Najdi forum

Don Don SENDVIČARNA

Ali ima kdo izkušnje z delom v pekarni DON DON.

Nimam samo, ko sem sam iskal delo za linijskega vodjo, so mi znanci, ki so tam oddelal par mesecev, toplo odsvetovali, saj baje, v pekarskem delu DON DONa kar stavijo koliko časa bo zdržal novinec, pod HITLERJEVIM režimom beri REŽIM VODJE SENDVIČARNE. Baje da se jih je že kar nekaj zamenjalo v sendvičarni, samo zaradi ŠEFICE sendvičarne, moj nasvet tam ne praskaj za delo, če res nisi čisto v p…. Lahko pa probaš boš mogoče prvi, ki bo povzročil, da se bo denar za stave vračal.

Ja čakaj, a tisti, ki stavijo, so pa stalni ali kako?

Saj se ne mislim zaposliti v DON DONu, sem svojo pogodbo za en mesec korektno oddelal, pa mirne vesti odšel, samo me pa malo zanima kakšne izkušnje imajo drugi, moja je pač slaba, razlog je v eni sami osebi, katera izvaja hud mobing nad delavno silo in to je res zgoraj omenjena VODJA SENDVIČARNE, delavci so po večini iz tujine in zaposleni pri agencijah, katere posojajo delavno silo, in v veliki večini so pridni in delavni, kaj pa jim drugega preostane.

Moje izkušnje pa so slabe, nekaj primerov kaj se dogaja pod vodstvom zgoraj omenjene VODJE:
-zaposlena se je grdo urezala v prst, veliko krvi in globoka ureznina, sodelavka ji je zavila prst, vodja pa ji je rekla “kok si nerodna, vzem si rokavico pa deli”, rana je bila za šivanje.
-nekemu delavcu je rekla “kok si tl neumen, se ti pa vidi da si taprav bosanec”
-v enem mesecu je vodji, brez problema uspelo pripraviti tri zaposlene do jokanja, v enem primeru je zaposleni, ki je jokala rekla “tle nisi da boš jokala, tle si da delaš, al pa pejt domov”
-vodja ni sposobna niti enega pogovora zaključiti, ne da bi ti dala vedeti, kako si nesposoben, ker si še nisi zapomnil, kar ti je že enkrat povedala. (ko si nekje na novo, ne moreš vedeti, kaj in kako že v prvih dneh)
-po pogodbi sem imel dvoizmensko delo, razpored dela pripravlja vodja in v enem mesecu dvoizmenskega dela sem delal 1 dan dopoldan in 21 dni popoldan.
-izjava vodje “dleavce je treba samo gnat, sej so dobr zdresirani”
-ko je zaposlena vprašala, če gre lahko na WC je bil odgovor “ne, sej si mela pavzo”, res je imela pavzo, ampak pred pribljižno tremi urami.

Ko vodje ni v službi, kra pa je redko, je vzdušje temu primerno ljudje so nasmejani in zadovolnji, ko pa se pojavi v bljižini, ljudje gledajo le še pred sebe in z veliko nervoze delajo in pazijo da nebi mogoče kdo kaj zamočil, ker bo takoj kaznovan z oceno minus (-1 do -5 = -5% do -25%plače za tisti dan), pohvale ta vodja ne pozna kaj šele da bi koga pohvalila. Ljudje delajo pod hudim pritiskom in z zelo hitrim tempom, kar pomeni, da so napake prisotne in le teh se veseli vodja, saj tako lahko uporablja prijeme, ki so ji zelo pri srcu “MINUS TI BOM DALA”

Po besedah nekaterih zaposlenih, s katerimi sem obdržal stike, je bil ta mesec za njih zelo dober, saj se v primerih, ko so novi v bližini zelo kontrolira, me zanima kako je ko se ne kontrolira.

Najhuje pa je, da vodilni v podjetju DON DON vedo kako in kaj se dogaja v sendvičarni, pa bolj malo ukrepajo. Upajo da se jim nasmehne sreča in nekega dne nekdo ostane in se postavi po robu tej vodji in jo s časom nadomesti. Zanima pa me kako se bo neki novinec zoperstavil taki osebi, ki ji niti vodstvo podjetja ni kos.

Še je takih in podobnih cvetk, za kdaj drugič.

Glede stav pa sem tudi sam v jedilnici slišal, da stara ekipa zaposlenih v podjetju, res stavi kako dolgo bo kdo zdržal, baje da je en od kandidatov pred menoj zdržal celi dan, naslednji dan pa vrnil delavno obleko, za katero moraš skrbeti in jo prati sam, na svoje stroške, žal mi ni uspelo izvedeti kako kotiram na stavnici.

Če še koga kaj zanima sem mu na voljo. Mislim da s tem pisanjem nisem kršil pogodbe, sa ne razkrivam nobenih podatkov, ki bi koristili konkurenci.

Si se pa razpisal, no saj v takem primeru bi se po mojem vsak.
A se nisi nič prej pozanimal?
Jaz sem se pa so mi dali očitno res prave informacije. Samo takrat so iskali linijskega vodjo, preko Adeca, to je bilo že lani mislim, da tam okoli septembra ali pa oktobra, sem pa tud sam zasledu že večkrat na zavodu, da iščejo človeka za to delavno mesto, pa zdaj je spet razpis za to delo. Tako da nekaj tam res ne štima.

NA NAPAKAH SE UČIMO, SICER JE BOLŠE NA DRUGIH, KOT PA NA SVOJIH!

Končno nekdo ki se je oglasil pa povedal kaj se dogaja v Don Donu. Vse je čista resnica. V Don Donu je velik pritisk na vse zaposlene, največji pa na nove, ki pridejo. Tudi jaz poznam par ljudi, ki so delali v Don Donu nekateri pa še vedno delajo ker ne najdejo druge zaposlitve. Res je izvaja se mobing na zaposlene. Tam človek ni vreden nič. Delavci so večinoma tujci res so pridni in delajo 6 dni na teden. Prosto imajo samo soboto. Vse nedelje pa delajo. Pritisk je tako velik da večinoma novi, ki pridejo vsi grejo, ker enostavno ne zdržijo žalitev, mobinga, psihičnega maltretiranja, kar je najhujše. Vodja sendvičarne ima veliko podporo od vodstva, zato si lahko privošči tak mobing na zaposlene. Spet je razpis da se išče vodja linije v sendvičarni. Naj se končno prijavi na delovno mesto nekdo, ki ima tako močan karakter da bi “zjebal to babo”, ki je vodja sendvičarne. Lahko rečem samo to da je yyure, ki je začel s tem pisanjem napisal čisto resnico res čisto resnico.Zato samo stran od Don Dona, če pa ne verjamete pa pridite probati, boste videli da je res. Potem pa pišite na ta forum, pa povejte svoje izkušnje.

Čista resnica, a si ti tudi en-a od tistih, ki smo normalni in nismo zdržali.

Pa še glede plače, moram dodati, da ni bilo tako, kot je bilo na razgovoru dogovorjeno, iz osnovne neto plače 600 EUR, je prišlo na plačo 600 EUR fiksne neto mesečne plače, z vsemi nadurami za šest dnevni delavni teden, za delo na dan praznika, za nedeljsko delo, za nočno delo, dodatek za dvoizmensko delo, + po zakonu minimalna malica, + po zakonu minimalno povračilo za potne stroške. Glede na to, da sem se vozil 50km daleč, v Kranj, uradno pa sem prijavljen 30km, od lokacije DON DON-a sem to omenil in povprašal kako je glede povračila stroškov za prevoz, mi je rekla gospa na razgovoru, da se bomo vse dogovorili (pa sej nisem pričakoval, da mi bodo povrnili za 50km), pa se nismo nič zmenili. Ja to je to, sej bo kdo reku pa kaj bi še rad? Samo spoštovanje in korekten ter pošten odnos, do podrejenih, nadrejenih in ljudi v istem rangu, ker so vsi pomembni da zadeva funkcionira dobro in ne samo BOGINJA SENDVIČARNE

Na ta razpis se nisem prijavil, ker bi s to zaposlitvijo rad obogatel, ampak zaradi tega, ker me takšno delo res veseli. Imam voljo do dela, imam voljo do organizacije, vodenja ljudi na človeku prijeten način, definitivno pa nimam volje se z nekom vsak dan boriti zato kdo je bolj “zajeban” in kdo komu lahko več napak očita, niti nimam volje poslušati kako negdo nekoga podcenjuje, zaničuje in ga “jebe v glavo” za prazen nič. Jaz bi bil na mestu VODJE SENDVIČARNE vesel, da sem dobil nekoga, ki me bo delno razbremenil na delavnem mestu, ne pa da se ga želim odkrižati na tak način.

Zakaj tega ne prijavite na inšpekcijo za delo? Saj tam je prijava anonimna oz. v Don donu ne bodo vedeli, kdo jih je prijavil. Če pa to stori več oseb, bo pa še bolje in še večji znak inšpekciji, da vzame tole pod drobnogled.

Sem, dal vedet preden sem odšel, po enem mesecu pogodbe, da zadeve v sendvičarni niso niti slučajno takšne kot bi morale biti, na vse zgoraj napisano sem tudi opozoril.

Odgovor je bil: Ali to pomeni da nisi za to delo, delo vključuje tudi to. Smo misli da si primeren kandidat za to delavno mesto, da boš kos tej nalogi (da se boš po robu postavil VODJI SENDVIČARNE).
Pa sem bil preveč šokiran nad odnosom vodilne osebe, da bi se še naprej ubadal s takim pogovorom, in si mislil: PA ČE TI MISLIŠ, DA TI BO PA EN, KI JE NA NOVO PRIŠEL V SKUPINO RED DELAL PO TVOJI FIRMI, SE PA ZELO MOTIŠ, ČE VODILNI NISO PRISTOJNI, SPOSOBNI DELAT RED V SVOJI FIRMI, JA KDO PA JE.

Baje da ta vodja sendvičarne, nič ni znala “še pisat ni znala”, ko je prišla k njim v podjetje in so jo naučili vsega kar zna v DON DON-u, to so besede gospe, ki me je sprejela na razgovor, če so jo že vsega tega naučili, bi jo lahko naučili tudi osnov BONTONA, pedvsem pa spoštovanja vseh v podjetju.
Glede prijave pa še razmišljam, od trenutka, ko sem prejel plačilno listo, pa ne bo anonimna.

Z vsako hrbet se najde palica.

NEHAJTE KUPOVAT IZDELKE PODJETJA DON DON

jure glavo gor…vzunaj je lepo,prekrasno vreme………iskoristi ga:)ostali pa se ti lahko samo smejemo v glavo kajti takega naivneža kot si ti pa še ne…:)

Sem pač naiven, in zaupam dokler me nekdo ne “nategne”, ko pa se najde pogumnež, da me potunka mu to vrnem.

Palica za ta hrbet ni dovolj, saj bi slej ko prej počila, tako pač je, da pametnejši popusti, v tem primeru bi palica popustila.

Dober glas seže v deveto vas, slab pa na marsikateri forum.

Bravo YYURE!!!

čista resnica še vedno si v don donu zaposlen…:)

dragi moji lep pozdrav ne bodite tako razočarani saj je to stalnica v don donu jaz sem tam delal sest let in to same nočne sihte pa vem kako je ko te drpajsajo na polno z delavci se dela tako kot z suznji saj so delavni pogoji katastrofa da pa o odnosih delavec in vodja ne izgubljamo besed ker jih nadrejeni niso vredni tako pridnih in dobrih delavcev ne najdes daleč naokrog zal mi je samo da to vodilni ne znajo cenit saj brez teh pridnih rok don don ne bi dobil gazel s katerimi se radi hvalijo rad bi pa videl da bi se podeljevale gazele za najhitrejse uničenje delavcev in verjemite mi da bi podjetje don don zmagal na vseh ravneh kar se pa tiče vodje sendvičarne pa tole hudo je ko gradis svoj ego in samozavest na pridnih delavcih pobira zasluge in hkrati denar ki so ji ga prigarali delavci najbolj zalostno pa jeda se je prodala za nekaj evrov ampak kot pravijo za vsko rit palica raste

Za dobro jutro, sem si ogledal sicer že star posnetek na youtube, katerega mi je posredovala trenutno še zaposlena oseba v sendvičarni, če še kupujete sendviče za pojest v petih minutah, si lahko ogledate še mnenje Jonasa Žnidaršiča, vtipkaj le BAD SENDVIČ, sam sicer ne vem koliko je resnice na tem, saj v sendvičarni ne smeš nič probat ali pojest, če le nisi VODJA SENDVIČARNE.
Vodja si lahko spotoma v usta vtakne kakšno rezino pršuta ali pa se prepriča kateri namaz je, tako da vtakne prst v namaz in ga poliže, kar izgleda neokusno in daleč od pravil HACCP sistema. Izjema je gospa iz pekarskega dela DON DON-a, ki si prosto po prešernu privošči, vse kar se nahaja v hladilnici, ponavadi se pojavi med tem, ko gre delavnik proti koncu in zasede edini stol v sendvičarni ter ob debatiranju z vodjo sendvičarne, uživa ob prehranjevanju s surovinami, včasih si vzame čas in si pripravi tudi kakšno solatko, ponavadi pa so to mesnine pršut, suha salama, zašinek, savinjski želodec. Prehranjevanje v proizvodnji po HACCP-u ni dovoljeno.

Kako malo potrebuje nekdo, da ga spodbudiš k pisanju, en sam posnetek iz youtube BAD SENDVIČ by Jonas Žnidaršič.

Hvala za podporo bivši sodelavci-ke, ki še vztrajate iz takšnih ali drugačnih razlogov.

eh ti pa se delas zdej enga “boga”,verjamem da bi si ti tud vtaknil v usta marsikej….

Jaz delam v DON DON-u že 4 leta pa se mi kaj takega ni zgodilo, sicer delam v spodnjem delu in moram reči da so plače redne, dokaj dobre glede na ostale firme in v tej krizi, dobomo regres in božičnico zato sem ponosen da sem delavec v DON DON-u. Sicer pa v konflikt prihajajo ljudje, ki imajo sami s sabo dovolj problemov. Veliko primerov je bilo odkar sem jaz tu da ljudje potem ko so odšli iz firme prihajajo po dveh mesecih nazaj prosit če lahko delajo v DON DON-u, zato ne verjemite vsemu kar vidite in slišite.

Nisem prišel z nikomer v konflikt, do mene se je vodja sendvičarne vedla dokaj profesionalno. Se mi pa močno gnusi kar se dogaja z zaposlenimi v sendvičarni, ki so nemočni in si ne upajo postaviti po robu, saj jim kot tujcem ne preostane kaj dosti izbire.

Če si res štiri leta zaposlen v podjetju pa še nisi opazil kaj se dogaja ali pa nisi slišal za pestro dogajanje v dendvičarni, si zagotovo najboljši delavec kar jih je, ker si tako priden da niti ne opaziš dogajanja okoli sebe.

Pa mi razloži zakaj se je na prostem delavnem mestu za vodjo linije ljudje menjajo kot po tekočem traku, verjetno imajo vsi po vrsti probleme s sabo, pa spet je razpis za prosto delavno mesto vodje sendvičarne.

ojla spet smo skupaj tole je pa postalo sila zanimivo ves ti delavec ki delas v don donu 4 leta plače so res redne ampak tudi bedne glede na delavnik ki ga odgaras in ko si v soboto prost ti ni do nič drugega kot samo do postenega počitka da naberes moč za nedeljo da pozenes svoj stroj in začnes garat spet znova a ne priznaj in daj roko na srce da pa ni vse tako briljantno kot pises da pa nisi v 4 letih nisi z nikomur stopil v konflikt je pa ali največja laz ali pa si res človek z jeklenimi zivci kar pa tezko verjamem pa tudi v don donu so plače ze zamujale in to v času ko se ni bilo recesije tako da ne prodajaj banan nam ampak pojdi v zoo prodajat opicamdobro preglej plačilno listo pa si zračunaj svoj čisti osebmi dohodek če pa ne znas pa zato obstojajo osebe ki to obvladajo zelim ti se veliko garaskih noči v don donu yuure tebi pa veliko sreče v novi sluzbi in vsa čast ti

New Report

Close