Najdi forum

Don Don SENDVIČARNA

Ampak lepo vas prosim, kakšno reklamo pa si dela tale DON DON??? ali se tu kdaj kdo kaj vpraša? mene kot delodajalca bi bilo sram… bi bilo potrebno poskrbet, da bi kdo od odgovornih tole prebral…no, razen če sami niso enaki.. potem pa je itak vseeno…
nekaj pa zagotovo vem: DONDONOVIH izdekov ne bom kupovala; uspeli ste me prepričati

To je dopis ki sem gs poslal na DON DON:

Fiksna plača kot zakonski izraz ne obstaja, zato je kot izraz v pogodbi brezpredmeten.

Plača, ki je navededa v pogodbi, je osnovna plača, kateri se prišteva variabilni del in dodatke. Če ni določeno drugače, ta osnovna plača ne zajema ničesar od naštetega: dodatek na minulo delo, dodatek za popoldansko delo, dodatek za nadurno delo, dodatek na nočno delo in dodatek na praznično delo temveč je plačilo, ki ga dobi delavec za opravljanje dela polni delovni čas (40 ur na teden).
Nadure, delovna doba, praznično delo in podobno se dobi plačano v obliki dodatkov.

To so podatki pridobljeni iz priznane odvetniške pisarne.

So mi svetovali, naj se ne ukvarjam z zneskom, katerega bi moral po zakonu dobiti izplačanega, ker mi teh nekaj evrov ne bo dalo takšnega zadovoljstva in dobrega občutka, kot ga da pri nas svoboda pisanja in govora. Iz tega razloga sem se tudi odločil da na forumu “Med.Over. Net” odprem novo temo za razgljabljanje in nisem verjel, da se bo tako prijelo in toliko ljudi razpisalo o izkušnjah v vašem podjetju.

http://med.over.net/forum5/read.php?59%2C6225212
če slučajno povezava ne dela: med.over.net – pojdi na: forumi – naprej na: mali oglasi – naprej: iščete delo delavca – naprej na DON DON sendvičarna Pod vzdevkom yyure je moje pisanje, kar pa pišejo ostali, zato pa vsak sam odgovarja.

Tako da sem se odločil, da tej temi podobno, odprem še na drugih forumih.

Znesek, ki ste ga pa prihranili pri izplačilu mojega osebnega dohodka, pa vam poklanjam z namenom, da ga koristno porabite za dodatno izobraževanje kadra, ki pripravljajo pogodbe.

Lep pozdrav in prijetno branje, kar se mene tiče je zgodba zaključena na relaciji Don Don – Jure.

Tole pa je odgovor:
Dragi Jure
Nimam sicer časa prebirati teme na blogih , ne na tem in ne na katerem drugem , ampak hvala za mail… zelo dobrovoljno pa predlagam tebi, da se raje fokusiraš na to, kako boš iz svojega malega jaza kaj zares naredil … in tako naredil kaj iz sebe :)… pisanje neumnosti pa prepusti tistim, ki niso kaj več kot to sposobni.

Lepe poletne dni
Bernarda

yyure tebe pa so nategnil, OK mal si se tud sam, pa če je samo ena desetina vsega kar je napisano res, je že to hudo, pa mislim da po mojih informacijah ne jamrate za brezveze.

Če se jim vsak tako pusti kot si se jim ti, ni čudno da kujejo takšne dobičke in prejemajo gazele in se pojavljajo v oddajah po TV.

Če bi se to meni zgodilo, bi poskrbel najmanj da pridejo še enkrat na TV in sicer na kanal A v oddajo svet, tam so lačni takšnih zadev.

Ponosen ti pa si očitno slep in gluh ali pa imun na vse, kar se pri vas dogaja, če pa določenih zadev ne razumeš, ti pa tako ni za zameriti. Poznam živilsko tehnologinjo, ki je tam delala pred leti in pravi da za noben denar ne gre nazaj, pa sej vodilni vedo katera je to, sedaj dela pri konkurenci iz že Dolenjskih krajev, ji bom poslal povezavo mogoče pa še ona kaj doda.

Yure

svetujem ti, da tvoj post skopiraš še v forum Starševski čvek, ki je daleč najbolj obiskan na MON-u

Povej v katerem živalskem vrtu se nahajaš pa ti jih dam zastonj.

Ponosen predvidevam, da sporočilo ni namenjeno meni, pa vseeno.

Glede na to, da očitno redno prejemaš plačo in toliko zaslužiš, da lahko deliš stvari zastonj, mi lahko odgovoriš preko zasebnega sporočila, se priporočam.

“…Če se jim vsak tako pusti kot si se jim ti, ni čudno da kujejo takšne dobičke in prejemajo gazele in se pojavljajo v oddajah po TV.

Če bi se to meni zgodilo, bi poskrbel najmanj da pridejo še enkrat na TV in sicer na kanal A v oddajo svet, tam so lačni takšnih zadev…”

sefi,to pa je ODLIČNA ideja!!!!! Da bi vsaj! Tudi jaz sem že veliko stvari slišal o dogajanjah v tej “firmi” in se mi ne zdi to niti slučajno pošteno do delavcev! Močno pa upam,da se bo njihovo stanje čimprej spremenilo na bolje!!!
PS. Ta forum, po mojem mnjenju,res bi mogel priti med medije!

Jaz se te pa spomnim Jure, tisti ki mu nismo verjeli, da bo res sam od sebe zaključil, a ne?

No jaz osebno ne vem kaj se dogaja nad nami, v sendvičarni, je pa sigurno, da nekaj ni tako kot bi moralo biti, sej včasih ko sem še kadila, in se pridružila družbi iz sendvičarne na stopnicah pred vhodom smo se pogovarjali o vsem mogočem, ko pa se je prikazala Sandra pa so vsi obnemeli, pa ne da bi se kaj pogovarjali o njen ali pa o službi, pač so preprosto utihnili nihče več ni govoril. V prostoru ki mu pa pravimo jedilnica je pa zelo podobno, ko se pojavi šefica Sandra ponavadi vsi obnemijo, le ona koga ogovori ta pa bol ko ne iz vljudnosti spregovori par besed. Govori se marsikaj, ampak jaz ne morem potrditi, ker nisem zraven.

Ne vem kdo je ta, ki je tako zelo ponosen, mislim pa da je to nekdo, ki mu je yyure stopil na rep in ne verjamem da je iz, pekarne, ker že tako ali tako vsi spremljamo ta forum in komentiramo med sabo, sicer bolj potiho, ampak se govori.
Pa če bi bil iz pekarne se zagotovo nebi kitil z plačo, zaenkrat so redne niso pa neka bogatija.

Najprej odgovor yyuretu. Odgovor ni bil namenjen tebi pa vseeno; prejemam plačo in če delam dosti in dobro tudi ni tako slaba, tako če kaj potrebuješ samo javi. Glede na to kar je napisala delavka pa to: govorim v svojem imenu, sendvičarna me ne zanima, zaenkrat je v pekarni vse v redu. Ne kitim se s plačo, ampak ko pogledam moje prijatelje v drugih pekarnah mi pa nekateri zavidajo.Saj nikjer ni idealno, tako tudi tukaj ni ampak če bi bilo tako preklemano slabo kot se vsi pritožujete potem vas tudi ne bi bilo tukaj, kajne. Če te pa že zanima kdo sem: jaz sem tisti ki se ne obremenjuje z drugimi in delam ter se ukvarjam z svojimi težavami, me pa moti da nekdo posplošuje stvari in tlači vse v isti koš.

Jaz ne posplošujem, ničesar jaz sem samo napisal, kaj se dogaja v podjetju oziroma v oddelku, ki je del podjetja in ima isto vodstvo na samem vrhu.
Ja si kar sam odgovoril zakaj je tako, kot je v naši obljubljeni deželi, vsak “skoraj vsak” skrbi samo za svojo rit, vsi vidite samo svoje probleme, so pa tudi ljudje, ki ne pišejo ne ta forum in ga mogoče tudi težko berejo, ker ne razumejo dobro slovenskega jezika, ampak razlog, da so tujci še ni dovolj, da se z njimi dela skoraj da tako, kot so včasih počeli s temnopoltimi. Po večini so dobri delavci in delavke, sposobni za delo.
Tudi jaz imam svoje probleme, kot vsak drug, pa mi ni vseeno za ljudi s katerimi sem bil skupaj le en mesec, in verjemi mi ,da tudi oni prebirajo ta forum, pa niso dovolj pogumni, da bi kaj dodali, pa nisem na vezi samo z trenutno zaposlenimi v sendvičarni, sem na vezi tudi z nekaterimi, ki so bili zaposleni v don don-u.

Izjava enega od zaposlenih, ki dela ponavadi pozno zvečer na pakiranju: KO SE JIH JE ZAMENJALO 300 SMO NEHAL ŠTET.

Mislim pa da ta tema še ne bo šla hitro v pozabo. Vsaj glede na odziv nekdaj zaposlenih pri vas, tudi nekareri, dipl.ing.živilstva.

ponosen ne, ničesar ne potrebujem hvala, želim si le spoštljiv in korekten odnos do vseh ne le do tistih, ki bi jim jaz za rojstni dan kupil baterijsko svetilko. Se že sprašuješ zakaj svetilko, ZATO DA KO JIM USPE ZLESTI V RIT NEKOMU, DA SI BODO V TISTI TEMI LAHKO SVETILI.

ponosen lahko pa mi odgovoriš na vprašanje, ki sem ti ga že enkrat zastavil ZAKAJ SE TOLIKO LJUDI ZAMENJA V VAŠEM PODJETJU? po tvojem mnenju.

Prav je, da si napisal, kaj se dogaja v tej firmi. Le zakaj je Bernarda pred letom in pol iskala drugo službo, če je tako v Donu donu tako super????

pomoje zato da tebe ne gleda…………….:)

živjo!

tud jaz sem bil nekaj časa zaposlen v sendvičarni. glede na to, da se je yyure precej razpisal nemorem kaj bistvenega dodat, razen tega, da kar je res je pač res.
Tako, da vsem iskalcem zaposlitve toplo priporočam, da res 2× razmislijo preden se odločijo za zaposlitev v dondonu.

en lep sendvični pozdrav

Tako, da vsem iskalcem zaposlitve toplo priporočam, da res 2× razmislijo preden se odločijo za zaposlitev v dondonu.

pinkopaličnjak, to sem tudi jaz že predlagal, že v drugem postu, pa je kar prav, da to pove še kdo, ki je sprobal na lastni koži.

Pred nekaj dnevi sem bila na razgovoru, v pekarni za že zgoraj omenjeno delavno mesto, po besedah v pisarni kjer sem imela razgovor, bi znalo biti dobro. Ob samem ogledu delavnega mesta nič posebnega, razen tega, da je manjša gospa, ki me je peljala na ogled prostora in hladilnic, kjer bo poteka moje delo, kar spotoma neko gospo nazijala, nevem sicer razloga ampak mi je bilo malo nelagodno. Mislim da je to ta oseba, ki se jo tako opisuje. Po tem kar sem pa tukaj prebrala mislim, da to ne bo zame.

Pregovor, da je strup v majhnih stekleničkah bo pa očitno kar držal.

Ampak ni samo strup v malih flaškah, je tudi dxxx za analizo in to še posebno dobro vemo živilci. Vsaj včasih smo!

to pa ni bla omenjena oseba ..pred nekaj dnevi te je okrog po sendvicarni peljala Bernarda…:)komu zdej za verjet!??

Se je pa prijela tema, bolj kot sem si mislil, pa samo par dni sem zamudil, pa se toliko dogaja.

Ker vem, da vas večina zaposlenih sedaj že spremlja, ta forum in to temo, vas prosim, da pišete resnico in si ne izmišlujete zgodbic, saj je že tako ali pa tako prehudo, za vse ki ste tam zaposleni. (na razgovor…..) preberi vse prispevke na to temo pa boš videl, da se nad mojimi nihče ne pritožuje, kot tvojega komentira ..:):), v mojih prispevkih ni izmišljotin. na razgovor… mogoče si pa le nekdo, ki bi rad malo zmede ustvaril, mogoče bo bolje, da se ne javljaš več v tej temi.

ne toy oz.vodja sendvičarne nikoli nisem delal in ne bom nikoli delal v Don Donu. Glede na to, da si sedaj tudi ti videla kako je to če te takole vlačijo po zobeh. Upam, da boš sedaj dvakrat premislila preden boš koga nazijala in tako prizadela, vsaj upam da zdaj veš kako to boli in da se boš do zaposlenih obnašala tako, kot si sama želiš da se drugi do tebe. Veliko lažje je delati v mirnem okolju, kjer se ljudje razumejo in pomagajo med sabo.

eh čista resnica.nimaš pojma………ne govori neumnosti..:)

New Report

Close