Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija Dolgotrajni pojavi

Dolgotrajni pojavi

Na koži ponavadi na rami ali pa spodnjem delu nog se mi že dolgo pojavljajo majhne bunkice kot “kurja koža” samo da so posejane še bolj gosto, v njih ni tekočine. Pokrijejo pa nekako krog s premerom 2 cm . Stanje je prisotno nekako pol leta nato pa izgine in se zopet čez nekaj časa pojavi blizu tega mesta ali pa drugje. Sicer imam zelo suho kožo.

Na prsih sta se mi pojavili dve rjavkasti površini sicer majhni 1 cm. Ob tuširanju jih lahko zdrgnem dol kasneje pa se zopet naredita nazaj. Enako se mi pojavlja nekaj madežev vendar tu bele barve vzdolž hrbtenice, ki se tudi lahko zdrgnejo dol, vendar ostaja bel madež?

hvala za Vaš trud
AloAlo

Spoštovani,

če je koža suha , zalsti po okončinah-nadlahteh in stegnih se lahko pojavijo omenjene benigne spremembe , kar imenujemo keratosis pilaris.
V takih primerih je smiselno mazanje s keratolitiki oz. kremami , ki npr. vsebujejo glikolno kislino.

Predvsem pa se morate mazati z mastnimi mazili oz. kremami, mleka so za tako kožo preblaga.
Spremembe na dojkah niste dovolj natančno opisali.

Pozdrav

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

New Report

Close