Najdi forum

Dragi forumaši !

A mi lahko kdo posreduje naslov na internetu, kjer bi lahko dobila turistični grški slovar , saj veste tiste osnovne besede, ki bi jih potrebovala za potep po Grčiji.

Najlepša hvala !

Nika

Poskusi tukaj :

http://www.travlang.com/languages/cgi-bin/langchoice.cgi?page=main&lang1=slovenian&lang2=greek

LP,Kaja

Kaja
Najlepša ti hvala za trud, toda enkrat sem zasledila en slovarček v eni od reklam neke turistične agencije preko interneta, ki je bil tako enostaven, napisano je bilo zraven tudi kako se izgovarja.

Upam da nisem preveč zahtevna !

Pa lep dan

Nika

Tukaj je stran, kjer je morje slovarjev in si malo poglej.Mogoče je med njimi tak, ki ga iščeš.

http://www.sigov.si/cgi-bin/spl/slovar.html?language=winee

LP,Kaja

Obicajno se da v knjigarnah dobiti Lonelyplanet ali Footsteps slovarcke, ki niso dragi in imate v njih osnovne fraze ter izgovorjavo. Za narocanje preko interneta pa ste verjetno ze malo pozni…

Irena

Nisi me razumela, ne rabim cel slovar le nekaj par besed kot so dober dan, lahko noč, al pa koliko je ura npr.. mogoče vsega skupaj 30 besed,

Lep pozdrav

Nika

Ti slovarcki so zepne miniaturice in imajo nekje maksimalno 50 strani, v njih pa so najobicajnejse fraze. S seboj jih vzames, kamor pac gres… Ce ti nisem pomagala, se opravicujem.

No, torej, nikakor jih ne morem najti na Amazonu, da bi pokazala s povezavo, za kaj gre. Jaz sem kupila enega v DZS na Bavarskem dvoru, mislim da je bil iz zbirke Footsteps. Ce si iz Ljubljane, smukni pogledat tja, ce imajo kaj uporabnega…

Za prvo silo se nauči tole(pisano fonetično):
Na zdravje – yamas
Dobro jutro – kalimera
Lahko noč – kalinihta
Na vsakem koraku boš slišala – No problem my friend – to je grški smisel življenja. Ne naročaj turške kave ali kebab-a – ker so alergični na turke. Kebab je v Grčiji namreč gyros pita. Ne pritožuj se zaradi hitrosti postrežbe ker bodo zanalašč delali še počasneje. Nobena cena tam ni fixna zato cenkaj. Glede slovarjev pa upoštevaj zgornje nasvete. Sicer je pa zdele v Grčiji nehumano vroče.
Lepo se imej…

Ej, nalepša ti hvala ! Pa tudi vsem ostalim !

Nika

New Report

Close