Tudi jaz imam eno slabo in sicer sem jo prosila naj me vzame na pregled ker sem čutila špikanje v jajčnikih, in je rekla da me nimajo od kaj bolet če imam tabletke in da me verjetno boli slepič!! Sem rekla če mam mogoče dva slepiča, in da bom verjetno vedela če me bolijo jajčniki-in me je nazjala da kako lahko vem da me bolijo jajčniki če sem mogoče ginekologinja?! mislm hallo sem potem kr malo znorela in ji odgovorila da tudi na rabim bit zobar da vem da me zob boli!! Koza!! in sedaj sem ugotovila da sem noseča… In vas prosim za pomoč.. če mi lahko kakšna svetuje ya kakšnega ginekologa oz ginekologinjo v okolici ljubljane in da spejema paciente… sem klicala dr. Toff v Šentvid, pa pravi da sprejema samo tiste ki pridejo prvič..

Hvala za odgovore!

Maja

Drage moje,

tudi sama sem zadnjih pet let hodila k njej. Vse je bilo v najlepšem redu dokler se mi niso začele pojavljai težave na katere sem jo že sama opozarjala v zadnjem letu pa me je zdravila za vnetjem mehurja… Ker so mi njena dejanja še bolj pa neprofesionalen odnos dale misliti sem stvari vzela v svojo roko in pritisnila nanjo z nadalljnimi preiskavami in seveda odvzemom brisa, ki mi ga je hotela mimogrede vzeti šele naslednje leto!!! No, še dobro da zaupam svojemu šestemu čutu, kajti izvidi niso bili ravno zavidljivi, odg. Križajeve pa je bil, da mi itak ne more nihče pomagat ter da naj čakam, ker mi drugega ne preostane! Halo??? Po takšnem odzivu sem se nemudoma odločila za drugo ginekologinjo sama pa svetujem, da naj ljudje, ki so še njeni pacienti kar se da hitro pobegnejo stran predno jih “zafura” vse po vrsti!

Sem v 35 tednu nosečnosti in danes mi je dr. Križajeva, ker sem se v zadnjem mesecu zredila 3kg (skupno do zdaj le 7 kg) postregla s takim komentarjem, da sploh ne pridem k sebi… Imam namreč probleme s trtico, komaj sedim oz. ko vstajam iz sedečega položaja je to že cel projekt…sem jo povprašala če je to mogoče, da me boli od položaja kako otrok leži, pritiska bolj dol in mi sarkastično brez kančka človeške topline reče dobesedno tako: “Ja gospa to bo sigurno od vaše kilaže oziroma bolj TONAŽE”
Nisem suhica, nisem pa tudi obilne postave in glede na to da sem se zredila le 7kg do 35. tedna se mi zdi pohvalno (npr. njena sestra me je pred tem v čakalnici pohvalila) sploh glede na prvo nosečnost ko sem se zredila vsega skupaj 21 kg ker sem bila polna vode…
Oprostite ampak ona je lahko ginekologinja 1A (zame ni), ampak nima odnosa, resnično ne..in če smo ravno pri tem je bila to zame žalitev, ki mi je moje nosečniško počutje poslabšala za 300%….če bi se dalo bi zamenjala takoj ginekologa, vendar zdaj pred koncem se mi zdi nesmiselno, sigurno pa, ko rodim…že po prvem porodu sem oklevala bi al ne bi…joj zakaj nisem že takrat, ko me je prvič nazjala, ko sem jo vprašala ali je normalno da srček tako hitro bije (ko je delala uz) in me je lepo kot ona zna nadrla: Ja gospa a si niste nobene knjige prebrala?!
Sej nimam besed…očitno je ženska čisto zafustrirana in naveličana svojega dela….nej gre ona do kakega dohtarja če nima potrpljenja več delat z ljudmi, ker kot vidim je že par let na slabem glasu…..da ne govorim da sem pri njej na koncesijo in zaračunava materinsko knjižico…to moram še raziskat in it na zavod da mi povrnejo…točno…skratka če imate možnost čim dalj stran od nje….

Pozdravljena Renzipenzi, imaš pa iste izkušnje kot jaz, pred kratkim sem bila pri njej na pregledu, in sem se isto v enem mesecu zredila za 3 kg, to je edine 3 kg v prvi polovici nosečnosti in me je nazjala, da nisem prišla k sebi še par dni. Skoz je ponavljala, da naj neham jest sladkarije, pa bolj sem ji govorila, da jih ne jem, ker mi res ni do njih, bolj je ona trdila, da so za vse krive sladkarije (mam nekoliko slabšo kri). Da ne omenim da vsi pregledi res trajajo cca 5 min, pove nič… skratka zelo sem razočarana, samo upam da bo vse uredu, ker najbrž med nosečnostjo ne moreš menjati G (ali pač?) sigurno pa ne bom dolgo več pri njej… Aja, pa tudi meni je zaračunala knjižico, nisem prej vedela, da bi le ta naj bila zastonj…

Ne vem, v katerem mesecu nosečnosti si, a mislim, da se da tudi v nosečnosti zamenjati ginekologa. In jaz bi ga v tvojem primeru definitvno zamenjala. Sem imela tudi sama z njo pred leti slabo izkušnjo. In me ni več videla…

pozdravljene…glede na to, da vas je tako veliko bi pa še jaz rada povedala svojo izkušnjo. Kot ste že mnoge napisale, dokler sem k njej hodila samo po KT je bilo vse v redu. Nazadnje pa ko sem prišla k njej zaradi težav, ki so se mi pojavile, je ženska samo pogledala, rekla to je hpv virus, glivične bradavice in odšla pisati recept. Jaz sem debelo gledala kaj to pomeni in sem jo prosila da mi vsaj malo razloži. Rekla mi je samo, da ona ne ve s kakšnimi partnerji imam spolne odnose. Nato sem ji odgovorila, da imam resnega partnerja in da me zanima če imam lahko sedaj spolne odnose, m je samo rekla,da je tako ali tako vseeno ker je že okužen. Predpisala mi je kremo, ki naj bi jo uporabljala dvakrat dnevno. Ko sem prišla v lekarno so mi povedali, da se ta krema uporablja trikrat tedensko ne pa DVAKRAT dnevno, ker je zelo močna. Glede na to, da me je zelo prizadela s svojim načinom obnašanja in izražanja do mene, ker nisem vedela sploh kaj je z mano sem se odločila da obiščem samopl.ginek.. ko me je pregledal, mi je takoj rekel, da tukaj ne gre za nikakršne glivične bradavice in hpv virus, da so se mi naredile navadne bradavice, ki so nastale zaradi stresa in britja in ki bodo brez zdravil izginile, da pa brez testiranja tudi ni moč ugotoviti ali imam hpv virus, zato sva tudi naredila test. Ko sem mu povedala katero kremo mi je predpisala, mi je dejal, da je ne smem uporabiti, saj mi bo “skurila” kožo…jaz sem se odločila, da bom jutri klicala na zdravniško zbornico in dala pritožbo zoper njo….ker je za mano zaradi nje zelo hud vikend….lp

sej prow jst sm tut njena pacientka in dostkrat mi je zaracunala brez racuna….pa se to 2 leti nazaj sem bila noseca in ko sem imela NS sem zamudila 2 minutki in me je sam na hitro pogledala ces da se njej mudi NS mi sploh ni naredila,pridi cez 2 tedna nazaj na pregled in kaj se zgodi plod mi je umrl…jst v jok ker mi je bilo ful bed ona pa men ah sej boste pa cez 3 mesece spet zanosila….mislm…in kaj se zgodi ko sem sla na pucanje,pridem k njej na pregled cez 2 tedna in mi ugotovi da imam pregrado da mi ije plod umrl zaradi tega s tem da mi ona tega ni povedala ampak G v leoniscu mislm taka bitch da ne mores verjet………..ps se opravicujem na izrazanju

O mg… a vi to resno? Ne moreš verjet, da kdo tak dela pri nas in očitno je vse res.

ojla

ko tole prebiram ne morem kaj da ne bi tudi jaz dodala da je zelo nesramna. ko sem bila noseča in sem se v enem mesecu zredila za 2 kili me je tako grdo nadrla, da sem ostala kar brez besed….pri uz ni nikoli kaj dosti komentirala o otročku in ko so mi ugotovili noećniški diabetes me je kasneje na naslednjem uz ponovno nadrla da je otroček pretežek in še parkrat mi je to vrgla pod nos….punčka se je rodila na rok z težo 3200g….idealno….vedno ko sem šla na pregled sem šla z odporom ali me bo nadrla….aja ko sem imela slab hemoglobin me je tudi malo nadrla….menjam jo definitivno….takega odnosa ne bom več tolerilara….lp vsem…

Punce, toliko vas je pa je ne upa nobena prijaviti Zdravniški zbornici?
Tudi zdravniki imajo kodeks oz. Hipokratovo prisego in ne bo prva zdravnica, ki bo ostala brez licence.
To je nedopustno in pred tem vas ščiti Zakon o pacientovih pravicah (naj kdo pokliče tudi inf.pooblaščenko Natašo Pirc Musar), Varuh človekovih pravic, naj bi jo tudi Zdrav. Zbornica dala pod drobnogled (poseben nadzor).
Tožbe v zdravstvu se dogajajo in prav je tako (naj povem, da sama delam v zdravstvu in vem kaj se lahko in kaj nikakor in pod nobenim pogojem ni dopustno.
Potem so tu še mediji, ki z veseljem objavijo in očrnijo koga, če le lahko (kar je prav, če je vse to res).
Nadalje tu se združujete v forumu, tudi to so morebitni dokazi o delu te zdravnice, za katero danes prvič slišim- združite se v civilno iniciativo ali na zdr.zbornico in naj se to začne reševat, preden bo še za kakega pacienta, v tem primeru pacientko prepozno!
V medijih beremo vsake toliko časa o tožbah, tudi o doseženih tožbah zdravnikom, odvzemu licenc oziroma pogojni kazni.
Naj vam uspe, imate mojo podporo!
Zdravniki niso nobeni bogovi v belem, tudi oni odgovarjajo za svoja dejanja- čeprav je to ena oseba, ki si ne zasluži takega naziva in s tem črni vse ostale zdravnike in celotno zdravstvo!

Ne morem si kaj, da ne bi tudi jaz komentirala, saj sem zgrožena nad to kvazi zdravnico.

Pri prvem otroku je bila nosečnost relativno normalna (nobenih posebnih težav med nosečnostjo, rodila pa sem malo prezgodaj s carskim rezom), me je pa tudi 6 tednov pred porodom odpravila z napotnico za porodnišnico in brez dodatnih pregledov. Pri drugem otroku sem imela težave (več spontanih splavov zaradi septuma v maternici, na kar seveda ni niti posumila!). Pri vsaki zanositvi me je najprej takoj vprašala: A boste obdržali plod? kar mi je seveda bilo nesprejemljivo, saj sem si otročka zelo želela. Zaradi neuspešnih nosečnosti sem šla samoiniciativno v leonišče k dr. Ribičevi, ki krasna zdravnica in me je potolažila in mi dala upanje. Po histeroskopiji sem normalno zanosila in donosila drugega otroka.
Pri tretjem otroku sem se zopet vrnila h Križajevi. Po naravni poti sem rodila skoraj 5 kg težkega otroka. Kljub rednim pregledom me ni opozorila, da bo otroček tako velik in so bili v porodnišnici zelo začudeni, ko sem tretjič rodila po naravni poti, saj bi znalo biti to nevarno zame.
Najhuje od vsega pa sta njen odnos in aroganca! Ne odgovarja na vpršanja ali odgovarja zelo na kratko. Nadere te, če kaj vprašaš. Ne da ti nobenih pojasnil, če imaš kakšne težave …
Kar je bilo pa višek: Pri zamenjavi mirene sem imela hude bolečinein sem krvavela in sem jo vprašala, če je to normalno oz. koliko časa je to normalno, pa mi je zabrusila (potem, ko mi je že vstavila novo mireno): “Kaj si pa to tlačite notri! Jaz si tega ne bi za noben denar dajala notri. Kar trpite, če hočete biti tako komot!” S tem, da mi je ona prvič priporočila mireno kot idelano obliko kontracepcije zame!!! Bila sem zgrožena, razočarana in sem takoj odšla k drugemu ginekologu, saj ji ne zaupam več!

Zanimivo berem tole in moram povedati tudi moje mnenje.

Dr. Ziljana Križaj je moja ginekologinja od leta 1995. Če ne bi bilo nje, bi lahko danes bila že mogoče 2 metra pod zemljo. Moji brisi so bili zelo slabi, zato sem bila kar pogosto pri njej. Vedno je bila prijazna, vse mi je povedala, vse obrazložila. Pred cca kakšnimi 5 leti mi je ugotovila ponovno spremenjene celice in me takoj poslala v Leonišče. Me zjutraj najprej osebno poklicala, mi po telefonu vse obrazložila, nato poklicala zdravnika v Leonišče, mu povedala, da se zelo mudi, zato sem bila sprejeta takoj. Po laserski operaciji sem nekaj časa hodila na preglede v Leonišče in dr. Možina mi je rekel, naj se ji grem zahvalit, ker mi je najbrž rešila življenje, da če ne bi vzela bris tako kot je potrebno, se to še zlepa ne bi ugotovilo. Sedaj sem ponovno nazaj pri njej in res, vsakič se mi posveti, vsakič mi za vsak slučaj naredi še ultrazvok, vse mi razloži, vedno je prijazna.

Zanimivo, da ena oseba pusca tako razlicne vtise in opravlja delo na tako razlicne nacine.

Naj povem, da sem bila pri dr. Krizajevi na samoplacniskem pregledu, ker z odlocitvijo svoje dosedanje ginekologinje (ki je kljub nekorektnemu odnosu ne bom imenovala, ker menim, da se osebne stvari, kamor obisk ginekologa definitivno spada, resujejo osebno) nisem bila zadovoljna.

Tezko ocenjujem njeno delo nasploh, vendar lahko povem, da je bila zdravnica do mene zelo korektna in, kar mnogim zenskam ocitno povzroca precejsnjo tezavo, povsem neposredna, kar ji stejem v velik plus, ceprav mi ni bilo vsec vse, kar mi je povedala. Moja predvidevanja glede ginekoloskih tezav so bila pravilna in dr. Krizajeva me je poslala naprej z napotnico, kar se je kasneje izkazalo za najboljso mozno odlocitev. Danes je moja izbrana ginekologinja.

Glede na prebrano menim, da je v teh casih problem mnogih pacientk, kot tudi ljudi nasploh, predvsem v pomanjkanju samokriticnosti. Pacient si ima pravico izbrati drugega zdravnika, v kolikor z obstojecim ni zadovoljen, zato ne vidim smisla v pluvanju in dajanju komentarjev, ki so tako zelo pod nivojem.

tale zadnji komentar je napisala ziljana!

Kr neki…. Ne vem kako je lahko g res. Mogoce so ji nekatere vsec druge ji pac nismo… Mejava g pa ni tako preprosta kot nekatere mislite, paceprav ga imas pravico menjati. Sploh je to skoraj nemogoce med nosecnostjo pa tudi sicer. Problem je ker so vsi ze na polno zasedeni! Tako ti ostane na izbiro samo eden ali dva kamor lahko poskusis sreco in ce jo imas, prides na vrsto cez min pol leta… torej brez nujnih primerov prosim….aja tudi nosecnost ti ne pomaga, nimas prednosti…
No in sem vztralaja pri njej do konca nosecnosti, v upanju da bo vse ok. No pa se je nosecnost predcasno koncala, na sreco brez hujsih zapletov. Ko me je zanimalo zakaj se je to zgodilo je pa rekla da je ze hotu prej vn.. res razlaga pa pol. Na sreco grem k drugi v upanju na boljsi sprejem in odnos. Pa srecno vsem ki boste se vztrajale pri njej…

New Report

Close