Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Določanje koncentracije hormonov v slini in urinu

Določanje koncentracije hormonov v slini in urinu

Pozdravljeni,

morda kdo ve, kje najbližje merijo hormone v slini in urinu? Kolikor mi je znano, jih pri nas vsi laboratoriji določajo samo v krvi.
Lep dan vam želim.

Alenka

Povprašaj v hormonskem laboratoriju Inštituta za klinično kemijo (Klinični center).
Mislim, da nekatere hormone določajo v slini. Za urin pa ne vem.
Kateri hormoni pa te zanimajo?

Marjana

Hvala. Tole že poznam: .
Zanima me pa predvsem kortizol v slini in rastni hormon v urinu.
Lep pozdrav.

Alenka

Ne “govorim” o nuklearni in njihovem laboratoriju ampak kot sem že napisala o hormonskem laboratoriju Inštituta za klinično kemijo (isto v Kliničnem centru).

Marjana

Hm teste se da narociti preko interneta in jih posljes nazaj, sem pozabila kateri link. Samo stanejo okoli 30.000sit.
lp S

Hvala, za to pa sploh nisem vedela. Se mi je zdelo, da nisem čisto dobro razumela.
Srečno,

Alenka

Sanja, hvala tudi tebi. Če imaš kakšen evropski naslov (vzorci ne smejo biti predolgo na poti pa še carina zna biti problem), bi ti bila zanj zelo hvaležna, ker me drugače čaka dolgotrajno pregledovanje mnogih laboratorijev. Cena se mi niti ne zdi problematična, ker tako nimam kaj drugega narediti. Dejstvo je, da sem po 20-ih minutah hoje v hipoglikemiji, glavo imam spet vedno bolj vročo, zbada in kljuva – vnetje se s poletjem vedno poslabša. In glede na to, da na desno uho že malo slabše slišim, jo je verjetno pošteno skupilo še kaj drugega. Tudi za magnetno resonanco hipofize mi ni bilo žal denarja, pa mi je niso hoteli narediti (samoplačniško!) brez napotnice. Če dr. Hertoghe ne bi imel 7 mesecev dolge čakalne dobe, bi bila pa tako že pri njemu ne glede na stroške.
Lep pozdrav.

Alenka

Jaz sem nasla podatke v knjigi Adrenal Fatigue (James Wilson).
V njej je dokaj dobro opisano delovanje nadledvicnih zlez v kombinaciji z ostalimi. Testi sline so menda na voljo po posti, dobis nek pribor, si vzames vzorec ga posljes in dobis nazaj rezultate. Seznam laboratorijev je na strani:
http://www.adrenalfatigue.org
lp S

Glede MR se v Avstriji ne caka dolgo, mogoce max kak mesec, cene pa so iste kot pri nas.
lp S

aha nekaj sem zamesala, tole zgleda bolj uporabno…

http://www.hormoneprofile.com/thyroidsupport.htm

Ja, zelo v redu je, hvala, ampak piše da mednarodna naročila ne pridejo v poštev. Kaj hočemo. Hm, jaz sem pa mislila, da je MR v tujini dražja. Analize običajno so.
A mi lahko poveš, če Wilson kaj piše o nadomeščanju manjših količin kortizola? Shames npr. v svoji knjigi Feeling fat, fuzzy or frazzled priporoča naravne preparate (glandulars), ki se jih dobi brez recepta, predvsem Isocort (), ki naj bi edini imel kontrolirano sestavo.
Lep dan ti želim.

Alenka

Uh tole bi morala pa poiskat, mam guzvo zdaj, bom pogledala in upam, da ne pozabim.
lp S

Na hitro sem pogledala in on priporoca jemanje naravnega kortizola v majhnih kolicinah 5-7mg dnevno okoli 6 mesecev, ampak to res pri skoraj mejni Addisonovi bolezni, tako da to verjetno ni tvoj primer.
lp S

Ne, ne, za Addisona pa v mojem primeru res ne gre. Sem skoraj prepričana, da ne.
Sem pa upoštevala marjanin nasvet in izvedela, da na KLINIČNEM INŠTITUTU ZA KLINIČNO KEMIJO IN BIOKEMIJO
sicer delajo take analize, ampak samo po dogovoru za večje število vzorcev. Vse preiskave opravljajo tudi za samoplačnike. Zelo koristna informacija, morda bo pomagala še komu.
Lep dan želim vsem skupaj.

Alenka

New Report

Close