Najdi forum

dr.Barbara Rojnik

Čisto ste me šokirale s svojimi besedami. Že dolgo hodim k njej, 1. sem rodila pred 4 leti, zadela je takoj da bo fantek in je bil. Do mene se je dosedaj še vedno vredu obnašala. Čudim se, res.Ne vem no. A je z vami vse ok??

Morda pa ste ji vi zaradi določene lastnosti izjemoma všeč…ne vem kaj naj si drugega mislim. Vaš zadnji stavek me kar malo spominja na njo.
Mene je groza vsakega pregleda pri njej…in že sedaj se psihično pripravljam na bližnji pregled. Imam že več slabih izkušenj, lahko bi razlagala in razlagala :/ Lahko samo rečem, da je arogantna, včasih celo žaljiva, nobene težave ni jemala resno. Neuspešno, že dolgo iščem dobro in vsaj malo bolj prijazno ginekologinjo, ki bi imela koncesijo…močno upam, da mi rata še predno zanosim 🙁 Ne rabim ginekologinje, ki bi se mi osladno smehljala, ampak da bi imela vsaj malo bolj človeški odnos.
Preklicala sem že malo morje ginekologov/inj, ki jih hvalijo pa so v Lj vsi polni :/
Če pozna kdo koga, ki ima še kak prostor pa bom zelo vesela namiga.

Živjo,

načeloma ne pišem po forumih, slučajno pa sem naletela na to temo in se moram oglasit.
Bila pri njej 10 let. Nikoli nobenih težav, zato se mi je zdela v redu. Sama mi je pri 17-ih predlagala KT. Pri 25-ih dobila trombozo, baje vzrok ravno kontracepcija (pa še v kombinaciji s cigareti – kar je ona ves čas mojega jemanja vedela), ona pa me je nadrla kako lahko verjamem temu, da to ni res. Vse gin. preiskave, ki so bile takrat potrebne jih je naredila z odporom. Vmes sem imela tudi krvavitve med ovulacijo kar mi je povzročalo hude krče. Zaradi težave sem bila 2x hospitalizirana(to sicer rešujejo z KT ampak jaz jih ne smem več jemat zaradi prebolele tromboze). Njej so se vsi ti preventivni pregledi po tem zdeli brezvezni…
Čez tri leta (vmes sem se hotela preventivno naročit na bris pa me ni hotela vzet češ da ni potrebe) sem po brisu, ki mi je zakonsko že pripadal (danes mi je žal da si ga nisem plačala ali pa je zamenjala že takrat) imela cin 4 – predrakave spr, na mat.vratu. vsa živčna me je klicala naj se naročim v Leonišču na pregled. Dala mi je še napačno tel številko in napačen delovni čas (sicer pa se na prvi pregled tam MORAŠ naročit osebno, kar bi za moje pojme ona in njena sestra morali vedet). Ko sem jo vprašala kaj potem sledi, mi je samo nesramno odgovorila, da mi bodo že tam povedali. Sploh je ni zanimalo kako bo z mano, važno da se me je po slabem brisu znebila. Na srečo sem dobila De.Cvjetičanina ki je na tem področju res pravi ekspert. Imela sem 2x lletz, spremembe mi je odstranil. to je sodu izbilo dno. In sem jo nemudoma zamenjala. Ravno imela laparo pred kratkim, ker delamo na dojenčku (odkrili so mi endometriozo kar je lahko tudi posledica vnetij…). Upam da zdaj pa le bo :). Imam ginekologinjo, ki ji je mar in ki upošteva moje želje, in ko sem ji povedala da si želim zanosit pa ne gre me je takoj pregledala in poslala naprej. Tudi po lletzu, ko sem prišla k njej, me je takoj dala na dodatne preiskave, in tudi sama mi je vmes že večkrat delala bris, čeprav ve, da mi ga na pol leta delajo tudi v leonišču, – to pomeni, da se nekdo zate zavzame!

Malo sem se razpisala ampak ob kakršnikoli zdravstveni težavi boste videle, kako zelo pomembno je imeti dobrega ginekologa, kateremu ni vseeno za vas in niste zanj samo številka. Aja, pa še to: najbolj me pa boli to, da se me Rojnikova po 10 letih sploh ni zapomnila! Vsakič me je spraševala take stvari, kot da sem prvič pri njen 🙁 Vsak normalen zdravnik svoje redne paciente pozna!

Tudi jaz se izjemoma oglasim na kakem forumu. Mene je kar zmrazilo ob branju zadnje objave. Po tokih razočaranih obiskih, sem se kdaj vprašala, ali sem res tok občutljiva in je tak odnos normalen in dolgo sem jo opravičevala…ampak ne…ni!
Jaz sem morala 3x povedat po telefonu, da imam težave in bi zato želela priti na pregled, sploh tudi zato, ker si želim kmalu tudi zanosit in nebi rada da bognedaj šele takrat izvem da kaj ni ok…sestra me je kar naprej prekinjala in me sploh ni hotela poslušati in samo rekla je, da mi odvzem brisa pripada tako šele čez slabo leto. Rekla je, da če imam menstruacijo en mesec na 25 dni in drug mesec na 35 dni, se to smatra kot urejena menstruacija. Kaj ve menite o tem? Jaz prvič slišim kaj takega. Poleg tega imam več vmesnih krvavitev in čedalje bolj boleče menstruacije, ampak mi sploh ni pustila, da ji to povem. Hvala bogu, mi je nato dala datum pregleda, ampak ta datum mi je povedala s takim tonom, da sem se počutila res slabo, kot da sem izsilila nekaj, za kar nimam pravice.
Tudi sama sem se odločila, da je skrajni čas, da grem na pregled samoplačniško k enemu dobremu ginekologu, da me pogleda, kot se zagre.

Pred kakimi 8 leti, ker me ona ni jemala resno, sem celo pristala na urgenci. Zvijala sem se od bolečin in s prijateljem počakala v bližnjem lokalu, da je bila ura 13:30 ko odpre ordinacijo.
Ko sem prišla tja in razložila, da imam hude bolečine, me je sicer vzela notri, nato pa nahrulila, da mi sigurno nič ni, ker smrdim po cigaretih (bilo je takrta, ko se je še lahko kadilo v lokalih)?!
Par let kasneje sem ji med pregledom povedala, da že nekaj časa ne morem imeti spolnega odnosa, ker imam tako izsušeno sluznico, da me vsak sp.odnos zelo boli in krvavim. Ona pa me samo z grdim tonom zabije, da kaj pa mislim, nej bo mal več predigre pa bo.

Moj bris je bil redkokdaj popolnoma v redu (mislim da takrat 2ka, ne vem kako je po novih ocenah), ampak sem morala prav sitnarit po telefonu, da sem izvlekla vsaj kakšno informacijo kaj to pomeni.

Ne vem, ali ona misli, da hodim k njej na preglede, ker tako zelo uživam v tem…res ne vem zakaj je takšna.
Groza me je zdravstva, sploh ker se take in še veliko hujše stvari dogajajo na vseh področjih.

enna2 predlagam ti da nemudoma zamenjaš ginekologinjo. Že tako se pozno odločamo za otroke v današnjem času, potem pa se zaradi takih osebkov zadeve že bolj zavlečejo kot bi bilo treba…
Jaz sem stara že 30 let, resno razmišljam in delam na otroku cca 3 leta pa nič…. Ne rečem, da je ona karkoli kriva, ampak če bi bila pri kom drugem, ki bi se zavzel za moje stanje TAKOJ bi bile mogoče zadeve danes drugačne…
Obrni se na leonišče, tam je ogromno dobrih ginekologov pa še ginekologe za reprodukcijo imaš zraven če bi se ti bognedaj…kaj zapletlo.

Srečno!

enna2 predlagam ti da nemudoma zamenjaš ginekologinjo. Že tako se pozno odločamo za otroke v današnjem času, potem pa se zaradi takih osebkov zadeve že bolj zavlečejo kot bi bilo treba…
Jaz sem stara že 30 let, resno razmišljam in delam na otroku cca 3 leta pa nič…. Ne rečem, da je ona karkoli kriva, ampak če bi bila pri kom drugem, ki bi se zavzel za moje stanje TAKOJ bi bile mogoče zadeve danes drugačne…
Obrni se na leonišče, tam je ogromno dobrih ginekologov pa še ginekologe za reprodukcijo imaš zraven če bi se ti bognedaj…kaj zapletlo.

Srečno!

Jaz sem tudi “pobegnila” od nje, tako da te čisto razumem. Stvar sem izpeljala tako, da sem, ko sem (končno) zanosila, še pred prvim pregledom klicala v Leonišče- Šlajmerjeva in jim “težila” in jamrala toliko časa, da so me naročili kar k prvemu, ki je imel čas. Sicer preglede plačuješ, razen v nosečnosti- takrat plačaš samo prvi pregled, ampak meni nikakor ni žal. Res da se malo čaka v Leonišču, z ginekologi imam pa zaenkrat dobre izkušnje 🙂
Poskusi poklicat, lahko jim pa tudi mail pošlješ in bodi odločna in vztrajna, pa ti uspe morda!
Srečno!

Hvala! Tudi sama se že kar hitro bližam številki 30 in se bojim prav tega kar opisuješ. Ona je moja prva ginekologinja in zaradi takega odnosa sem se trudila, da sva imeli stika le toliko, kolikor se mi je zdelo, da je nujno potrebno…kar pa ni prav.
Večina mi svetuje leonišče, za kar se bom verjetno tudi odločila, čeprav bi bila res vesela, če bi našla dobrega ginekologa, ki dela na koncesijo, ker mi je vsak strošek danes zelo velik.
Ampak, zdravje je na prvem mestu.

saj delajo tudiv leonišču na koncesijo….
prej ko boš prenesla kartoteko drugam, prej boš na vrsti…
povsod pa so čakalne dobe. ampak če si ti enega izbereš te morajo vzet!

Pozdravljene. Pred kratkim sem prvič rodila in seveda sem prebirala razno razne forume. Presenečena sem odkrila, da je dr. Rojnik na netu kar slabo zapisana in da imate večinoma negativna mnenja na njo in njeno delo. Zdaj ko sva s sinetom končno doma, sem sklenila, da še jaz nekaj napišem na to temo. Dr. Rojnik je moja prva ginekologinja in je spremljala tudi mojo nosečnost. Mene njen nastop (redkobesednost, mogoče nekoliko hladen odnos, …) ni nikoli motil. Sama sem ji zaupala in nikoli nisem podvomila v njeno strokovnost. Še najmanj pomembna stvar je to, da ko prideš na pregled, si takoj na vrsti in ne čakaš. No, moja nosečnost je na koncu postala rizična. Ko je dr. Rojnik na pregledu to ugotovila, se mi je seveda podrl svet. Bila je izjemno človeška, zaskrbljena in me je znala spravit v red, tako da se nisem požrla od sekiranja do naslednjega dne, ko sem šla v P. V P sem prišla na pregled k enemu bolj znanih slo ginekologov, ki je potrdil kar mi je povedala ginekologinja, mi je pa zraven še dodal, da če me je poslala ona, potem je pa res nekaj na tem. Tako da sploh ne dvomim, da je strokovno dovolj dobro podkovana, da ji lahko zaupamo tako ne-noseče kot noseče. K sreči se je na koncu za naju s sinkotom vse dobro izšlo. Situacija je bila pravočasno prepoznana in je bil posledično predčasno rojen. Z nama vse OK. Se pa moram zahvalit tako dr. Rojnik kot njeni sestri, ker sta obe prav super in ker sta mojo nosečnost srečno pripeljali do konca. Res da ginekologinja ni preveč “osladna” in “prijazna”, ampak mislim, da to nista razloga, ki bi pogojevala, ali je nekdo dober ali slab pri svojem delu. Šteje strokovnost. In glede na moje izkušnje, mislim, da dr. Rojnik izkušenj in strokovnosti ne manjka.

Draga dekleta, kako je pa sedaj z dr. Rojnikovo, kaj boljše?
Že dolgo živim v Ljubljani in iščem menjavo, vendar komentarji niso ravno spodbudni…
Hvala, vsako mnenje bo dobrodošlo.

Sama sem z njo izredno zadovoljna, k njej sem zacela hoditi pri 18ih in je bila vedno ok. Ko sem se enkrat ustrasila da sem noseca mi je bila zelo v oporo. Tudi glede nepojasnjenih bolecin ob spolnih odnosih se je zelo zavzela in naredila ogromno testov da bi prisli zadevi do dna. Je zelo zaposlena in se ne ravno slini okoli ljudi ampak je pa zelo prijazna in v veliko oporo ce gre kaj narobe.

Javno mnenje o komerkoli pišem drugič v življenju, s tem se mi načeloma ne da ukvarjati in nikoli ni bilo tako zelo slabo. Skratka, dr. Rojnik – izjemno žal mi je, da njenih besed nisem posnela.

Nikoli do lani nisem imela ginekoloških težav, stara sem 33, lani pa se je začelo. Skrajšano, spomladi sem šla do zdravnice, da imam po cca 8-9 dni pred menstruacijo nore težave: nespečnost, izjemno boleče – tudi do skoraj dve košarici nabrekle prsi, boleče jajčnike, mozoljev po obrazu za kamion in psihološke težave – anksiozne napade, nato pa imam 1-2 dni menstruacijo. Šla sem na pregled in izrazila tudi strah pred izgubo jajčec – pregledali smo jajčnike, menda zgledali ok, to je bilo to. Šla domov.

Ker je bila kolegica na zamrznitvi v tujini, mi je povedala, da lahko osnovno raven zaloge pogledam tudi kar tu (Plačaš test za AMH in pa štetje foliklov – vse skupaj 150eur) in si miren. Pa sem samoplačniško opravila pregled, in videla da vsaj sodeč po teh izvidih, ni idealno, ni pa da rezerve nimam, zato sem glede tega mirna.

 

Zadnji dve menstruaciji je brutalno, predvsem anksiozni napadi so skoraj vsako jutro pred menstruacijo kakšne 3-4 dni. Meditacija, dihanje, joga, nič ne pomaga. Po celem telesu imam mravljince in kurjo polt in šele nato me potem zagrabi še malo panike, saj se nikakor ne morem umirit. Tudi prebava mi ponori in samo sedim na wcju, ob jutrih – driska. Stresa ni, saj sem pustila službo in imam urejeno finančno stanje.

 

Zdaj pa situacija, pokličem sestro kaj narediti, če pridem na pregled ali grem raje k splošni zdravnici. Sestra reče kar pridite jutri. Pridem k zdravnici, opišem kaj se dogaja, povem da sem prinesla tudi izvide, ki sem jih sicer preventivno samoplačniško sama opravila, da bo imela vse pri sebi, prosim za pomoč glede trenutnega stanja. Ona pa meni: zakaj ste pa naredial te teste, saj če imate partnerja pač seksajte z njim. Povem, da sva skupaj slabo leto dni, da to sem le želela izognit časovnim pritiskom in sem preverila sama rezervo. Da tukaj nisem zaradi teh testov, temveč moje situacije. Njen nov komentar: bilo bi potrebno pregledat hormonsko krvno sliko, ampak to stane par 100eur, glede na to da imate denar da greste tak test narest in da razmišljate o zamrznitvi, kar pojdite samoplačniško dr. Srešu (se mi zdi) v MCL in plačajte ta test, je 400eur. Jaz jo gledam, rečem, čakajte, vi ocenjujete da jaz rabim ta test ali ne in naj iščem srž težave z mojo splošno zdravnico? Da test potrebujete, da sploh vemo kako naprej, ampak jaz vam ga ne bom dala narediti, ker ima moja ordinacija do konca leta le še par 1000eur na voljo in vidim da imate vi denar, tako da kar pojdite sama po ta test.

Ne vem kako se vam to zdi, ampak OBUP.

1. to da slovenija nič ne naredi za preventivo pri poslovnih ženskah oziroma puncah, ki pač nad 30 let nimajo še otrok je itak za bruhat.

2. to da smo meli spolno vzgojo lih 3 ure izobraževanj v osnovni šoli potem pa pravzaprav nikoli in da večina kolegic (vključno z mano) do lani nismo vedele, da spolne bolezni preverjaš poleg krvnega testa tudi z brisom, je sramotno za nas in za Slovenijo. Moj partner, ki me lani menda “ni prevaral” mi je namreč prinesel domov darilo – takrat, ko sem prišla da imam bolečine, je bil njen komentar, da se psihiram in me ni pregledla, šele čez nekaj dni ko jo je nadomeščala ga.Telenta in sem ponovno prišla, me je pregledla in dejala, da nekaj je, kaj, bova pa videli s testi. Da ne omenjam, da v takšnem primeru ne moreš doseč, da se partnerja pokliče na test in prepreči nadaljnjo trosenje bolezni (torej nismo absolutno nič zaščitene, menda tudi v primeru posilstva tega ne moreš narediti – lahko ga tožiš za posilstvo, to da se ga prisili v test in zdravljenje pa ne).

3. da si zdravnica dovoli komentirati zakaj jaz zapravljam osebni denar je itak nesprejemljivo

4. da si zdravnica drzne norčevati iz nečesa, kar je pravzaprav samoinciativna skrb posameznice, da ne bi klonila pred biološkim pritiskom, kar bi morala pravzaprav pozdraviti in pohvaliti, pa je poden od podna.

5. to, da sploh si drzne strokovno ocenit da nekaj rabim, potem pa tega ne dat, saj ve, da me lahko prisili da sama plačam, pa je čisti kriminal.

 

Nikoli do zdaj nisem imela nič od nje, nikoli nobene dobre besede, ko prideš tja se ti zdi, kot da si nek ničvreden kriminalc in ona te sam nahruli. Ta ženska nima spoštovanja do žensk, sploh nimam občutka da ne do kakršnega koli človeka. Da si pa tako odkrito dovoli strokovno ocenit, da nekaj rabiš, potem pa ti vrže pod nos da plačaj sam saj imaš očitno denar, ker njej ordinacijo stiskajo denarno, pa je poden od podna. Ko bi vsaj rekla da ne rabim, ampak da bi bilo dobro da grem – potem bi nekak lahko imela podlago, da me pošlje samoplačniško, tako pa je to nedopustno.

Moj komentar njej je bil, da kje jaz puščam zasebno denar je moja stvar in si ne sme dovolit, da v to posega.

Nakar je zaključila, gospodična (aja, pregledala me seveda ni), tako pač je naše zdravstvo, jaz bom zdaj zapisala zapisnik in vaša vrednost pri mojem zapisu bo ena točka, toliko bom zaslužila za pregled.

 

DA CRKNEŠ. groza. ognite se je do konca, ne vem sploh kako lahko dela.

 

New Report

Close