Najdi forum

dr. Blejec Tanja

Kar pretresena sem ko berem tele zgodbe… Zakaj? Razlog je preprost: tudi jaz sem imela rizično nosečnost, v 28 tednu sprejeta v porodnišnico in od takrat dalje vodena v Pataloški ambulanti pri dr. Blejc. Sama imam same pozitivne izkušnje. Res je direktna, velikokrat v gužvi, veliko se čaka, samo vedno je bila zelo prijazna do mene, nikoli ni povzdignila glasu, kaj šele kričala. V 38 tednu mi je sprožila porod zaradi zastoja rasti. Čakala sem na popadke, potem pa se je začelo nekaj čudnega dogajati s srčkom moje male. Poslala me je na klistir, še na en CTG in potem se je odločila za CR. Brez oklevanja, razmišljanja….
Punčka se je reodila zdrava, sicer zahiranček, toda drugih težav ni imela.
Tako da res same pohvalne glede Blejčeve!!!

Poleg Pušenjaka je zelo fajn tudi dr. Rončevič.

Moja izkušnja z dotičnim pa je popolnoma nasprotna – grozljiva, pravzaprav. Podobno, čeprav malo manj hudo, pa tudi z dr. Blejčevo.

Dr. Rončevičje tudi moj zdravnik pa me do sedaj še ni razočaral. Morda je včasih nekoliko grob, ampak tudi moj bolečinski prag je zelo nizek, tako da ne morem biti ravno objektivna. Za pogovor je vedno razpoložen, strokoven, žal pa precej zaseden. Sedaj spremlja mojo drugo nosečnost in nimam nobenih pripomb.

Kakšna je tvoja grozljiva izkušnja, pomladno_dete?

Me veseli, trakec, da imaš z njim dobre izkušnje, jaz jih žal nimam, kot rečeno. O podrobnostih ne bi, samo tile komentarji:

“Nekoliko” je bila v mojem primeru enih 100x preblaga beseda, sama bi temu rekla posilstvo.


Tudi to v mojem primeru ne drži. Ne samo, da mi ni pustil do besede, tudi za moje stanje relevantnih stvari mi ni povedal, kar je zapletlo povsem nekomplicirane zadeve do amena.


Sicer o strokovnosti ne morem soditi, ampak v mojem primeru je njegovo “strokovno” odločitev demantirala kar sama Blejčeva.

Njegovo ravnanje, ki je bilo po mojem mnenju vsaj neetično, če že ne kaj več, je meni ukradlo porod, poporodno obdobje, dojenje in še marsikaj.

Prav včeraj sem imela tudi sama slabo izkušnjo z dr. Blejec. Pri njej sem bila prvič (1. pregled v nosečnosti), ker je bila moja ginekologinja na dopustu. Ko sem ji povedala, da imam doma že hčerko in da bo razlika med otrokoma 2 leti, je zelo vehementno odgovorila, da je to ZANIČ. Jaz sem jo samo gledala, ona pa je začela razlagati, da bi morala biti razlika med otrokoma od 3 – 4 leta, če pa imaš otroke prej, pa jih imaš zaradi lastnega egoizma, ne zaradi otrok samih. Da starejša hčerka ne bo mogla razumeti, da ima mama zdaj še enega dojenčka in bo ljubosumna in še in še o tej temi. Govorila mi je, da ona že ve, ker ima 30 letne porodničarske izkušnje in da se bom njenih besed spomnila, ko bo imel drugi otrok 6 mesecev. S svojim načinom pristopa in črno-belim pogledom na stvari me je čisto šokirala. Iz ordinacije sem prišla objokana. Ko sem se pogovarjala z znanim psihologom (znanec) o temu dogodku je dejal, da bi taki zdravnici morali odvzeti zdravniško licenco. Takega pristopa in arogance si ne bi smel privoščiti noben zdravnik, še najmanj pa ginekologinja porodničarka. K njej ne bom šla nikoli več. In tudi drugim občutljivim nosečnicam polagam na srce mojo izkušnjo.

ewo, točno to je rekla tudi meni. “otroke se ima na vsake 4 leta”. (imamo 19 mesecev razlike) itak da vsaka ženska pade v jok, sploh če moraš še ležat na oddelku 3 mesece. zakaj pa ni mati narava skozi evolucijo poskrbela, da bi ženske lahko rojevale le na 4 leta, če bi bilo to tako bolje? mislim da je v današnjem norem času veliko več stavri, ki so na glavo postavljene (delovni čas mamic), kot pa majhna razlika med otrokoma.

me je kar groza, ko vidim kakšne izkušnje imate z dr.blejčevo. jaz imam z njo same dobre izkušnje. po 2letih težav sem le zanosila, nosečnost je bila rizična, zato so me poslali v patološko k dr.blejčevi. vedno je bila prijazna, mirna, nobenega nadiranja, karkoli sem jo vprašala vedno mi je vse pojasnila itd. Ema se je rodila mesec prezgodaj, ampak je bilo vse OK. noben ni pričakoval da se bova odločila za še enega škratka, še najmanj pa zdravniki. ko sem prišla k dr.blejčevi na pregled (tri dni predno bi morala nazaj v službo) je bila ravno tako prijazna kot prvič. in na srečo je tudi drugič potekalo vse OK. Tudi Ida se je rodila en mesec prezgodaj, ampak sedaj sta zdravi 4 in 3 letnici (18 mesecev razlike). Jaz dr.Blejčevo lahko samo pohvalim. Sem pa pred kakšnim letom prebrala v Oni nek članek mamice, ki je izgubila trojčke in je doživela nekaj podobnega kot ve. Zelo dobre izkušnje imam tudi z Dr.Pušenjakom, on je zakon. Med prvo nosečnostjo sem se v Lj. porodnišnici “srečala” verjetno da skoraj z vsemi ginekologi. večinoma so bili vsi človeški. spomnim se samo nekega grobega pregleda neke zdravnice, ki pa se niti slučajno ne spomnim njenega priimka.

Pozdravljene!

Še en komentar glede dr. Blejčeve.
Kolegica je bila v četrtem mesecu ko je začela rvaveti in urgento na pregled v porodnišnico k dr Blejčevi. Po pregledu je Blejčeva ugotovila, da sta oba ploda umrla ( nosila je namreč dvojčke) in je poslala na čiščenje. Hvala Bogu jo je pregledal še en zdravnik ( ne vem imena) in ugotovil da je z obema plodoma vse OK. Danes sta dvojčka stara 13 mesecev in je znjima vse OK.
Kaj bi bilo, če bi punca poslušala dr. Blejčevo??!!

tiste, ki ste bile v patočoški ambulanti: a ste bile na bolniški in od katerega tedna dalje? tudi mene je na patološko napotila gin. (18 tednov). meni tale patološka zveni tako grozljivo. ne bi rada ogrožala otročka, se pa bojim, da se nosečnost na bolniški zelo vleče.

LP

Izkušnje so res zelo različne.
Jaz imam z dr. Blejčevo dobre, bila pa sem (samo) dvakrat pri njej.
Imam pa za razliko od večine slabo s Pušenjakom.
Ampak tako pač je – ni vsak za vse in vsem želim, da bi “prišle” k tistemu, ki je najboljši za dotični problem pri dotični nosečnici.

Pozdravljene, večinoma nimate dobrega mnenja o dr.Blejec, ampak jaz sem pa pri njej dala čez tri nosečnosti dva spontana splava in vedno je bila korektna in super ginekologinja.Poznam še par primerov in vsi so bili zadovoljni z njo.Tako da je super ženska mogoče bolj direktna kot drugi ampak super.

Tudi moje izkušnje z Blejčevo niso slabe. Je korektna, če jo kaj vprašaš, direktno odgovori, če se pošališ, se pošali tudi ona. Za seboj imam dve nosečnosti, resda sta obe potekali relativno neproblematično, obakrat pa sem rodila s CR (ker se dete ni spustilo v porodni kanal). Drugič sem prišla v porodnišnico ravno v času njenega dežurstva in čeprav sem imela naročeni CR, je poslušala mojo željo in smo poskusili roditi po naravni poti. Poroda ni vodila ona, ampak nek moški (ni bil Pušenjak), poleg je bila pa tudi neka specializantka. Po štirih urah je Blejčeva prišla na ogled in rekla: “To, kar vidim, mi ni všeč. Dajmo delat sekcijo, da ne bi mamici škodili.” Ko so mi naredili CR, me je naslednji dan obiskal omenjeni zdravnik in mi povedal, da je moja maternična stena v zelo slabem stanju, tako da mi naslednjič svetuje CR dva tedna pred rokom in sterilizacijo. Na oddelku pa me je obiskala še specializantka in mi povedala enako. Očitno sta oba cviknila, ko so odprli moj trebuh, in vprašanje je, ali bi se odločila za CR, če ne bi prišla Blejčeva in ju opozorila. In če ne bi… bi bila lahko štala. Verjetno.

Tako da… izkušnje so različne.

Sicer imam malo izkušenj tudi s Pušenjakom in priznati moram, da me ni tako navdušil kot večino tu prisotnih.

Mene je motilo ravno to, da niti na eno vprašanje nisem dobila nobenega odgovora :((( Kasneje, ko sem po zadevi začela brskat, mi je tudi postajalo jasno, zakaj.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

pozdravljene!

ko berem te vaše odgovore me je jar groza. jaz namreč imam drug problem dobila sem napotnici za dr. blejčevo glede CIN3, in sedaj ne vem kaj naj naredim, naj grem na pregled ali ne?
prosim za nasvet?

hvala in veliko zdravja.

Pozdravljene

Ravno danes sem bila na 4. pregledu pri prim. Blejec, moram priznati, da imam z njo (vsaj zaenkrat) samo dobre izkušnje. K njej me je poslala moja gin. zaradi povišanih beljakovin v urinu. Ob tem me je gin. kar pošteno prestrašila, ko mi je razlagala, da moram nujno na pregled, da imam obenem premalo plodovnice ipd. Ko sem prišla v amb. za patološko nosečnost me je tam pregledala prim. Blejec. Iskreno, takoj na prvi pogled me je nekoliko zmrazilo, imela sem občutek, da ji je “vseeno” in sem za njo le še ena od nosečk, ki je pač vsa prestrašena prišla na pregled k njej. Totalno nasprotje od mojega mišljenja ob prvem srečanju: prijazno me je pozdravila, vprašala kako sem (te izkušnje pri drugih dr. nimam), celo pošalila se je, kar mi je bilo pa najbolj pomembno, poslušala me je in nato z dokaj konkretnimi a lepo izbranimi besedami pomirila. Iz amb. sem izstopila z nasmehom, mirno odšla domov in na naslednjem pregledu z nasmehom zopet vstopila v amb. Vsako srečanje z njo je bilo pozitivno.
Pa srečno vsem bodočim mamicam!

Pozdravljene!

Ko berem vaše maile me kar stisne pri srcu. Tudi jaz sem imela slabe izkušnje z dr. Blejčevo in jo tudi nikoli vče v življenju nočem videti. Meni so se namreč začeli močni krči in utrdevanje trebuha pri 26. tednu nosečnosti. Moja osebna ginekologinja je bila zelo zaskrbljena in mi je dala na strogo ležanje s tem, da mi je rekla, da se zna zgoditi, da bo prej rodila. Normalno sem bila prestrašena vendar sem vsaj vedela na čem sem. Pri 28. tednih sem imela tako trd trebuh, da sem šla na pregled v porodnišnico in tam me je sprejela dr. Blejčeva. Ker je rekla da je to moja prva nosečnost in, da ponavadi nosečnice ne vemo , če so že pravi popadki me je obdržala. Takoj so mi dali eno inekcijo za pljučka, če se slučajno otročiček rodi, in naslednji dan še eno. No v naslednjih dneh sem imela res popadke tako močne, da so mi mogli dati obliže, da bi umirili popadke. Hvala bogu so res pomagale…in tako sem šla pri 31. tednih nosečnosti domov. Ker sem morala k njej hoditi na preglede vsakih 14 dni, na koncu pa vsak teden, seveda nisem hodila še k svoji ginekologinji. 14 pred rokom sem jo vprašala zakaj me nič ne pregleda ( niti na enem pregledu me ni niti pregledala, niti uz delala). no in takrat mi je uz naredila in je rekla, da je otročiček malo manjši, ampak da jo to ne skrbi, ker sem jaz tudi bolj drobna..odprta sem bila slaba 2 cm. Zadnji pregled, ki je bil v ponedeljek 30 marca mi je samo ctg naredila in pa kot pri vsakem pregledu vodo. Rekla je da je voda kar ok, da imam samo malo več beljakovin, odprta sem bila 3 cm, in ko sem jo vprašala, če me bo dala rodit ( rok sem imela 1. aprila) je rekla, da bove počakale do 2. aprila, in če ne bo do takrat nič bo dala umetne popadke….hvala bogu sem 31 marca dobila popadke in sem šla v porodnišnico, ker je babca videla , da ima zastoj rasti ( v materinski so bile zapisane kratice, meni pa ni povedala), in ko so mi predrli mehur so videli, da je voda umazana , je rekla da to ni najboljše. Ker se popadki niso ujemali z otrokovim pulzom in ker mu je na koncu pulz padel, so mi takoj naredili cr…hvala bogu, da je prišel dr…? žal se ne spomnim priimka in mi je rešil otročička. Sinček se jo rodil s porodno težko 2400g! Če bi čakala Blejčevo bi mi otrok umrl, saj je ginekolg , ki me je operiral rekel, da če bi prišla 1 uro kasneje bi lahko sinček umrl….na operacijsko mizo sem šla z popadki na 1 minuto vsa objokana in hkrati jezna na Blejčevo….katastrofa od zdravnice, saj so povečane beljakovine prvi znaki umazane plodovnice ( samo jaz tega žal prej nisem vedela)….mene ne bo nikoli več videla!!!!

Moja izkušnja z dr. Blejčevo je nadvse pozitivna – 2x.

Jaz sem jo imela drugo polovico svoje nosečnosti,ker je bil Pušenjak na dopustu čez celo poletje in sem šla k njej.Noseča sem bila z dvoojčki in če nje nebi bilo pri moji nosečnosti in porodu,naša Ema nebi preživela!!ženska je zame carica,ni pa za občutljive nosečnice ki direktnega mnenja brez olepšav ne prenesejo….

Mene je vodila skozi zadnjo nosečnost..meni je ženska super, je pa res tako, ni za občutljive ženske, pove stvarno, brez olepšav, ampak jaz imam raje to, kot pa da neki opelšijejo, pol pa šok…

Latica-beljakovine v urinu ne povedo prav nič o plodovnici!

New Report

Close