Najdi forum

dolgodlaka mucka

Pozdravljeni!
V stanovanju imamo dolgodlako mucko, ki cele dneve je, pije
vodo, nori po hiši in se zelo rada valja kjerkoli. Prav
zaradi tega, in delno tudi zato, ker je nismo bili v možnosti
več dni počesati, se ji je dlaka na več mestih močno sprijela
v cofe. Ali ima kdo izkušnje s tem? Kako jo najlažje in
neboleče razčesati in da ne bo istočasno šlo preveč dlake
stran? Hvala za kakršenkoli nasvet!

Živ, tudi jaz imam doma dolgodlako mačko. Enkrat na leto jo moram peljati k veterinarju da jo popolnoma prečešejo in če je potrebno kar pobrijejo. Tam ji dajo pomirjevalo zato je to mogoče narediti.

Ker se ne pusti česati oz. če samo vidi glavnik se kar skrije, ne gre drugače.

Lp, Tadeja

Zakaj ne poskusita česalne rokavice?

Če so vozli, jih bo treba postriči. Sicer bi bilo preveč boleče zanjo in če bi bilo boleče, potem seveda ni čudno, da se nikoli več ne pusti! Ko to opravite, pa jo skušajte malo navaditi na higieno – vsak dan malo razčesavanja. Na začetku ne bo pustila dolgo, ampak nič zato. Potem jo spustite, vsakič malo dlje vztrajajte pri česanju. Tudi dlake po stanovanju bo veliko manj.

Hvala vsem!
Koliko časa pa traja, da se dlaka ponovno obnovi, na tistih
mestih, kjer jo je potrebno odstriči?

Pa še tole: katere brikete najbolj priporočate, zaradi lepše dlake? Sedaj imamo namreč občutek, da ni najbolj svilnata.
Temu je lahko vzrok tudi hrana, a ne? Ali imate morda kake
izkušnje z dodatki k hrani za lepšo dlako?

Kako dolgo raste dlaka perzijkam, ne vem. Abesinkam raste zeloo dolgo (če so npr. pobrite 2 meseca), čeprav so kratkodlake.

Za svileno lesketajočo dlako dolgodlakih muck: Royal Canin Persian. Učinki so za na razstavo! 🙂 Preprečuje pa tudi izoblikovanje kepic dlake v želodcu.

živjo,
mi smo našemu mucu šope kar odstrigli, ker bi jih bilo nemogoče razčesati. imeli pa smo srečo, ker je užival v česanju. jaz sem uporabljala gumjasto, elektrostatično krtačo (izgleda kot igrača) z zelo širokimi “bodicami”. včasih pa sem ga česala z glavnikom.

New Report

Close